План туру:
1 день: виїзд зі Львова (08:00) / Самбір (09:30) – Ужок (огляд дерев’яної церкви) – Кострино (огляд дерев’яної церкви) – Великий Березний (обід) – Ужгород (екскурсія храмами та скансеном) – Горяни (огляд ротонди) – Четфалва, Берегівський р-н (поселення о 21:00 в садиби сільського туризму, вечеря).
2 день: Четфалва (сніданок, огляд храмів і виїзд (08:00) – Данилово (огляд церкви) – Крайниково (огляд церкви) – Сокирниця (огляд церкви) – Стеблівка (огляд церкви) – Бороняво (відвідання монастиря) – Хуст (огляд храмів та обід) – Джублик (огляд монастиря та молитва) – Мукачево (екскурсія по монастирю) – Свалява (огляд церкви) – Стрий (22:30) / Львів (повернення о 23:30).
Місце виїзду / повернення автобуса: Головний залізничний вокзал, платна стоянка для автомобільного транспорту (м. Львів, пл. Двірцева, 1).
Проживання:
Затишні садиби сільського туризму села Четфалва Берегівського району, номери: 2-х і 3-х місні з вигодами. Фото садиб можна побачити тут https://vidviday.ua/photo_album.php/photo_album_id/14
У вартість ВХОДИТЬ:
- проїзд комфортабельним автобусом,
- проживання,
- супровід гіда-екскурсовода,
- екскурсійне обслуговування на туристичних об’єктах,
- страхування на час подорожі.
У вартість НЕ ВХОДЯТЬ і додатково оплачуються:
- харчування,
- вхідні квитки в туристичні об’єкти.
Знижки для дітей:
- Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні - безкоштовно;
- Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 100 грн./особа.
Дуже дякую, що повернули цей тур 09-10 жовтня 2021 року, давно про нього чула і хотіла потрапити.
Напрочуд насичена і надихаюча програма, де було більше, ніж у заявлено, бо в Ужгороді - чотири святині, Четфалві - дві, а пан Микола Майданський - просто ідеальний гід для нашої архіітектурно-духовної пілігримки: слухали його навіть у темряві біля церкви у Сваляві і присвічували ліхтариками, щоб роздивитися останній пункт програми)))
Золота осінь ще була досить зеленою і теплою вдень, тому все сприяло найкращим враженням.
Окреме спасибі керівниці групи пані Олесі, яка дбала про нас, як про рідних (у поїздці всі ми трохи діти, і всяке буває), і водію пану Івану!
Як казав пан Микола, цей тур для тих, хто усе бачив на Закарпатті, бо навіть такі люди будуть вражені!
Вітання!
Щиро дякуємо Вам за відгук! Радіємо, що мандрівка Вам сподобалась!
З нетерпіннмя ечкаємо на нові зустрічі у турах!
приєднуюсь з подякою за Екуменічний тур "15 храмів і монастирів Закарпаття". В цей непростий час як заспокійливе для душі і віра в добро.
ВідповідьВітання!
Щиро дякуємо за відгуки!
Неймовірно тішимось, що Вам сподобалось!
До зустрічі у нових турах!
Хочу подякувати за Екуменічний тур "15 храмів і монастирів Закарпаття".Просто супер!!! Стільки гарних церков и монастирей за два дні ніколи не бачила. Незабутні враження. Окрема подяка Ігорю Губіліту за гарну екскурсію і витримку. Побажання - побільше таких подорожей !!!!!!!!!
ВідповідьДякую Вам дуже.
Будемо старатися робити ще багато різних і цікавих турів для Вас :)
Очень понравился тур "15храмов и монастырей Закарпатья".Супер,столько всего нового и интересного,как по самому туру так и по дороге, что при возможности поеду по туру 10замков Закарпатья.Особо спасибо Игорю и терпеливому водителю Олегу.Молодцы.Так держать!
ВідповідьДякую п. Галино!
Все сиджу і думаю, що і де можна ще оглянути :)
Пропоную замість фактично нової церкви у Стеблівці відвідати автентичну мармароську церкву 15 століття у Олександрівці, 2 км від церкви у Данилово. Там чудовий оригінальний іконостас і різьба над віконницями зовні церкви. А по дорозі до церкви є Соляна криниця, з ропи якої видобували ропу на кшталт Дрогобицької. Дорога з Данилово до Олександрівки шутрована, в пристойному стані.
ВідповідьДякую п. Оксана за пропозицію. Вона слушна, але нам цікаво, побачити ревіталізацію церкви у Стеблівці. Церква у Олександрівці (Шандрово) дуже цікава, спробуємо дати її в інші тури.
