Во Львове под Новый год очень классно. это да. Но для тех, кто не боится скопления народа. В Подгорецком замке я бы Новый год не встречал)))) это для экстремалов. Хотя проехаться увидеть обязательно стоит. Так что да))) статья крутая и советы дельные.
Історія моєї родини (Kоманецький) також пов’язана з цим містом. Як пише в польській історії.
КОМАНЧА (польська: Komancza) – до 1947 р. Українське село, після 1947 р., Українсько-польське, в санокському повяті. За словами Володимира Кубійовича в 1939 році, 1280 чоловік жили в Команьці, у тому числі 1050 українців, 160 поляків і 70 євреїв [Кубійович, 74]. УВАГА: на сторінці використовується прикметник “komańczański”, який широко не використовується, і рідше прикметник “komaniecki” (ukam. Komennicki). Вона базується на традиційному назві мешканців села, де жили люди, які носять прізвище “Команецький”, а в народних піснях вони співали про “Команецькі селі” (pol. „komanieckiej wsi”).
“Невідомо, коли в Команчи недалеко від церкви було побудовано садибу, що належaлa до родини Команецьких з герба Леліва, Сім’я, що походить від Кульчиц біля Самбора [Aftanazy, VIIA, стор.315]
Історія ХV ст
“З Команчи напевно, приїхав Максим Команецький який 28 січня 1548 року отримав дозвіл на встановлення села Должиця біля його сімейного села,………………… оскільки в привілеї згадувалося “Czerterz dictum 01exow”.
“У Должиці коло Команьскій князем став Максим Команецький” (http://www.wsp.krakow.pl/geo/sdorocki/karpaty/lemo_w_kul.txt )
Дуже, дякую,
Мені цікаво; може бути, це ім’я (Команьскій) з’являється в церковних записах, хоча мої предки рухалися в п’ятнадцятому столітті, цілком імовірно, що не всі. Я був би дуже вдячний за таку інформацію.
В 2018 році , червні місяці, з Відвідай була поїздка Вілково-Білгород-Дністровський-Затока-Одеса. Так от, ми відвідали заповідник, де Чорне море зустрічається з водами Дунаю. Ми там пробули всього 30хв., більше нам не дозволили. Зробили фото з 0-кілометри, побачили птахів і назад. Поїздка сподобалась. Пройшли по Вілково, побачили їх канали і романтичність поїздок в магазин на моторні лодці. Але люди живуть і ніхто не хоче покидати свою обитель попри всі негаразди. Да, хочу вам нагадати, щоб було дуже добре в цьому турі відвідати Ізмаїл. Ато він він залишається недосягнутим ні одним туроператором.
Каріна Ла
18.08.2019 22:48:15 | IP: 31.43.90.***
Будь ласка,покосіть своє місто,приведіть його в порядок.Зараз воно як непричесаний,дикий Мауглі по всьому участку дороги до митниці.Коли я днями поверталася з туру Австрія-Італія-Словенія-Угорщина-Україна після проїзду через Ваше місто та початку Карпат я заплакала. Покосити
бур яни,почистити вулиці,через які проїжджають кожен день/ніч громадяни різних країн, недорого. Бачила Ваші борди металеві з надписами угорською мовою,а внизу державною ледь примітно, життя мешканців прямо на проїжджій дорозі, неупорядковані будинки ( чи то одні роми там живуть ),немиті автомобілі, у селах рядом старезні хати з чорними дахами – чи то порожні,чи померли в них люди,чи знаєте ви про них – честі Вам це все не робить.Рядом Львівська область,Франківська – там при дорозі не панує кропива, доглянуті будинки і все інше.
Бакота- древня столиця Пониззя або “Руси дальной”, як називалася в XIII-XIV ст. територiя мiж Днiстром та Пiвденним Бугом. Навiть саму назву поселення деякi дослiдники вбачають у молдаво-румунському словi “баката” (“боката”), що означає – кусень, шматок. Однак подiльський дослiдник I.С. Винокур висуває бiльш вiрогiдне твердження, вказуючи, що “лiнгвiстичний аналiз найменування “Бакота” дає можливiсть вважати, що в перекладi з давньоруської мови ця назва означає – бажане, чудове мiсце (корiнь слова “кот”, “кота” i пiдсилююча приставка “ба”)”.(Цікава етимологія від Блекі: Ба! Кота! – спрямований до бабусі вигук розпещеної дитини, яка негайно потребує сові нявкучу живу іграшку).
В XII-XII ст.
Не важливо в якому місті Ви проживаєте, друзі – звертайтесь не пошкодуєте – Туроператор “Відвідай”, мандрівки Україною, українською мовою!
Щиро вітаємо колектив найкращого Львівського туроператора “Відвідай”” з Днем народження!!!
Всі мандрівки по нашій чудовій Україні ми здійснюємо тільки з Вами!
У Вас дійсно найкращі – доступні ціни, маршрути, найкращі супроводжуючі-гіди, які знають безліч легенд, невідомі та суперпізнавальні факти з історії України, і які дійсно професійно виконують свою роботу!
Многая літ Вам та щира подяка від нашої сім’ї – постійного Вашого клієнта!
До зустрічі в Нових подорожах!
Де зустріти Новий рік: ТОП-14 місць Західної України
Де зустріти Новий рік: ТОП-14 місць Західної України
Де зустріти Новий рік: ТОП-14 місць Західної України
Де зустріти Новий рік: ТОП-14 місць Західної України
Кульчиці – батьківщина гетьмана Сагайдачного
Кульчиці – батьківщина гетьмана Сагайдачного
Кульчиці – батьківщина гетьмана Сагайдачного
Кульчиці – батьківщина гетьмана Сагайдачного
Містичні легенди Підгорецького замку
Містичні легенди Підгорецького замку
10 бальнеологічних курортів Карпат
10 бальнеологічних курортів Карпат
Гори кличуть! Найкращі маршрути Карпат
Гори кличуть! Найкращі маршрути Карпат
Берегово – закарпатский Эдем
Берегово – закарпатский Эдем
Бакота - желаемое место
Бакота - желаемое место
Історія туроператора «Відвідай»: шлях до успіху
Історія туроператора «Відвідай»: шлях до успіху