Замость (Замостя)

2 відгука
«Ідеальне місто», «перлина Ренесансу», «східна Падуя» - так часто називають Замостя, і ці епітети без перебільшення виправдані. Пропонуємо відвідати місто, яке є унікальним взірцем архітектурного ансамблю світового масштабу. Чому ж його називають «ідеальним містом»? Замость збудував італійський архі...

«Ідеальне місто», «перлина Ренесансу», «східна Падуя» - так часто називають Замостя, і ці епітети без перебільшення виправдані. Пропонуємо відвідати місто, яке є унікальним взірцем архітектурного ансамблю світового масштабу. Чому ж його називають «ідеальним містом»? Замость збудував італійський архітектор Бернардо Морандо за усіма правилами трактатів Відродження. Це була справа всього його життя, яка принесла неперевершений результат – неймовірне, неповторне місто, що як живий організм поєднує красу та функціональність. Тут знаходиться безліч унікальних пам’яток архітектури, на особливу увагу заслуговує розкішна ратуша з величною баштою (1591 року), міцні кам’яниці з суцільними аркадами, розміщенні навколо площі Ринок, ошатні оселі вірменських купців. І, звісно, не можна оминути Кафедральний собор (XVI ст.), в якому зберігаються шедеври європейських митців, а поруч – височіє барокова дзвіниця. Стародавній центр міста, або як кажуть поляки, Старувка, - занесений до списку об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО і вважається найточнішою реалізацією ідеї міста в стилі Ренесансу.
До речі, чи знали ви, що у ХVII столітті місто Замость було однією з найпотужніших фортець, яка витримала напад козацьких військ гетьмана Богдана Хмельницького, а пізніше облогу добре підготовленої шведської армії.
У ХХ столітті тут відбулася одна з визначних подій українсько-польської історії. Більшовицька росія, знищивши УНР, вирішує зламати і польську державність. Оборона Замостя стала прикладом потужної українсько-польської співпраці у боротьбі проти спільного ворога. Успішні бої під Замостю значно сповільнили просування радянських військ у глиб польських територій та стали прологом перемоги під Варшавою і відновлення Польської держави.

Читати більше Сховати текст
Ціна: від 845 до 845грн

Ми підібрали тури в які входить це місце: