Шкільні тури: 7 порад для організації гарного відпочинку

Для того, щоб відпочинок був доступним по ціні, безпечним та запам’ятався на все життя, варто враховувати декілька простих правил. Фахівці туристичного оператора “Відвідай” пропонують 7 порад, які допоможуть Вам подарувати своїм дітям, справді яскраві та незабутні емоції від мандрівок по Україні.

У попередньому матеріалі ми вже підняли тему типових помилок, які допускають організатори, плануючи тури для дітей. Сьогодні ми хочемо розповісти Вам про те, що слід врахувати під час планування подорожі:

 1. DSC_0356_500x333Збирайте великі групи по 40-48 осіб. Для цього можна об’єднати класи однієї школи або, навіть, класи із різних шкіл. Якщо не вдається зібрати велику групу з одного класу чи об’єднати з різних, то і це не проблема: можна приєднатись до збірних груп туристичних фірм. Це дуже важливо по цілому ряду причин:
  • мандрівка вийде дешевше на 30-50%, бо для великої групи в розрахунку на одну людину виходить дешевше автобус, готель, гід, і, навіть, послуги турфірми;
  • великих туристичних автобусів у 10 разів більше, як малих на 15-30 місць і вони є значно комфортнішими (в тому числі мають кращі кондиціонери);
  • якщо напередодні туру відмовляться 2-5 учнів (а таке трапляється дуже часто), то загрози для проведення туру не буде. Зокрема, не треба буде збирати додаткові кошти з інших учасників туру або змінювати комфортабельний автобус на більш скромний.
 2. Ніколи, ніколи, ніколи не економте на гідах! Успіх подорожі на 51% залежить від гіда. Під час подорожей трапляються різні ситуації і, власне, обов’язком гіда є забезпечення вдалої та комфортної мандрівки. Якщо Ваш бюджет не дозволяє організувати оптимальну по ціні мандрівку, краще обирайте менш комфортабельний автобус, переформатовуйте меню, зрештою – відмовтеся від якогось туристичного об’єкту, але гіда візьміть перевіреного, толкового і веселого! Він мусить вміти працювати з дітьми, керувати групою і добре знати маршрут (власне не водій автобуса, а гід має добре знати дорогу). Фаховий гід здатен забезпечити справді цікаву подорож, викликати у дітей захоплення, повагу та інтерес до мандрівок!
 3. 13 - Hrydnycya - 004_500x333Візьміть в дорогу аніматорів. Крім хорошого гіда, для молодших і середніх
  класів, беріть аніматорів, особливо для великих груп. Проте обираючи професійного аніматора, обирайте перевірених: таких, які вміють працювати саме з дітьми. Його присутність зручна тим, що в перерві між розповідями гіда, обов’язком аніматора є ігри з дітьми ігри, проведення конкурсів та вікторин. Разом  з ним діти вибігаються, накричаться, відпочинуть, скинуть надлишкову енергію. В результаті Ви матимете чистий спокій в мандрівці, а якщо Ви – мама чи тато маленького мандрівника, то гарантовано матимете спокій ще декілька днів і вдома. В ідеалі на час подорожі замовляти додаткові квести, змагання або майстер-класи (наприклад, розмальовування яворівської іграшки, писанок, ліплення сирних коників, приготування їжі тощо)
 4. Починайте подорожі з простих мандрівок на невеликі відстані. Це особливо стосується молодших і середніх класів. Якщо Ви організовуєте подорож з групою, яка їде вперше, Вам ще невідомо як діти та батьки, які їх супроводжують, будуть вести себе в дорозі. Парадокс, але чим більший відсоток батьків і дорослих їде разом зі шкільною групою, тим менше уваги приділяється дітям. Ідеальний варіант коли на 10-15 учнів їде один дорослий.
 5. Гід зобов’язаний має мати з собою аптечку. Гід мусить мати аптечку з собою з найбільш необхідними в мандрівці медикаментами і знати, як їх застосовувати для дітей. Водії автобусів, по закону, також мають аптечки, але в більшості випадків там ліки є протерміновані або можуть бути євро-аптечки в яких незрозуміло що і як застосовувати.
 6. Замовляйте комплексні обіди. Якщо не плануєте багато їсти і пити, то краще завчасно замовити комплексні обіди для груп (сьогодні загальна їх вартість може складати 45-65 ₴/дитину). Варто пам’ятати, що “розгортання польової кухні” десь на галявині після дощу, біля смітника, мурашинка або й взагалі без туалету поряд, займе час та є порушенням санітарно-гігієнічних умов подорожі. Під час “подорожніх” обідів зазвичай починаються пошуки ножа, солі, серветок, прохання/змушування “спробувати саме ваші відбивні”, потім достатньо довго триває пакування їжі. Це забирає купу зайвого часу, який можна присвятити цікавій екскурсії. Більше того, власний досвід подорожей чітко говорить про те, що дитина, яка переїдає під час “дорожніх перекусів”, втрачає інтерес до ексурсії, стає лінивою, сонною і вже нікуди не хоче йти або їхати.
 7. Завчасно ознайомтесь з програмою подорожі. Якщо Ви організовуєте подорож через турфірму, попросіть менеджера надіслати або надрукувати Вам детальну програму подорожі. В ній має бути чітко вказано:
  • що входить в ціну;
  • що оплачується додатково;
  • яка тривалість пішохідних переходів;
  • точна вартість харчування і вхідних квитків;
  • час виїзду, обіду і повернення додому.

Якщо ж Ви хочете зекономити час і нерви, не маєте бажання годинами сидіти над картами, застарілими путівниками та думати про стан доріг – дозвольте фахівцям організувати для Ваших дітей справді якісний відпочинок!

Звертайтеся до тих турфірм, які мають великий перелік шкільних мандрівок. Це дозволить зекономити зайві кілометри і гроші.

Вас може зацікавити наш тур “Канікули в Карпатах”

І наостанок, пропоную переглянути нижче відео, чому варто подорожувати великими групами.

З повагою, Ігор Губіліт
директор туроператора “Відвідай”
та автор понад 200 мандрівок Україною

(Visited 2 411 times, 1 visits today)
Поділитись з друзямиEmail this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *