Гори кличуть! Найкращі маршрути Карпат

У нас в Україні настільки виражена туристична сфера, що навіть найвибагливіший турист знайде собі захоплення до душі. Більша частина українців подорожує світами навіть не відвідавши і четвертої частини того унікального, дивовижного, що є у нас в Україні. Сьогодні прокладемо маршрут до Українських Карпат, які є окрасою та перлиною нашої держави.

Похід в гори вимагає ретельної підготовки як фізичної, так і моральної. Багато хто, коли планує похід, думає, що нічого складного тут немає. Але насправді потрібно враховувати усі чинники, які можуть вплинути на похід, та бути готовим до всього. Тому навіть в одноденний похід слід брати найпотрібніші речі основними з яких є: зручний рюкзак в якому має бути необхідний одяг, дощовик, їжа на перекус, вода та аптечка. Враховуючи примхливу погоду Карпат, варто з собою взяти трекінгові черевики, які у разі раптової зливи можуть вкрай знадобитися.

Найбільш популярні туристичні маршрути Карпат

Говерла – найвища вершина Українських Карпат

Ну все! Зібрались, взяли усе необхідне та вперед, починати підйом на Говерлу!

Адже більшість туристичних маршрутів починаються саме із Говерли – найвищої точки України.

Вирішуючи йти в похід не варто розраховувати, що сходження на Говерлу буде легким, адже ти не зможеш посеред дороги, коли вже сил немає йти далі сісти на автобус чи поїзд, який відвезе або назад, або вперед на вершину, потрібна витривалість та рішучість.

Екскурсія на Говерлу розпочинається із приблизно півгодинної прогулянки лісом. Пізніше пробиратися доведеться близько 20-30 хвилин заростями ялівцю. А третя частина маршруту проходить відкритою місцевістю й ось саме тоді, коли дивишся довкола, а тебе оточують гірські хребти, то розумієш всю красу та велич Українських Карпат. І вираз, що «краще за гори можуть бути лише гори» стає для тебе зрозумілим.

Туристичний організований підйом на Говерлу значно кращий та легший, адже без навичок та знань про гірські походи, самостійно робити сходження вкрай важко та небезпечно. Тим паче гід значно більше може розказати та розробити гарний маршрут, який буде максимально коротким та здивує краєвидом.

Похід на Говерлу є одним із найбільш популярних маршрутів не тільки українців, але й іноземних туристів. І всі туристи дуже часто плутають справжню Говерлу із малою Говерлою, бо піднявшись на висоту, де відкривається краєвид на весь Чорногорський хребет думаєш, – «все, куди вже далі». Але насправді від Малої Говерли до справжньої Говерли йти ще так само. І коли вже вкрай стомлений, то останні кількадесят метрів стають найважчими.

Всі ми знаємо ще зі шкільних років висоту Говерли над рівнем моря – 2061м. Для когось ця цифра дуже значуща, адже можливо вперше у житті на цій висоті вдалося відкрити для себе всю багатогранність та чарівність Українських Карпат. І якщо до цього ти ніколи не був у горах, то після підкорення цієї вершини ти точно захочеш відчути ще не один раз цей адреналін. Тут на висоті 2061 м. забуваєш про втому, про всі неймовірні зусилля, які докладав, щоб попасти сюди та розумієш – «так, воно цього варте». І всі відчуття, які охоплюють в цей момент неможливо описати чи передати словами.

З цієї висоти відкривається надзвичайна панорама, де на півдні видно долину Білої Тиси, а за нею видніються Мармароський масив із вершиною — Піп-Іваном Мармароським (1937 м). На південному сході від Говерли знаходяться вершини: Брескул, Пожижевська, Данцер, Безіменна і Туркул. За ними – Ребра (2001 м), Бребенескул (2035 м), Гутин Томнатик (2018 м.). Далі можна побачити вершини Мунчела, Дземброні та Піп-Івана. Досить близько на заході видно масив г. Петросу (2020 м), за яким видно масив Свидовця. Тобто, бачимо всі 6 вершин, висота яких перевищує 2000 м.

Замовивши тур на Говерлу Ви не тільки зможете відкрити всю чарівність та неосяжність гори, але й побувати у Яремче та Буковелі. Адже в ціну туру “Яремче, Буковель + Говерла” входить огляд водоспаду, ресторану Гуцульщина, закупи сувенірами у Яремче та підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель й огляд карпатської панорами.

Саме сходження на Говерлу розпочинається біля спортивно-туристичної бази «Заросляк».

Цей маршрут не є складним, тим паче, що на турбазі проводиться певна підготовка до підйому. Він розпочинається зі стежини, яка вестиме уздовж річки вгору, відтак заведе у ліс, а потім виведе на полонину. Наступні 2 км доведеться підійматися стрімкими схилами. Поступово дорога виведе до першого(Малої Говерли), а відтак і до другого плеча Говерли.

Піп Іван Чорногорський – загадковість в поєднані з дивовижною панорамою

Ще одним із популярних туристичних маршрутів є гора Піп Іван Чорногорський. Похід на Піп Іван Чорногорський можливий декількома шляхами, але всі вони цікаві по-своєму. Найбільш популярним та коротким маршрутом є похід із села Дземброня. Початок підйому із Дземброні – автобусна зупинка. Від неї на полонину під горою Смотрич у південному напрямку дорога круто підіймається вгору. Набираючи висоту, вона пролягає між угіддями і заводить у ліс. У верхній частині полонини є колиба та кошари. У теплий період тут живуть пастухи, в яких можна купити домашню бринзу.

Але тут також варто подорожувати з провідником, бо можна і заблукати. Все ж краще та простіше йти із людиною, яка добре знає та орієнтується на місцевості. Власне із Піп Івана і починається Чорногорський хребет, що зібрав всі двотисячники України — Говерлу (2 061 м), Бребенескул (2 035 м), Піп-Іван Чорногірський (2 028 м), Петрос (2 020 м), Гутин Томнатик (2 016 м) та Ребра (2 001 м).

Ця гора крім захоплюючого краєвиду, ще й цікава історично, бо на висоті 2028м розташована обсерваторія 1936 року.

Ця споруда мала власний водогін та навіть систему опалення. Складалась вона з готелю, господарських приміщень та астрономічної вежі. На ті часи ця обсерваторія вважалась другою за значущістю в Європі та шостою у цілому світі.

Піп Іван насправді вважається, як природною окрасою, так і науковою загадкою, тому кожен, хто планує похід Карпатами не може пропустити цього маршруту.

Замовивши тур “Похід на Піп Іван Чорногірський, Смотрич і Вухатий Камінь” Ви матимете змогу сходження на гору Смотрич, Вухатий камінь та огляд хати-стаї на полонині Смотрич.

Гора Смотрич теж цікавий об’єкт, розташована в південно-східній частині гірського масиву Чорногора, на території Карпатського національного природного парку. Її висота – 1898 метрів. З цієї гори відкривається неповторний вид, а також в цих місцях був знятий один із кліпів української співачки Руслани.

Одне з найцікавіших місць на горі Смотрич – це Вухатий Камінь

Сходження на Вухатий Камінь є частиною маршруту на гору Піп-Іван. Скелі Вухатого Каменю славляться неабиякою популярністю серед туристів, адже вони створюють унікальну та неповторну атмосферу.

Такого Ви не побачите більше ніде! З цих скельних виходів відкривається чудовий панорамний вид на увесь хребет. І де взялися ці скелі та хто їх сюди приніс? – загадка природи.

 Петрос або гора «камінь»

Назва вершини походить від латинської «petros» та перекладається «камінь». Знаходиться Петрос у Закарпатській області, Рахівський район. Неможливо оминути гору Петрос, яка також користується популярністю серед туристів. Похід на Петрос не є складним, тому якщо Ви вже підкорили і Говерлу, і Піп Іван, то і цю гору не варто оминати.

З цієї гори, на висоті 2020 відкривається дивовижний краєвид на Чорногорський масив. Висотою поступається лише Говерлі. Це видовищна гора та сходження можливі у будь-яку пору року. На Петрос найкраще добиратися із залізничної станції Кваси. Це найпростіший спосіб вийти на гору, а маршрут з цієї станції становить 15 км.

Існує легенда, що колись на цій горі знайшли кам’яний хрест, тому і вирішили на цьому місці збудувати капличку і встановити хрест. Але існує ще міф, що гора Петрос — гора Перуна, тому дуже часто вітер скручує металеві хрести, а блискавка руйнує частково або ж повністю спалює капличку.

 Заряд позитивними емоціями й враженнями, які запам’ятаються надовго ми Вам обіцяємо.

Пікуй – найвища вершина Львівщини

Ну і завершити свій маршрут можна зробивши похід на Пікуй – найвищу вершину Львівщини висотою 1408м. Тут розміщений заказник «Пікуй» державного значення та однойменна база відпочинку у селищі Біласовиця, що знаходиться у підніжжі гори. Звідси відкриваються неймовірні пейзажі, які захоплюють дух.

Сходження на вершину починається від села Біласовиця. Це вдвічі цікаво, оскільки Біласовиця — стародавнє бойківське село зі своїми традиціями.

На вершині ще у 1935-у році спорудили кам’яний стовп-обеліск на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика, оскільки село до війни входило до складу Чехословаччини.

А минулого року була встановлена статуя Ісуса Христа задля миру в Україні.

Тур “Похід на Пікуй”  розпочинається виїздом зі Львова о сьомій годині ранку до селища Біласовиці, а там на Вас очікує підйом на вершину гори Пікуй та перекус на вершині й повернення назад до Львова.

Сьогодні, ми здійснили невелику мандрівку величними Українськими Карпатами, які по-справжньому вражають та захоплюють. Карпати – це не тільки унікальна природа, а й колоритна культура та звичаї, які багатьом не відомі.

Тож мандруймо, вивчаймо та шануймо нашу Україну, яка надзвичайно багата та дорогоцінна у всіх аспектах.

Зокрема запрошуємо Вас у захопливі походи в гори, які подарують Вам яскраві враження та залишать після себе приємні спогади на все життя!

Гори кличуть! Найкращі маршрути Карпат
(Visited 27 982 times, 3 visits today)
Поділитись з друзямиEmail this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
2 в “Гори кличуть! Найкращі маршрути Карпат
  1. Недавно дізналася, що назва гори “піп Іван” вживана невірно. насправді, це гора” Піпіван”, від слова піяти-співати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *