Чарівні романтичні куточки, що привертають людську увагу своєю природною красою і самобутністю, є в багатьох регіонах України. Але одним з найбільш популярних і дивовижних місць вважається Тунель кохання поблизу містечка Клевань на Рівненщині. 5-ти кілометровий зелений коридор, створений деревами, що вишикувались у арку ідеальної округлої форми, і залізничні рейки в ньому стали візитною карткою туристичної Волині, об’єктом постійного паломництва для закоханих пар і туристів. Їхати на прогулянку до тунелю можна в будь-яку пору року, але краще влітку чи восени, коли природа забарвлює листя в неймовірні кольори та відтінки, від зеленого до золотого і багряного. В тунелі спостерігається химерна гра світла й тіні, своєрідний натуральний ефект для фото, тому фотографи також люблять це місце.
Історія тунелю
На туристичній карті України Тунель кохання з’явився близько 10 років тому завдяки туристам, які забрались в гущавину на околиці Клевані та несподівано опинились на залізничній колії, прихованій серед дерев. Зроблена ними світлина потрапила до соціальної мережі Facebook і одразу отримала купу недовірливих відгуків з натяками на фотошоп. Але перші мандрівники, які поїхали побачити красу на власні очі, розвіяли ці сумніви.
З тунелем пов’язані цікаві легенди. За одною з них, цей зелений коридор існував ще при князях Чарторийських, і одного разу став прихистком для пари закоханих молодих людей – утікачів з клеваньского замку. Не менш цікаво виглядає інша версія, про молодого інженера-поляка, який закохався в дівчину з Клевані і побудував залізницю прямо навпростець через ліс, аби скоротити дорогу з Оржева, в якому він жив, до коханої жінки. Згодом їх життєві шляхи розійшлися, та місцеві мешканці переказують, що ці люди пронесли кохання через все життя. Неймовірна історія!
Але більш прозаїчна версія свідчить що залізниця була побудована за часи СРСР для військових потреб і для більшої конспірації її замаскували висадженими деревами. З часом військові пішли звідти і дали нарешті спокій природі. З того часу стала вона повноправно господарювати в тунелі і утворила справжнє диво, своєрідну арочну конструкцію. А вже коли по колії став щоденно проходити вантажний поїзд з деревообробного комбінату в Оржеві і збивати гілки дерев та кущів, її форма стала досконалою.
Місце для закоханих
Зелений тунель має не тільки неперевершений вигляд і колорит, романтичну історію, але і незвичайну ауру, атмосферу місця, де здійснюються мрії і поєднуються серця. Цю ауру символізує зелена арка, а колія на дві рейки – шлях для двох доль. Є ряд повір’їв щодо тунелю та його властивостей. Закохані вірять, що поцілунок в тунелі скріпить їхню любов на все життя, а якщо вони стануть на рейки і пригорнуться одне до одного серцями, то вже ніколи не розстануться. Тунель користується популярністю у молодят, вони залюбки проводять тут весільні фотосесії і навіть висаджують квіти, що символізують ніжні і пристрасні почуття. Місцеві жителі запевняють, що відвідини тунелю – хороша прикмета для будь-кого і радять відвідувати його декілька разів на рік!
Цікаві факти про Тунель кохання
1. Тунель можна побачити в рекламних роликах відомих брендів. В 2012 р. японська компанія Fujifilm зняла 40-секундний ролик, герої якого раптово попадають з суцільної зеленої стіни в тунель і швиденько фіксують різні дива за допомогою новенької фірмової камери.
2. Кілька років тому японський режисер Акійоші Імазакі зняв в тунелі повнометражний фільм. Місце для зйомок було знайдене випадково, за посиланням в Інтернеті. Здавалось би – де Японія, а де Україна, але Імазакі настільки захопився красою тунеля, що не просто привіз знімальну групу і відзняв чудову ліричну драму, а й перейменував стрічку на «Клевань – тунель кохання». Головну роль в кіно, присвяченому випробуванням молодої пари, зіграла улюблениця японської публіки, 17-річна модель та актриса Мікі Хонока. Прем’єра фільму відбулася у листопаді 2015 року на міжнародному кінофестивалі в Ханої. Таким чином, про красу української природи дізнався весь світ.
3. 20 травня 2017 року в Китаї, неподалік міста Хефей (пров.Аньхой) відбулася церемонія відкриття романтичного місця під назвою «Тунель кохання», в якій брали участь і представники України. Цей тунель є аналогом українського Тунелю кохання і дійсно схожий на нього, хоча і значно менший за розмірами.
4. Тунель в Клевані періодично з’являється в топ-списках самих дивовижних залізниць на планеті.
Що подивитись в Клевані крім Тунелю Кохання?
Тим, хто захоплюється українською історією, буде цікаво побачити високі і міцні мури Клеванського замку (1475 р.) Замок, що належав княжому роду Чарторийських, наразі потребує реставрації. Найкраще зберігся чотирьох прольотний арковий міст на могутніх опорах, який перекинуто через рів до замку. Біля замку є красива церква Різдва Христового (1777 р.), а через дорогу – костел Благовіщення із дзвіницею (1630 р). Біля костелу стоїть двоярусна дзвіниця.
Якщо хочеться відчути, що таке справжня романтика, поза простором і часом, то час відвідати Тунель кохання. Зробити це можна в рамках турів Тараканів, Дубно + Тунель кохання, Від Пересопниці до Острога + Тунель кохання і Перлини Волині + Тунель Кохання
клас