Цій мальовничій вуличці лише 112 років, та за цей час її вже 5 разів перейменовували. Австрія на честь кадетів, Польща — на честь первяків, совіти — гвардійців. Ті держави нагадували про своїх озброєних захисників. Ми ж пам’ятаємо про Тих, хто встав за гідність України без зброї — і стали Героями.
Вулиця-трудівниця
Саме тут постала перша львівська електростанція і перше депо електричного трамваю, а згодом і величавий гмах дирекції закладів електричних.
Вулиця-войовниця
Тут гуртувались бойовики польської організації войськової, вчились майбутні офіцери австро-угорської, польської, радянської армії, а тепер готуються майбутні командири армії Української.
Вулиця-розкіш
Саме тут від її початків і досі зосереджені розкішні квартири та вишукані вілл аристократів, науковців, політиків, митців.
Вулиця-принада
Саме ці елітні помешкання в першу чергу відбирали від попередніх власників нацистські та більшовицькі “освободителі”.
Вулиця-трагедія
Цвинтар німецьких солдатів, застінки МГБ_КГБ та “Смершу”, моторошні розправи над видатними вченими, загадкові вбивства прорадянського літератора і кримінального “авторитета”.
Лякає? Інтригує?
Мила та затишна, від долини Полтви стрімко спинається на Львівське плато, виблискує рівненьким базальтовим бруком, огортає зеленими кронами вікових дерев фантастично красиві будинки , у дзенькоті трамваїв і у пташиних співах ховає свої таємниці, а для допитливих відвідувачів відкриває величні краєвиди та історії Львова.