Глуховичі.
Тут знаходиться надзвичайно атмосферне місце “Retro Land Lviv” – це проект, який дав життя забутим речам. У цьому музеї просто неба зібрано велику і колоритну колекцію, а саме понад 40 ретро-автомобілів, понад 50 одиниць мототехніки, велика кількість електроніки, одягу та предметів інтер’єру. Отож всі любителі ретротехніки будуть у дикому захваті від локації, а інстаграмники від ексклюзивності фото з цього місця.
Стрілки.
Серед мальовничої гологірської природи, поруч з одним із найдорожчих українських відпочинкових комплексів Edem Resort Medical & Spa, розташувався перший публічний парк сучасної української скульптури – PARK3020. На доглянутій території представлено понад 40 робіт 23 художників зі всієї України, які створили скульптурні композиції з каменю, металу, бетону і граніту. PARK3020 – це чудово організований простір, де всі об’єкти взаємодіють між собою, все пов’язано з навколишнім світом та природою. З метою розвитку, підтримки та популяризації сучасної української скульптури тут зібрано найкращі роботи українських скульпторів, які вражають та захоплюють всіх, хто доторкнувся до сучасного мистецтва.
Лопушня.
Серед красивих гір Бережанського горбогір’я розташований великий меморіал в пам’ять про загиблих турецьких воїнів під час військових дій у 1916-1917 році на Галицькому фронті. Османські військові воювали на стороні австро-угорських військ пліч о пліч із українськими січовими стрільцями проти військ російської царської армії. На території заходу України під час Першої світової війни загинуло біля 8 000 воїнів 15-го військового корпусу турецьких військ під командуванням Якуба Шевкі Паші.
Чесники.
Надзвичайно живописне опільське село здавна славиться одним із найдавніших мурованих храмів Опілля – оборонною церквою св. Миколая (XIV ст.). Окрім храму, Чесники можуть здивувати гостей і своєю гастрономією, а саме сирами та оліями.
“Чесниківська сироварня” створена за грантові гроші родиною Олега та Ольги Журавінських, які організували з місцевими мешканцями сільськогосподарський кооператив і варять смачні сири за голландсько-швейцарською технологією.
А родина Росоловських повернулася в рідне село з Києва і створила “Опільські олії”, які спочатку робилися для лікування батька, а з часом стали смакувати та лікувати всіх бажаючих з різних куточків України. Зараз тут методом холодного віджиму виготовляється сім олій: лляна, гірчична, кунжутна, рижієва, гарбузова, конопляна та з волоського горіха, а також джин із ялівцю, коріандру, лаванди. Окрім того щирі господарі пригощають всіх бажаючих чаєм з розмарином та імбирем, власним хлібом на заквасці з хмелю, гірчичним хлібом та навіть солодощами.
А щоб відчути вже справжній колорит серця Галичини, то запрошуємо на невеличке свято “Опільська забава”, з веселими музикантами, співами та навіть майстер-класом з опільського танцю.