Історія туроператора «Відвідай»: шлях до успіху

Відвідай – кращий туристичний оператор України 2020 та 2021 років

У 2020 та 2021 роках, за результатами конкурсу Ukraine Tourism Awards, туроператор “Відвідай” двічі поспіль став найкращим в Україні. За нас проголосувала найбільша кількість туристів, і разом з балами від журі ми зайняли почесне перше місце. Шлях до цих перемог був довгим. Весь час ми розширювали як колектив, так і горизонти. Нині “Відвідай” – це велика команда професіоналів, а наші тури та екскурсії охоплюють всю Україну. Звання “Кращий туристичний оператор України” це показник, що наша плідна робота була недаремна. Подяка організаторам конкурсу Ukraine Tourism Awards 2020 та 2021 за файну можливість проявити себе, і велике дякую нашим туристам, які підтримали нас у конкурсі.

Карта скарбів і два романтики

Історія туристичного оператора «Відвідай» розпочалася у 2008 році. Його засновник Ігор Губіліт працював викладачем на кафедрі «Електричні станції» Львівської політехніки, серед багатьох його зацікавлень була організація балів. Одного разу під час відвідування віденського балу йому подарували гарну й безкоштовну карту Відня.

У хлопця виникла ідея зробити таку ж туристичну карту Львова. Для цього якраз випала гарна нагода – у 2006 році місто святкувало 750 років, тож, залучившись підтримкою міської влади, а також назбиравши реклами, Ігор випустив безкоштовну карту накладом понад 100 тисяч.

Проект був настільки успішним, що Губіліт вирішив видавати таку карту двічі на рік. Часом туристи питали, куди ще можна поїхати, крім Львова, тоді Ігор вирішив випускати ще й туристичну карту Львівщини. Управління туризму Львівської облдержадміністрації підтримало цю ідею, і світ побачила вже «Великотиражна карта Львівщини». Під час роботи над цією картою Ігор був вражений величезною кількістю пам’яток області та тим що про них майже нічого не відомо українцям, які деколи їдуть за тридев’ять земель, а своє не знають і не шанують. Тоді у нього виникла ідея розробити одноденні екскурсії, щоб самому подивитися рідний край та іншим показати. Таким чином за одну ніч на кухні гуртожитку Львівської політехніки з’явилося 10 перших одноденних мандрівок Львівщиною.

Щоб організувати роботу якісно, Ігор Губіліт долучив до справи студента факультету електроніки ЛНУ ім. І. Франка Юрія Пирча, який на той час організував два «Велотури Галичиною» і добре орієнтувався у пам’ятках, які Ігор позначав на картах. Юрко відповідав за маркетинг, а Ігор розробляв тури, описував їх, підбирав назви та ілюстрації. Щоб додати солідності, цей проект вирішили подати як ініціативу громадської організації «Підкова» та Інституту громадського лідерства, якими керував Ігор.

Перші мандрівки

Перша поїздка називалася «Шляхами Белзького князівства» і відбулася 25 жовтня 2008 року – тому цей день вважається днем народження львівського туроператора «Відвідай». Ігор і Юрко зібрали 42 туристів – майже повний великий автобус охочих побачити невідомі пам’ятки Сокальщини. Великим здивуванням було те, що після всіх витрат на екскурсію ще залишилися гроші, бо організатори явно не розглядали туризм як прибутковий бізнес, а радше як хобі. Після подорожі туристи також були задоволені і хотіли ще кудись поїхати.

Перша поїздка “Шляхами Белзького князівства” (25.10.2008 р.)

Наступна мандрівка відбулася через місяць і називалася «Шляхами Пінзеля і Фредра». Цей маршрут пролягав через Комарно, Щирець, Годовицю, Оброшино, туристів назбиралося 49. Особливе задоволення приносило те, що, коли приїжджав туристичний автобус, то місцеві мешканці виходили з будинків і питалися «Skąd jesteście?» (польською «звідки ви?»). Вони не могли повірити, що українці приїжджають оглядати старі церкви, костели і руїни замків, бо раніше переважно великими автобусами приїжджали лише польські туристи.

Наступна подорож була вже у лютому 2009 року на День святого Валентина у Самбір. Туристів не вдалося розмістити в одному великому автобусі, довелося замовляти два. Цей успіх помітили у туристичному середовищі Львова, багато дивувалися великою кількістю охочих подорожувати Львівщиною. І все це відбувалося на фоні фінансової кризи 2008 року, коли туристи масово перестали подорожувати за кордон, бо гривня знецінилася вдвічі. Чиновники ЛОДА зателефонували і похвалили, мовляв, хлопці – молодці, але заняття пасувало би якось офіційно оформити, зробити ліцензію, бо вже інші туристичні фірми скаржаться, що якісь невідомі люди возять туристів без ліцензії.

У пошуках своїх доріг

Знайомий поляк мав зареєстровану спільно з українцями у Львові фірму з ліцензією туроператора. Оскільки це був не основний їхній бізнес, тож вони із задоволенням продали ПП «Крилос Ком» Ігорю з Юрком, а також їхньому другові Тарасу Дорошу, який теж успішно почав розвивати і досі добре розвиває свій туристичний проект «Молодіжний туризм». Таким чином під однією юридичною особою опинилися дві торгові марки і дві команди.

Ложка дьогтю

Разом із вдалим стартом і стрімким успіхом з’явилися і певні труднощі. Навесні 2009 року розмаїття турів збільшувалося, а кількість туристів не надто росла. Іноді автобуси їхали у мандрівку напівпорожні, а рейси стали збитковими. Фірма на той час ще не мала свого офісу, тож записувала туристів у тури по телефону, без попереднього завдатку. Іноді виникала плутанина із записами у списках або люди в останній момент не з’являлися, особливо коли погіршувалася погода. Тож для перестрахування хлопці почали брати завдаток, однак люди з осторогою віддавали їм гроші, бо гроші брали в центрі міста біля пам’ятника Шевченку. Згодом турфірма орендувала невелику кімнатку в готелі «Львів».

Молода команда у першому офісі (листопад 2011 року)

Не маючи змоги закупити легальне програмне забезпечення, почали користувалися безкоштовним Linux. Це було стратегічно правильним рішенням, бо й досі працівники «Відвідай» у своїй роботі використовують цю безвідмовну операційну систему.

Відвідай майже 5-ть років (квітень 2013р.)

Незважаючи на проблеми, Ігор і Юрко вірили, що внутрішній туризм в Україні може бути успішним. Одного разу працівниця дружньої туристичної фірми запитала у Ігора, яку комісію можуть дати за їхніх туристів, якщо візьмуть їх з собою в тур. Це питання його здивувало, бо він не знав про те, що існують турагенти, які самі не створюють турів, а за комісійну винагороду продають продукти туроператорів. Було вирішено спробувати взяти туристів від турагентів, а після того як експеримент виявився успішним і всі залишилися задоволені, то хлопці за два тижні обходили всі турфірми Львова з пропозиціями стати турагентами Відвідай. Продажі турів за місяць зросли вдвічі, що дозволило організаторам ще більше повірити в успіх своєї справи.

У дружньому колі після театру (08.10.2013р.)

Перші мандрівки теж не завжди відбувалися гладко: не всі дороги, зазначені на картах і в ґуґлі, є придатними для проїзду, тому треба було точно знати, куди їхати і який там стан дорожнього покриття. Важко було знайти контакти відповідальних людей в потрібних місцях, заклади проживання та харчування не завжди надавали необхідні якісні послуги. На цю тему у «Відвідай» існує багато різних веселих і не завжди історій, тому перепрошуємо туристів-першовідкривачів, разом з якими ми набивали і набиваємо далі собі ґулі. Проте з часом, за другим і третім разом сервіс мандрівок відшліфовувався і ставав все досконалішим і суттєво комфортнішим для туристів. Зараз працівники «Відвідай» є найкращими знавцями туристичних місць України, особливо західної її частини.

НеДитячі розваги (30.07.2014р.) та Екскурсія в музей Львівського пива (02.03.2014р.)

Повези мене туди..

Зіткнулися засновники турфірми і з нестачею професійних гідів. Екскурсії та тури були ексклюзивними і дуже часто відбувалися у місцях, де не їздили до того часу організовані групи туристів. Знайти гідів у таких місцях було дуже складно, не завжди вони мали хорошу кваліфікацію, тому Ігорю та Юркові доводилося самостійно готуватися, а до екскурсій залучали місцевих краєзнавців.

Одного разу для розповіді про церкву села Кугаїв директор музею у Вовкові Наталя Смоляна порекомендувала краєзнавця Миколу Майданського, який запропонував поїхати разом з групою і на місці провести екскурсію. Ігор і Юрко, як завжди, планували вести екскурсію почергово, але Микола Майданський попросив мікрофон, щоб розповісти декілька слів про якийсь ліс на виїзді зі Львова. Відтоді він вже не випускав його з рук, а організатори не могли натішитися, що знайшли таку унікальну людину. Досі і засновники фірми, а особливо туристи у великому захопленні від цієї людини-енциклопедії.

Кількість роботи суттєво збільшилася, тому катастрофічно бракувало екскурсоводів, а ті, що залучалися, деколи розповідали кардинально протилежну інформацію. Тому у 2012 році вирішили провести власні курси фахівців туристичного супроводу. З того часу курси проводяться щороку з різних туристичних напрямків, на які у «Відвідай» найбільше бракує гідів. На них за невелику плату можуть навчатися всі охочі.

Навчання є доволі складним, кожне заняття супроводжується тестами, половина навчального часу відведена для вивчення дорожньої інформації, а інша – для комунікативних тренінгів, ораторського мистецтва і першої медичної допомоги. Зазвичай, курси закінчує не більше як 30% слухачів, але це дозволяє «Відвідай» сформувати найкращу команду власних гідів. Курси відбуваються щороку, і всі охочі можуть спробувати свої сили і знайти роботу своєї мрії. Свого часу їх закінчив і Герой Небесної Сотні Богдан Сольчаник, який був чудовим екскурсоводом і надовго запам’ятався багатьом туристам різного віку із різних місць України.

Кожен гід – це передовсім яскрава особистість, десятки тисяч людей вже мандрували з улюбленцем туристів Лесиком Олесюком, істориком Андрієм Пілінкевичем, завжди усміхненою Іриною Климко, вічним бунтарем і джентльменом Любомиром Воробієм, к.іст.н. Петром Чорнієм, Анною Дзюбінською, Тарасом Федусом, Христиною Процишин….

Роботи ставало все більше і більше, тому до неї залучали випускників історичного факультету Львівського університету Андрія Шевціва та Марічку Михалюсь (Касьянову), випускницю ЛІЕТ Христину Дмитришин (Чорній), а згодом також Василину Кишенюк, Вероніку Патек, Зоряну Макогонську (Нечай), Юлію Недзвецьку, які суттєво посилили і покращили роботу фірми.

На початку 2012 року Юрій Пирч вирішив відкрити власний проект – туристичну компанію «Час на мандри», яка успішно існувала до 2017 року. Зараз він ефективно працює в сфері інтернет-маркетингу, допомагаючи малому та середньому бізнесу виходити на новий рівень розвитку.

У 2014 році Ігор Губіліт самостійно зареєстрував ТзОВ «Відвідай», зробив ліцензію туроператора, а також торгову марку «Відвідай».

На весіллі у Марічки і Тараса (25.07.2015р.)

Розширяємо горизонти

З часом кількість працівників збільшилася настільки, що у готелі «Львів» довелося брати ще одну велику кімнату, а у 2016 році «Відвідай» переїхав у власний великий офіс на вул. Замарстинівська, 34, де працює і досі.

Похід на Пікуй (05.11.2015р.)

 

Пропонуємо переглянути інтерв’ю з директором турфірми “Відвідай” – Ігорем Губілітом

З 2016 року і до цього часу через рішення українського уряду найбільшою проблемою для туроператора є заборона ввозити в Україну туристичні автобуси класу нижче Євро-5, що призвело до суттєвого зменшення якісних автобусів, а для нас – скорочення потенційної кількості туристів. Фахівці фірми порахували, що при більшій кількості туристичних автобусів можна було би збільшити кількість туристів на 30-40%, а це нові робочі місця, як на фірмі, так і в різних місцях України. 

Проте незважаючи на всі складнощі ми забезпечуємо наших туристів комфортними автобусами, які ми орендуємо в надійних і постійних перевізників.

Щоб контролювати якість надання послуг, всі туристи в кінці туру заповнюють анкети-опитування, на основі яких фірма вибирає найкращих гідів, місця проживання, харчування та туристичні об’єкти. Також можна залишати відгуки на сайті «Відвідай», та у соцмережах.

Сплав по Лімниці (21.06.2018р.)

Працювати у «Відвідай» може будь-хто, інформацію про вакансії можна побачити тут. Головне, щоб кандидати поділяли наші цінності, а саме: професіоналізм, взаємодопомогу, ініціативність, порядність, патріотизм, толерантність, збереження природних та історико-культурних пам’яток.

Разом нас багато (01.02.2017р.)

Колектив «Відвідай» думає за своє майбутнє і тому на стратегічних сесіях розробив стратегію розвитку і діяльності на найближчі 20 років. Для «Відвідай», окрім успіху власної справи, також є важливою є благодійна діяльність. Фірма намагається організаційно і фінансово долучатися до різних заходів.

Корпоративний відпочинок (19.09.2018р.)

«Покатай мене Україною і не тільки»

Команда “Відвідай” вирішила розвивати туризм як в Україні, так і за її межами. Головний фокус зосереджений і надалі на рідних місцях, але ми завжди готові відкривати щось нове. Для того, щоби популяризувати подорожі для якомога більше людей, туроператор пропонує мандрівки за доступними цінами та має понад 410 турів та екскурсій, частина з яких є дуже популярними серед туристів. Тому з початку 2023 року розширили горизонт від Польщі та Словаччини до Чорногорії та Боснії та Герцеговини.

Туроператор «Відвідай» працює для того, щоб під час відпочинку люди могли пізнавати історію, культуру, традиції та природу України, тому запрошуємо у «Файні тури Україною»

До зустрічі в мандрівках!

Звання кращого туроператора України — це крок вперед у напрямку впровадження нових цілей та ідей.

Наші плани:

 • показати Україну для більш як 1 млн. туристів;
 • розробити 1000 турів та екскурсій Україною та за кордоном;
 • створити за найближчі 10 років «Відвідай-холдинг» з різними бізнесами;
 • бути найкращим туроператором України в 2024, 2025, 2026 роках … і завжди!

Подорожуйте з найкращими. Туроператор “Відвідай” – файні тури Україною!

(Visited 5 701 times, 1 visits today)
Поділитись з друзямиEmail this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
4 в “Історія туроператора «Відвідай»: шлях до успіху
 1. Олександр, Лариса, місто Верхньодніпровськ :

  Вітаю найкращого, найцікавішого, найпатріотичнішого туроператора “Відвідай” з Днем народження! Мали нагоду познайомитися з Вашою професійною командою у 2018 році в турі “10 родзинок Закарпаття” і з того часу мандруємо з дружиною лише з Вами!!! Маємо мрію, після Перемоги ЗСУ над одвічним і заклятим ворогом, побувати у всіх Ваших захоплюючих мандрівках! Пропонуємо своїм друзям звертатися до Вас! Бажаємо розширення, географічно, клієнтської бази, успіхів у туристичному бізнесі, щастя і благополуччя Вашим родинам, натхнення і креативу у прокладанні нових маншрутів, віри в Україну і Перемогу ЗСУ!!! З повагою, Ваші вдячні туристи!

 2. Не важливо в якому місті Ви проживаєте, друзі – звертайтесь не пошкодуєте – Туроператор “Відвідай”, мандрівки Україною, українською мовою!
  Щиро вітаємо колектив найкращого Львівського туроператора “Відвідай”” з Днем народження!!!
  Всі мандрівки по нашій чудовій Україні ми здійснюємо тільки з Вами!
  У Вас дійсно найкращі – доступні ціни, маршрути, найкращі супроводжуючі-гіди, які знають безліч легенд, невідомі та суперпізнавальні факти з історії України, і які дійсно професійно виконують свою роботу!
  Многая літ Вам та щира подяка від нашої сім’ї – постійного Вашого клієнта!
  До зустрічі в Нових подорожах!

  #MariyaHirivska
  #подорожіразом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *