10 бальнеологічних курортів Карпат

Карпатські бальнеологічні курорти – це джерело здоров’я та життєвої енергії. За допомогою бальнеотерапії (лікування мінеральними водами) можна позбутися багатьох хронічних хвороб та підтримати загальний тонус організму. Питні мінеральні води, цілющі ванни, лікувальні грязі – комплекс бальнеологічних процедур знімає втому, виводить з організму шлаки та токсини, омолоджує шкіру, нормалізує тиск.

Не випадково терапевтичні властивості бальнеотерапії цінували ще стародавні греки, а ви можете переконатися в її ефективності на одному з численних Карпатських курортів, насолоджуючись чистим гірським повітрям та дивовижними пейзажами.

Пропонуємо ознайомитись з низкою популярних бальнеологічних курортів Львівщини та Закарпаття, до більшості з яких ви можете завітати разом з «Відвідай».

Бальнеологічні курорти Львівщини

 1. Трускавець

Трускавець
Центральний бювет мінеральних вод, м. Трускавець

Трускавець – один з найвідоміших та найдавніших бальнеологічних курортів України. Старовинне містечко з багатим родовищем цілющої мінеральної води «Нафтуся» знаходиться у мальовничій місцині на стику Карпат та Передкарпаття.

Лікувальні властивості мінеральних вод Трускавця були описані ще в кінці XVI ст. королівським лікарем Войцехом Очко, а на початку XIX ст. хімічний аналіз «Нафтусі» зробив львівський фармацевт Торосевич, змістовно обґрунтувавши її профілактичну дію на організм. Саме з того часу починається історія Трускавця-курорту. Інфраструктура курорту, яка спочатку складалася з невеличкої водолікарні та 4 гостевих будинків, розрослася на сьогодні до величезної кількості санаторіїв, пансіонатів та розважальних закладів.

Головний скарб Трускавцю – слабомінералізована гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва «Нафтуся». Специфічного присмаку воді додають речовини нафтового походження – в місцевості здавна видобувають нафту. Всього ж трускавецьке родовище налічує 25 джерел (використовуються 14) з 10 різновидами вод різного складу. У місті працюють 2 бювети. Лікування мінеральними водами можна доповнити озокеритовими процедурами.Truskavetc1

За допомогою трускавецьких мінеральних вод лікують порушення обміну речовин, хвороби нирок, сечовивідних шляхів, печінки, шлунку, жовчного міхура та інших органів травлення.

До Трускавцю разом з «Відвідай»

Запрошуємо вас відвідати Трускавець в цікавих, оздоровчих турах «SPA-тур у Карпати». До програми турів входять дегустація славетної «Нафтусі» в центральному бюветі Трускавця та відвідання сучасного SPA-центру готелю «Женева».

 1. Східниця

Бальнеологічний курорт Східниця – чудове, затишне місце для сімейного відпочинку та лікування, розташоване неподалік Дрогобича. Відносно молодий курорт ( початок його функціонування прийшовся на 1970-ті роки) відомий далеко за межами України своїми унікальними мінеральними водами, аналогів яким в Європі немає.Сх_дниця - 03

В мальовничій Східниці налічується 38 цілющих джерел та близько 20 бурових свердловин. Карпатська оздоровча «мекка» завдячує своїм існуванням українському досліднику О.Стоцькому, який на протязі двох десятиріч боровся за визнання східницьких джерел. В Східниці ви знайдете все, що потрібно для ефективного оздоровлення та комфортного відпочинку.Сх_дниця - 09

Окрім королеви східницьких мінеральних вод «Нафтусі», Східниця може похизуватися водами із підвищеним вмістом заліза, унікальними лужними водами тощо. Воду трьох джерел (№№8,9,10) можна набирати в облаштованому бюветі, деякі джерела розташовані в лісовій зоні.Сх_дниця1

В Східниці лікують хвороби нирок, печінки, шлунку, підшлункової залози, крові.

До Східниці разом з «Відвідай»

Ви маєте нагоду продегустувати чудодійні східницькі мінеральні води під час нашої мандрівки «SPA-тур у Карпати».

 1. Моршин

Відоме з XV ст. містечко Моршин знаходиться в 14 км від районного центру Стрия. Ще за часів Австро-Угорщини Моршин перетворився на елітний курорт для панства та отримав назву «галицьке спа». Розташований в мальовничій місцевості, Моршин пропонує відпочиваючим комфортабельні санаторії та готелі, що причаїлися в лісопарковому затишку, розвинуту мережу кафе, ресторанів, магазинів, та найголовніше – комплексне лікування цілющою водою з трьох джерел, мінерально-хвойними і йодобромними ваннами та грязями.

Чудодійними властивостями наділяється вода моршинського джерела «Божої Матері», подібна до посвяченої йорданської води.В Моршині лікують захворювання органів травлення, сечовивідних шляхів, обміну речовин, гінекологічні хвороби, нервові розлади.morshyn

До Моршину разом з «Відвідай»

Відвідати Моршин та продегустувати цілющу водичку можна в наших турах «Стрийщина – край блакитного вогню».

Бальнеологічні курорти Закарпаття

 1. Поляна (Свалява)

Бальнеологічний курорт Поляна розташований в 10 км від районного центру Свалява в чарівній місцевості, де зливаються річки Мала та Велика Пиня. Старовинне селище втопає в смарагдовій долині між Полонинським та Вигорлат-Гутинським хребтами. В II пол. XIX ст. за часів панування Шенборнів в Поляні почали з’являтися прототипи спа – приміщення для приймання мінеральних ванн та цехи з розливання мінеральної води. На початку XX ст. курорт вже був добре відомий далеко за межами Закарпаття.Svaljava

Основою лікування на курорті служать славетні лікувально-столові води «Поляна квасова» та «Поляна купель». Води Поляни характеризуються високою концентрацію мінералів і вуглекислоти та специфічним смаком. На території курорту працюють два санаторії – 130-річна «Поляна» та «Сонячне Закарпаття». Можна обрати житло на будь-який смак і поза межами санаторіїв.

Відпочинок в Поляні можна доповнити гірським теренкуром, милуванням панорами полонин Боржава та Руна, оглядом історичних пам’яток селища, а взимку – гірськолижними розвагами (в селі облаштовано 4 траси).

Основна спеціалізація санаторіїв Поляни – лікування органів травлення. Тут без застосування медикаментів лікують виразкові хвороби, гастрити,ерозії поза фазою загострення.

 1. Солотвино

Головні природні ліки курорту Солотвино – звичайна кам’яна сіль, залишена місцевості у спадок доісторичним Карпатським морем. Тут, у передгір’ї Карпат, на берегах Тиси сіль видобували ще з античних часів, довгий час існував «соляний шлях Солотвино» до Західної Європи, будувалися соляні шахти, але сьогодні основна місія солотвинських соляних родовищ – курортна.

Солотвинські соляні озера
Солотвинські соляні озера

Солотвинські соляні озера лікують за допомогою ропи та грязі, багатих на корисні мікроелементи. Доведено, що вода Cолотвинських озер аналогічна за складом та лікувальними властивостями водам Мертвого моря. Найбільше з Cолотвинських озер – Кунігунда утворилося на місці затопленої шахти, збудованої ще за австрійських часів. В озері можна купатися навіть тим, хто не вміє плавати – солона вода виштовхує пловців на поверхню, вкриваючи тіло кристалами солі.

Лікування дарами Солотвинських озер ефективно при захворюваннях серцево-судинної,  нервової систем, опорно-рухового апарату та шкіри.

До Солотвина разом з «Відвідай»

Побачити на власні очі солоне багатство Солотвина та зануритись в цілющі соляні води ви зможете в нашому турі «На бринзу до Рахова» (через Закарпаття).

 1. Кваси

Низькогірний курорт Кваси розташований в долині Чорної Тиси в 15 км від районного центру Рахова. Затишок мальовничих Квасів захищений найвищими Карпатськими вершинами – Петрос та Говерла, неподалік знаходяться такі потужні атракції, як гірськолижний курорт Драгобрат та розкішний водоспад Труфанець.Кваси1

Кваси неймовірно багаті на мінеральні джерела – тут їх більше 80. Місцева «квасна» вода, що належить до типу «Єсентуки», почала використовуватися для лікування з середини XIX ст., коли в селищі відкрилася перша водолікарня. За хімічним складом води Квасів розрізняються на калієво-кальційні, кремнієво-залізні, гідрокарбонатно-натрієві та сірководневі. Для лікування низки хворіб застосовуються мінеральні ванни. В Квасах функціонує санаторій «Гірська Тиса», зупинитися можна і в гостинних приватних садибах.

Курорт спеціалізується на лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та нервової системи.

До Квасів разом з «Відвідай»

Помилуватися фантастичними гірськими краєвидами та набрати живильної «квасної» води можна в наших мандрівках “Пивний тур “Драгобрат і Солотвино і «Шафран-тур на Драгобрат».

 1. Шаян

Бальнеологічний курорт Шаян знаходиться за 15 км від Хуста. З трьох боків селище оточене горами, названими в народі Шаян, Шаяниха та Шаянчик, що виникли за легендою в сиву давнину на місці загибелі від ворогів родини Шаянів. З тієї пори потекла з гір цілюща мінеральна вода, на базі якої на початку XIX ст. була заснована одна з найстаріших купалень Мараморощини – «Замкова купіль».

За Австро-Угорщини Шаянська вода набула загальноєвропейської слави та навіть подавалася до цісарського столу. Згодом прийшла радянська санаторно-курортна доба, яка залишила селищу у спадок санаторій «Шаян». Можна зупинитись для відпочинку і в сучасному комплексі на березі озера «Силоамська купальня», міні-готелях чи приватних садибах.Фото_окресности_Шаяна

Незмінною основою лікування на курорті лишається цілюща вуглекисла гідрокарбонатно-натрієво-кремнієва вода «Шаянська». Два різновиди місцевих вод «Шаянська-242» та «Шаянська-4» характеризуються підвищеним вмістом кальцію, магнію та заліза. За лікувальними властивостями Шаянські води наближені до відомих типів вод «Боржомі» та «Віші-Селестон».

Шаянські води призначаються для лікування хронічних гастритів та виразкової хвороби шлунку, захворювань жовчного міхура, сечовивідних шляхів, цукрового діабету тощо.

 1. Синяк

Курорт Синяк розташований неподалік Мукачева, в долині річки Синявка, в передгір’ї Вулканічного хребта Карпат,серед вкритих споконвічними лісами гір. Тут чисте гірське повітря напоєне ароматами хвої та багатого різнотрав’я, а чарівна вода Синяцького джерела із неймовірним синім відтінком лікує від важких недугів.synjak

Історія цілющої води почалася з цікавого спостереження місцевих жителів, чия худоба після прийняття природних ванн практично не хворіла. До водиці потягнулися й люди, а з часом до розбудови курорту долучилися ті ж таки заповзятливі Шенборни, побудувавши елегантну споруду лікувального корпусу, купальню та душове відділення. Сьогодні відпочивальників курорту приймає санаторій «Синяк» на 338 місць, бази відпочинку та приватний сектор. Взимку на курорті доступні гірськолижні розваги.

Прийом ванн з Синяцькою мінеральною водою з домішками сірководню призначається при захворюваннях опорно-рухового апарату, кістково-м’язової та нервової систем, шкіри тощо.

 1. Міжгір’я

Міжгірщина – чарівний куточок Закарпаття з первозданною природою, солодким повітрям та багатою скарбницею мінеральних джерел. На території району нараховується близько 50 джерел з чудодійною водою. Найвідоміші мінеральні джерела місцевості – Соймівське, Келечинське, Вучківське, Колочавське та Верхньобистрянське.

 • Курорт Сойми відомий з XVIII ст., в кінці XIX ст. на курорті було відкрито водолікарню, в 1950-х – збудовано санаторій «Верховина». Хлоридно-гідрокарбонатні води Сойминського родовища, насичені кальцієм, залізом, цинком, марганцем, призначаються для профілактики та лікування захворювань органів травлення, при цукровому діабеті, недостатньому рівню кальцію в організмі тощо. Місцеві води мають сприятливий вплив на розвиток дитячого організму;
Soymy2
с.Сойми
 • Маленьке село Келечин славиться трьома мінеральними джерелами. Найпопулярніше з них знаходиться на узбіччі траси Воловець-Міжгір’я. Водиця старого джерела стрімко вибігає з власного будиночку, підфарбовуючи свій шлях помаранчевим кольором, що пояснюється високим вмістом заліза. Скуштувати Келечинську мінеральну воду можна в мандрівці «10 родзинок Закарпаття (зимовий варіант)»;
Kelechyn
с.Келечин
 • Вучківське родовище відоме джерелом мінеральної води, багатої на залізо, та унікальним солоним гейзером, вода якого для пиття не придатна, але могла б використовуватися для ванн;
vuchkivski_gejzer
Вучківський гейзер
 • Селище Колочава славиться не лише музеями та визначними історичними пам’ятками, але й найбільшим на Закарпатті покладом мінеральних вод, аналог яких зустрічається лише на Камчатці. Маломінералізована хлоридно-гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва вода насичує організм необхідними мікроелементами, виводить токсини, стимулює кислотоутворюючу функцію шлунку. Відвідування Колочави входить до туру-відпустки «Довкола Карпат за 7 днів»;
Kolochava1
с. Колочава
 • Верхньобистрянське родовище мінеральних вод має 3 джерела. Особливими лікувальними властивостями характеризується джерело №3 на ділянці «Квас». Його вода – вуглекисла хлоридно-гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва з вмістом заліза та марганцю ефективна при лікуванні захворювань органів травлення.
с. Верхній Бистрий
 1. Ужок

Село Ужок Великоберезнянського району Закарпаття в XVIII-XIX ст. було відомим бальнеологічним курортом завдяки багатому родовищу мінеральних вод. На облаштованій території курорту розміщувалося 30 будинків для відпочиваючих, але під час I Світової війни здравницю було зруйновано.А колишня прикраса курорту – статуя Геркулеса, що перемагає змія – символ потужної оздоровчої сили місцевих джерел, знайшла наразі притулок на подвір’ї Ужгородського замку.uzhok-spring-001

Сьогодні в селищі діє оздоровчий комплекс «Ужанські купелі», який пропонує широкий комплекс SPA-процедур.

«На води» разом з «Відвідай»

Запрошуємо шляхетне панство на води до Карпат! В наших турах ви гарантовано отримаєте: Геркулесове здоров’я, естетичне задоволення, потужні враження та купу фото нереальної краси!

SPA-тур в Карпати
(Visited 30 668 times, 3 visits today)
Поділитись з друзямиEmail this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
4 в “10 бальнеологічних курортів Карпат
 1. В 2018 році , червні місяці, з Відвідай була поїздка Вілково-Білгород-Дністровський-Затока-Одеса. Так от, ми відвідали заповідник, де Чорне море зустрічається з водами Дунаю. Ми там пробули всього 30хв., більше нам не дозволили. Зробили фото з 0-кілометри, побачили птахів і назад. Поїздка сподобалась. Пройшли по Вілково, побачили їх канали і романтичність поїздок в магазин на моторні лодці. Але люди живуть і ніхто не хоче покидати свою обитель попри всі негаразди. Да, хочу вам нагадати, щоб було дуже добре в цьому турі відвідати Ізмаїл. Ато він він залишається недосягнутим ні одним туроператором.

  .

  • Дякуємо за відгук! Постараємось врахувати Ваші пропозиції.

 2. Гарна стаття! Але я хочу ще порадити вам поїхати на Кінбурнську косу. Там є місце де Чорне море зливається з лиманом. Воно унікальне тим, що ви одночасто стоїте в холодній і теплій воді, в солоній і теплій, а навколо вас тільки море і білий пісок. Тут гарно відпочивати від міської суєти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *