Гора Маківка (958м)

Символічна гора, яку має відвідати кожен свідомий українець, адже тут з 29 квітня по 4 травня 1915 року велися запеклі бої австро-угорської армії, в складі якої воювали частини Українських січових стрільців, проти російської царської армії. Маківка була панівною висотою і її взяття для російської ім...

Символічна гора, яку має відвідати кожен свідомий українець, адже тут з 29 квітня по 4 травня 1915 року велися запеклі бої австро-угорської армії, в складі якої воювали частини Українських січових стрільців, проти російської царської армії. Маківка була панівною висотою і її взяття для російської імперської армії мало дуже важливе стратегічне значення, щоб контролювати околиці сіл Козьова і Тухлі та створення плацдарму для подальшого наступу і переходу через Карпати. 

Завдяки успішній обороні гори Українськими січовими стрільцями наступ російських військ захлинувся, і хоча завдяки великим жертвам Маківка була росіянами здобута, але цілі були не досягнуті і через 9 днів царські війська відступили, залишивши ці терени без єдиного пострілу.

Бої за цю вершину весною 1915 року мали важливе значення для всієї військової кампанії на Карпатсько-Галицькому напрямку, бо не дозволили російським царським військам перейти Карпати, зайти в Тисо-Дунайську низовину і почати наступ на Будапешт і Відень.

Під час боїв на Маківці загинуло 42 січові стрільці і на місце їхнього захоронення приходять українці ще з 1920-х років, а вже у 1990-х було створено Меморіальний військовий цвинтар де можна віддати шану полеглим воїнам. Чутка про героїчну боротьбу українських січових стрільців розійшлася по всій Галичині, адже це було перше успішне бойове завдання УСС проти російської царської армії, не дарма однією з найвідоміших стрілецьких пісень є “Ой на горі на Маківці”.

Дорога, що піднімається на вершину гори дуже мальовнича, з неї гарно проглядаються гірські вершини Сколівських Бескидів і важко повірити, що сто років назад тут велися військові баталії, які вплинули на долю Європи та України.

Читати більше Сховати текст
Ціна: від 495 до 495грн

Ми підібрали тури в які входить це місце:


Знайдено 1 тур


  • Галерея
  • Список
  • Календар
Доступно 1 турів
Ексклюзив
Там на горі на Маківці
3 відгука
1 день 10+
Ціна:495 грн.
Замовити Тур

Гора Маківка, Музей Героїв Маківки, криниця І.Франка та церква у Тухлі, карпатські пейзажі Більше

Доступно 1 турів
Ексклюзив
Там на горі на Маківці
3 відгука

Гора Маківка, Музей Героїв Маківки, криниця І.Франка та церква у Тухлі, карпатські пейзажі Більше

1 день 10+
Ціна:495грн
Замовити Тур
10+ місць 2 — 10 місць Немає місць Вигляд

Відгуки (0)

Гора Маківка