Там на горі на Маківці

Гора Маківка, Музей Героїв Маківки, криниця І.Франка та церква у Тухлі, карпатські пейзажі

Розгорнути все
Згорнути все
planПлан туру

виїзд зі Львова (08:00) – Тухля (огляд музею Героїв Маківки) – гора Маківка (пішохідний перехід до вершини, Меморіальний військовий цвинтар українських січових стрільців, огляд карпатських панорам) – Тухля (обід, огляд церкви, монументу та меморіальної криниці) – Львів (повернення до 20:30).

Місця посадки
Львів, Залізничний Вокзал

м. Львів, пл. Двірцева, 1, Головний Залізничний Вокзал, стоянка автомобільного транспорту

placesЕкскурсійні об’єкти
Тухля. Музей Героїв Маківки
В Тухлі і довколишніх селах та гірських вершинах у лютому-травні 1915 року проходила лінія фронту і тому, щоб дізнатися більше про цей період, запрошуємо у Історико-краєзнавчий музей Героїв Маківки, який створив член товариства “Пам’ять”, місцевий староста та волонтер Андрій Ткачик. Він з однодумцям...

В Тухлі і довколишніх селах та гірських вершинах у лютому-травні 1915 року проходила лінія фронту і тому, щоб дізнатися більше про цей період, запрошуємо у Історико-краєзнавчий музей Героїв Маківки, який створив член товариства “Пам’ять”, місцевий староста та волонтер Андрій Ткачик. Він з однодумцями викопав більшість із сотень артефактів музею в околицях села і особливо гори Маківка. В музеї добре представлена зброя та військовий реманент обох імперських армій, які можна взяти в руки, щоб відчути подих цього часу.

Церква св. Миколая (1900р.), яка збудована за проектом Василя Нагірного та розписана Корнилом Устияновичем, також цікава для шанувальників нашої історії, адже тут знаходиться вмурована в стіну бронзова таблиця із прізвищами полеглих січових стрільців на горі Маківка. У радянський час таблицю переховували у церкві села Головецько, а потім заштукатурили, щоб зберегти для майбутніх поколінь.

Читати більше Сховати текст
Гора Маківка (958м)
Символічна гора, яку має відвідати кожен свідомий українець, адже тут з 29 квітня по 4 травня 1915 року велися запеклі бої австро-угорської армії, в складі якої воювали частини Українських січових стрільців, проти російської царської армії. Маківка була панівною висотою і її взяття для російської ім...

Символічна гора, яку має відвідати кожен свідомий українець, адже тут з 29 квітня по 4 травня 1915 року велися запеклі бої австро-угорської армії, в складі якої воювали частини Українських січових стрільців, проти російської царської армії. Маківка була панівною висотою і її взяття для російської імперської армії мало дуже важливе стратегічне значення, щоб контролювати околиці сіл Козьова і Тухлі та створення плацдарму для подальшого наступу і переходу через Карпати. 

Завдяки успішній обороні гори Українськими січовими стрільцями наступ російських військ захлинувся, і хоча завдяки великим жертвам Маківка була росіянами здобута, але цілі були не досягнуті і через 9 днів царські війська відступили, залишивши ці терени без єдиного пострілу.

Бої за цю вершину весною 1915 року мали важливе значення для всієї військової кампанії на Карпатсько-Галицькому напрямку, бо не дозволили російським царським військам перейти Карпати, зайти в Тисо-Дунайську низовину і почати наступ на Будапешт і Відень.

Під час боїв на Маківці загинуло 42 січові стрільці і на місце їхнього захоронення приходять українці ще з 1920-х років, а вже у 1990-х було створено Меморіальний військовий цвинтар де можна віддати шану полеглим воїнам. Чутка про героїчну боротьбу українських січових стрільців розійшлася по всій Галичині, адже це було перше успішне бойове завдання УСС проти російської царської армії, не дарма однією з найвідоміших стрілецьких пісень є “Ой на горі на Маківці”.

Дорога, що піднімається на вершину гори дуже мальовнича, з неї гарно проглядаються гірські вершини Сколівських Бескидів і важко повірити, що сто років назад тут велися військові баталії, які вплинули на долю Європи та України.

Читати більше Сховати текст
schedule Розклад
walletФінанси
У вартість туру входить
 • проїзд комфортабельним автобусом;
 • супровід гіда-екскурсовода;
 • екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах;
 • страхування на час подорожі.
У вартість не входять і додатково оплачуються
 • вхідні квитки в туристичні об’єкти;
 • харчування.
Знижки
 • Дітям до 6 років (включно): безкоштовно (при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі)
 • Дітям від 7 до 12 років (включно) та особам з інвалідністю І та ІІ груп (за наявності посвідчення): 50 грн/особа (від загальної вартості туру)
 • Учасникам БД/ООС (за наявності посвідчення): знижка 30% від вартості туру
ticketsВхідні квитки

Музей “Героїв Маківки”: загальний, пенсійний, студентський, учні – 15 грн.

axe Додаткова інформація

Технічна інформація:

 1. Маршрут на гору Маківка має довжину (від повороту на село Грабовець і до монументу) – 5 км в одну сторону;
 2. Тривалість орієнтовного переходу 2,5-3 години в обидві сторони;
 3. Перепад висот - 250 метрів;
 4. Маршрут розрахований на середньостатистичну групу фізично здорових людей;
 5. Екскурсія на гору Маківка не вимагає попередньої підготовки чи досвіду;
 6. Під час сходження і спуску категорично забороняється вживання алкоголю.

Що взяти з собою в пішохідний похід на гору Маківка:

 • зручне взуття, одяг, куртка вітрозахисна з капюшоном (бажано водонепроникні), головний убір (капелюх, бандана), дощовик;
 • їжу для перекусів під час сходження (канапки, шоколад, термос з гарячим чаєм чи кавою);
 • необхідні ліки (індивідуальна аптечка), якими Ви користуєтесь, лейкопластир.
mealХарчування
1-й день
Обід

Відбувається у кафе “OK” в с. Коростів. Туристи самостійно вибирають їжу (щось на зразок «Пузата хата»). Смачно, швидко, доступні ціни.

Обід

Обід складається із страв бойківської кухні і відбувається у закладах громадського харчування села Тухля, вартість 120 грн./особа.

Обід

Відбувається у кафе “OK” в с. Коростів. Туристи самостійно вибирають їжу (щось на зразок «Пузата хата»). Смачно, швидко, доступні ціни.

calculator Калькулятор туру
faqПитання та відповіді
Загальні питання
Що входить у вартість туру?

У вартість зазвичай ВХОДИТЬ (якщо інше не передбачено описом туру): проїзд комфортабельним автобусом, проживання, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах, страхування на час подорожі.

За що потрібно оплачувати окремо?

Окремо Ви зазвичай оплачуєте вартість вхідних квитків і харчування (якщо інше не передбачено описом туру).

Чи можна оплатити в автобусі?

Ні, на жаль, не можна. Ми працюємо за 100% передоплатою.

Поставити питання
rating Відгуки (0)
Розгорнути все
Згорнути все

Там на горі на Маківці