Борщовичі
Село з чудовою гастрономічною назвою на річці Полтві має костел Благовіщення (1898р.) із оригінальною архітектурою, в якому за радянський час був Музей першої кінної армії Будьоного.
Пікуловичі
Ворогів тут беруть на піки, а хорошим людям показують перлину сакральної архітектури – дерев’яну церкву Собору Пресвятої Богородиці (1792р.).
Великі Грибовичі
Це село відоме не лише городиною і сміттєзвалищем, а й унікальним 400-літнім іконостасом із львівської церкви Успіння, що виконаний на замовлення Ставропігійського братства славнозвісними митцями Федором Сеньковичем та Миколою Петраховичем. Іконостас зараз знаходиться у церкві свв. Козьми і Дем’яна (1897р.) і є одною із найстаріших та найцінніших пам’яток сакрального мистецтва України.
Гряда
У цьому грядовому селі знаходиться палац Чарковських-Голейовських (ХVII-ХІХ ст.) і палацова каплиця.
Зашків
Рідне село полковника армії УНР, голови проводу ОУН Євгена Коновальця, запрошує до його родинної садиби, де створено меморіальний музей.
Куликів
Здавна відомий своїми ковбасами та хлібом, Куликів також славиться оборонним костелом св. Миколая (1538р.), старовинним млином та своїми видатними уродженцями. Серед них найвідомішим є лауреат Шевченківської премії, відомий український актор Богдан Ступка, який зіграв понад 50 ролей на театральній сцені і 100 у кіно. Дізнатися більше про це українсько-татарське містечко можна у краєзнавчому музеї “Куликівщина”, а всі бажаючі зможуть купити додому куликівської ковбаси.
Стара Скварява
Тут чудово збереглася одна із найстаріших дерев’яних храмів Галичини – церква св. Архістратига Михаїла (1508р.) у якій створено музей “Староскварявський іконостас XVI-XVIII століть”.
Жовква-Винники
У колишньому передмісті Жовкви Винниках знаходиться маловідвідувана церква Різдва пр. Богородиці (1705р.), у якій є цікавий різьблений іконостас та фрагменти малярства 1708-1710р. школи Івана Рутковича.
Глинсько
Донедавна гончарське село неподалік від літописного Щекотова, зацікавлює краєзнавців старенькою дзвіницею, оборонною корчмою та цвинтарем із Першої світової війни.
Крехів
Відоме серед прочан і туристів місце окрім чудового монастиря має ще й цікавий зразок галицької школи народної архітектури – церкву св. Параскеви (1724р.), яка збудована за зразком Спасо-Преображенської церкви Крехівського монастиря. Окрасою храму є шестиярусний іконостас (XVI-XVIІ ст.) з бароковими царськими вратами роботи Василя Петрановича.
Дякую за "Ковбасний тур")! Побачили унікальні,і цікаві місця і архітектурні памятники. Під ногами снігова каша, падав мокрий сніг, але враження від сакральних споруд, шедевральних іконостасів і спілкування з друзями були незабутніми. А ковбаси справді були, куликівські )! Думаю, автобус добряче пропах спокусливими ароматами. Дякую і за вчасне повернення. Бажаю і надалі відкривати нам незнані перлини наших околиць )! До нових цікавинок у пізнанні нашого Краю !
ВідповідьДоброго дня, п. Віра!
Щиро дякуємо Вам за відгук!
Радіємо, що мандрівка була для Вас цікавою!) До зустрічі у нових турах!)
Доброго дня, хто буде проводити екскурсію?
ВідповідьДоброго дня, п. Мирослава!
Дякуємо Вам за запитання!
Попередньо буде проводити дану екскурсію п. Микола, але точно зможемо сказати за тиждень до мандрівки!