Відбувається у кафе “OK” в с. Коростів. Туристи самостійно вибирають їжу (щось на зразок «Пузата хата»). Смачно, швидко, доступні ціни.
Похід на гору Маківку, музей Героїв Маківки, криниця І.Франка у Тухлі, монумент Святославу, карпатські пейзажі
виїзд зі Львова (08:00) – Тухля (огляд музею Героїв Маківки) – гора Маківка (пішохідний перехід до вершини, огляд карпатських панорам, Меморіальний військовий цвинтар українських січових стрільців) – Тухля (обід, огляд церкви, монументу та меморіальної криниці) – Гребенів (перехід підвісним мостом через річку Опір до монумента Святославу) – Львів (повернення до 20:30).
Оспіване Іваном Франком у романі “Захар Беркут” мальовниче карпатське село запрошує всіх оглянути меморіальну криницю, з якої пив воду славний Каменяр та монумент тухольських воїнів на чолі із Захаром Беркутом.
В Тухлі і довколишніх селах та гірських вершинах у лютому-травні 2015 року проходила лінія фронту і тому, щоб дізнатися більше про цей період, запрошуємо у Історико-краєзнавчий музей Героїв Маківки, який створив член товариства “Пам’ять”, місцевий староста та волонтер Андрій Ткачик. Він з однодумцями викопав більшість із сотень артефактів музею в околицях села і особливо гори Маківка. В музеї добре представлена зброя та військовий реманент обох імперських армій, які можна взяти в руки, щоб відчути подих цього часу.
Церква св. Миколая (1900р.), яка збудована за проектом Василя Нагірного та розписана Корнилом Устияновичем, також цікава для шанувальників нашої історії, адже тут знаходиться вмурована в стіну бронзова таблиця із прізвищами полеглих січових стрільців на горі Маківка. У радянський час таблицю тимчасово переховували у церкві села Головецько, а потім заштукатурили, щоб зберегти для майбутніх поколінь.
Символічна гора, яку має відвідати кожен свідомий українець, адже тут з 29 квітня по 4 травня 1915 року велися запеклі бої австро-угорської армії, в складі якої воювали частини Українських січових стрільців, проти російської царської армії. Маківка була панівною висотою і її взяття для російської імперської армії мало дуже важливе стратегічне значення, щоб контролювати околиці сіл Козьова і Тухлі та створення плацдарму для подальшого наступу і переходу через Карпати.
Завдяки успішній обороні гори Українськими січовими стрільцями наступ російських військ захлинувся, і хоча завдяки великим жертвам Маківка була росіянами здобута, але цілі були не досягнуті і через 9 днів царські війська відступили, залишивши ці терени без єдиного пострілу.
Бої за цю вершину весною 1915 року мали важливе значення для всієї військової кампанії на Карпатсько-Галицькому напрямку, бо не дозволили російським царським військам перейти Карпати, зайти в Тисо-Дунайську низовину і почати наступ на Будапешт і Відень.
Під час боїв на Маківці загинуло 42 січові стрільці і на місце їхнього захоронення приходять українці ще з 1920-х років, а вже у 1990-х було створено Меморіальний військовий цвинтар де можна віддати шану полеглим воїнам. Чутка про героїчну боротьбу українських січових стрільців розійшлася по всій Галичині, адже це було перше успішне бойове завдання УСС проти російської царської армії, не дарма однією з найвідоміших стрілецьких пісень є “Ой на горі на Маківці”.
Дорога, що піднімається на вершину гори дуже мальовнича, з неї гарно проглядаються гірські вершини Сколівських Бескидів і важко повірити, що сто років назад тут велися військові баталії, які вплинули на долю Європи та України.
Серед високих карпатських вершин неподалік міста Сколе здалека височить 18-ти метровий хрест авторства видатних скульпторів Теодозії Бриж та Євгена Безніска. Добратися до нього можна через атракційний і фотогенічний підвісний міст, який іде понад бурхливу гірську річку Опір.
Монумент встановлений на місці розкопок кургану, де похований знатний дружинник ХІ ст. Легенда говорить про те що у 1015 році після смерті хрестителя Русі князя Володимира Великого, між його синами почалася братовбивча війна, і саме на цьому місці турівський князь Святополк Окаянний “сколов” свого брата Святослава.
Запрошуємо оглянути не лише усипальню князя Святослава з його бронзовою фігурою, але й помилуватися панорамами вічнозелених Карпат, адже монумент розташований серед гір на території Національного природного парку “Сколівські Бескиди”.
- проїзд комфортабельним автобусом;
- супровід гіда-екскурсовода;
- екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах;
- страхування на час подорожі.
- вхідні квитки в туристичні об’єкти;
- харчування.
- Дітям до 6 років (включно): безкоштовно (при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі)
- Дітям від 7 до 12 років (включно) та особам з інвалідністю І та ІІ груп (за наявності посвідчення): 60 грн/особа (від загальної вартості туру)
- Учасникам БД/ООС (за наявності посвідчення): знижка 30% від вартості туру
Музей “Героїв Маківки”: загальний, пенсійний, студентський, учні – 30 грн.
Технічна інформація:
- Маршрут на гору Маківка має довжину (від повороту на село Грабовець і до монументу) – 5 км в одну сторону;
- Тривалість орієнтовного переходу 2,5-3 години в обидві сторони;
- Перепад висот - 250 метрів;
- Маршрут розрахований на середньостатистичну групу фізично здорових людей;
- Екскурсія на гору Маківка не вимагає попередньої підготовки чи досвіду.
Що взяти з собою в пішохідний похід на гору Маківка:
- зручне взуття, одяг, куртка вітрозахисна з капюшоном (бажано водонепроникні), головний убір (капелюх, бандана), дощовик;
- їжу для перекусів під час сходження (канапки, шоколад, термос з гарячим чаєм чи кавою);
- необхідні ліки (індивідуальна аптечка), якими Ви користуєтесь, лейкопластир.
Обід складається із страв бойківської кухні і відбувається у закладах громадського харчування села Тухля, вартість 170 грн./особа.
Відбувається у кафе “OK” в с. Коростів. Туристи самостійно вибирають їжу (щось на зразок «Пузата хата»). Смачно, швидко, доступні ціни.
Приміський вокзал (800 м / 10 хв. від Головного залізничного вокзалу).
Місце посадки тут: https://maps.app.goo.gl/6eBuWGaUkK6kUZ2q6
Можна двома шляхами:
а) подивитися у нас на сайті (біля дат).
б) дізнатися у менеджера через онлайн-консультацію сайту, Skype, електронною поштою або по телефону (усі контактні телефони є на сторінці "Контакти");
*приклад
вільних місць немає.
вільні місця 2-10 осіб.
вільних місць більше 10ти.
Вхідні квитки і харчування Ви оплачуєте в автобусі керівнику групи. Екскурсії і харчування не є обов’язковими, Ви обираєте тільки те, що бажаєте.
У разі відмови від заброньованого туру просимо завчасно повідомити про це відповідального менеджера по телефону або на електронну пошту.
Умови повернення оплати за анульовані місця залежать від терміну повідомлення про анулювання:
- не пізніше ніж за 7 робочих днів до початку туру - повертаємо 85 % вартості;
- від 6 до 4 робочих днів до початку туру - повертаємо 50 % вартості;
- від 3 до 2 робочих днів до початку туру - повертаємо 20 % вартості;
- менше ніж за 1 робочий день до початку туру, а також при неявці туриста - оплату не повертаємо та не переносимо цю оплату на іншу дату виїзду чи на інший тур.
У Новорічних, Різдвяних та акційних турах умови анулювання можуть відрізнятися від стандартних (з цими умовами можна ознайомитись у Правилах бронювання).
Анулювання турів закордон.
Правила анулювання турів закордон туристом.
Умови повернення оплати за скасовані місця залежать від терміну повідомлення про анулювання:
- не пізніше, ніж за 15 робочих днів до початку туру - повертаємо 100 % вартості туру або переносимо 100% на іншу дату чи тур;
- від 14 до 7 робочих днів до початку туру - повертаємо 50 % вартості туру;
- від 6 до 4 робочих днів до початку туру - повертаємо 20 % вартості туру;
- менше, ніж за 3 робочих дні до початку туру, а також при неявці - оплату не повертаємо та не переносимо цю оплату на іншу дату виїзду чи на інший тур.
Інфо-лист з контактами керівника групи, адресою місця виїзду та іншою інформацією про тур надсилається на електронні пошти турагентів або у вайбер туристів не пізніше ніж за 1-2 календарні дні до виїзду (залежно від тривалості туру). Тому якщо до виїзду залишилось 4 і більше днів, то можливо ми ще не встигли надіслати інфо-лист. Також крім папки «Вхідні», наші листи можуть потрапляти у папку «СПАМ». Тому перевірте, будь ласка, цю папку. У випадку, якщо інформаційного листа немає і там, просимо сконтактуватись з нами по телефону. Можливо, у нас неправильно зазначена Ваша електронна адреса або помилка у номері телефону.
Місця в автобусі бронюються згідно запису. Чим швидше Ви забронюєтесь, тим ближче до переду автобуса зможете сісти.
Умови проживання залежать від обраного Вами туру. Усі деталі щодо поселення, чітко розписані у інформаційних листах.
Проживання під час мандрівки відбувається у 2- і 3-місних номерах. Якщо Ви подорожуєте наодинці, то Вас можуть поселити з кимось із туристів (підселення не відбувається до туристів протилежної статі). Також Ви можете проживати самі в окремому номері за додаткову оплату (ціну уточнювати в менеджера цього туру).
З собою у мандрівку ми рекомендуємо брати посвідчення особи (паспорт, водійські права, свідоцтво про народження тощо). Усі інші деталі стосовно того, що потрібно мати з собою ми зазначаємо у інформаційних листах.
Не рекомендуємо так робити. Виїзд відбувається за розкладом, оскільки тури мають насичену екскурсійну програму, для повноцінного виконання якої ми маємо дотримуватись наперед визначених часових меж. Тому радимо при купівлі квитків на поїзд (або автобус чи літак) обов'язково враховувати запас часу, який буде необхідний, щоб дістатись з вокзалу до місця збору групи та у зворотному напрямку після завершення туру. Також нагадуємо, що ми не гарантуємо швидше повернення, аніж зазначено в описі туру на сайті та не несемо відповідальності за придбання квитків на поїзд чи інший вид транспорту, у яких час відбуття або прибуття не збігається з часовими межами туру.
Так, звичайно. У нас є 2 види сертифікатів: на конкретну суму і на певний тур. Замовити їх Ви можете за офісним телефоном або безпосередньо у нас в офісі. Також замовлення можна зробити онлайн на сторінці "Подарунковий сертифікат". Після он-лайн замовлення менеджер зконтактується з Вами і уточнить деталі замовлення. Сертифікат можемо відправити службою доставки (переважно «Новою поштою») у будь-який куточок України. Бланк сертифікату є безкоштовним, оплачується лише вартість обраних послуг.
У вартість зазвичай ВХОДИТЬ (якщо інше не передбачено описом туру): проїзд комфортабельним автобусом, проживання, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах, страхування на час подорожі.
Окремо Ви зазвичай оплачуєте вартість вхідних квитків і харчування (якщо інше не передбачено описом туру).
Надання відповіді про наявність вільних місць та підтвердження бронювання здійснюється упродовж 1 робочого дня з моменту подання запиту (крім суботи та неділі, а також державних вихідних).
Оплатити замовлення можна в нашому офісі за адресою: м. Львів, вул. Замарстинівська, 34 або банківським переказом (банківські реквізити надсилаємо за вимогою). Замовлення потрібно оплатити упродовж 3 робочих днів від моменту підтвердження (у випадку замовлення пізніше ніж за 3 дні до виїзду термін оплати узгоджується окремо).При оплаті на банківський рахунок потрібно упродовж 4 робочих годин повідомити електронною поштою відповідального менеджера про проведену оплату, вказавши при цьому назву та дати туру, прізвища замовників, суму та час оплати.
Ні, на жаль, не можна. Ми працюємо за 100% передоплатою.
Viber / Telegram - лише для повідомлень
Хочу подякувати за тур Зарваниця, Заздрість Тютьків! Сама аура намоленого місця давала відчуття спокою і свободи, керів...
Хочу подякувати за тур Зарваниця, Заздрість Тютьків! Сама аура намоленого місця давала відчуття спокою і свободи, керівник групи дуже стисло і гарно розповідала про історію наших виданих людей! Саме більше вразила розповідь про життя Йосипа Сліпого і його діяльність. Навіть моя донька була в великому захопленні. Щиро дякуємо за організацію і незабутні враження!
Досить гарний тур! Мені все сподобалось! Гарні краєвиди увесь час під час підйому і спуску на Маківку, досить часу на го...
Досить гарний тур! Мені все сподобалось! Гарні краєвиди увесь час під час підйому і спуску на Маківку, досить часу на горі для відпочинку, музей зброї УПА (дуже цікаво і пізнавально). Я радий що поїхав у тур)
Схожі тури
Музей-аптека Й. Зега, канатка, СПА, риболовля, дегустації наливок Більше
Нагуєвичі – батьківщина І. Франка, Кульчиці – музей П. Конашевича-Сагайдачного і кав’ярня Ю. Кульчицького, Стрий – музей родини Бандерів Більше
Гора Високий Верх Росохацький, високогірна церква, Національний парк “Сколівські Бескиди”, карпатські пейзажі. Більше
Гора Лопата, Павлів потік, водоспад Кам’янка, Мертве (Журавлине) озеро, карпатські пейзажі Більше
Там на горі на Маківці
Похід на гору Маківку, музей Героїв Маківки, криниця І.Франка у Тухлі, монумент Святославу, карпатські пейзажі