Дуже дякую за чудові спогади про цей тур! Мрію про такий тур по Гуцульщині.
ВідповідьДоброго дня, п. Олександр!
Дякуємо Вам за відгук. Ми щиро радіємо, що мандрівка Вам настільки сподобалась! Врахуємо Ваші побажання. До зустрічі у нових мандрівках!
Доброго дня, п. Вікторіє!
Дякуємо Вам за відгук!
Врахуємо Ваші побажання. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.
До зустрічі у нових мандрівках!
Великолепный тур! Большая просьба организовать повтор в период золотой осени.
ВідповідьХочется поехать ,можно побыстрей информацию,ведь лето,планируешь уже.
ВідповідьІнформація і фото вже готові. В понеділок-вівторок будуть на сайті.
чи можна додати до маршруту Бороняво та Імстичево?
ВідповідьТеоретично в Бороняво ще можна заїхати, в Імстичово, мабуть не зможемо, бо воно в стороні і там погані дороги. Головне перший раз проїхати по маршруту, а потім вже буде можна вдосконалювати і покращувати маршрут.
У вартість ВХОДИТЬ:
- проїзд комфортабельним автобусом,
- проживання,
- супровід гіда-екскурсовода,
- екскурсійне обслуговування на туристичних об’єктах,
- страхування на час подорожі.
У вартість НЕ ВХОДЯТЬ і додатково оплачуються:
- харчування,
- вхідні квитки в туристичні об’єкти.
Знижки для дітей:
- Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні - безкоштовно;
- Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 100 грн./особа.
Вартість вхідних квитків:
- Ужгородський скансен: загальний, пенсійний – 35 грн., студентський – 20 грн., учнівський – 15 грн.
Харчування:
Сніданок у 1-й день – можна поснідати вдома або взяти з собою канапки, щоб перекусити під час стоянок.
Обід у 1-й день – відбувається у Перечині, в реторані “Підкова”. Пропоноване меню: борщ, курячий стейк, картопля запечена з сиром та беконом, салат, млинець, компот. Вартість 100 грн.
Вечеря у 1-й день – в садибах після поселення і складається з страв угорської національної кухні: бограч-гуляш, мадярські голубці, солодощі, вино/палинка, компот. Вартість 95 грн.
Сніданок у 2-й день – в садибах, пропоноване меню: ковбаса, сир, лангош з джемом (схожі на оладки), масло, хліб, кава/чай. Вартість 60 грн.
Обід в 2-й день – відбувається в Хусті в ресторані “Старий замок”. Меню: салат овочевий, солянка, картопля пюре з м’ясом по-венгерськи, хліб, чай. Вартість – 95 грн.
Ужок
На межі трьох країн, біля мальовничого карпатського перевалу до гори притулився один з найвизначніших дерев’яних храмів України – шедевр бойківської сакральної архітектури церква св. Михайла (1745р.), яка занесена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Кострино
Окрасою села є дерев’яна церква св. Покрови (1645р.), яку збудували у с. Сянки, що на Львівщині і в 1703р. привезли на теперішнє місце.
Ужгород
При огляді міста основний акцент зробимо на огляд його храмів, в першу чергу оглянемо найвідоміший храм міста – Катедральний Хрестовоздвиженський собор (1841р.), синагогу (1904р.), римо-католицький костел св. Георгія (1775р.) та шедевр сакральної дерев’яної архітектури лемківську Михайлівську церкву (1777р.), перенесену із села Шелестово в Закарпатський музей народної архітектури та побуту (скансен).
Горяни
В цьому передмісті Ужгорода знаходиться одна з найстаріших мурованих храмів України, пам’ятка архітектури світового значення – Горянська ротонда (X-XIІI ст.). Храм в плані є шестикутним, а всередині знаходяться унікальний стінопис (XIII ст.) в стилі італійської проторенесансної школи Джотто.
Четфалва
Прикордонне угорське село біля річки Тиса, в якому знаходиться чудовий архітектурний ансамбль, що вдало поєднав в собі, оборонний мурований протестантський храм (XIVст.) і сучасну дерев’яну церкву Святого Духа (2001р.). Окрасою села є також найвища в Закарпатті струнка готична дзвіниця (XVIII ст.).
Данилово
Тутешня церква св. Миколая (1779р.) є найвищою і наймальовничішою з усіх дерев’яних храмів Хустщини.
Крайниково
Оточена крислатими старими дубами однолітками церква св. Михайла (1666-1668р.) найстаріша з усіх дерев’яних храмів Хустщини і є є чудовим зразком марамороської готики.
Сокирниця
Тут збереглася надзвичайно гарна церква св. Миколая (1709р.), стан збереженості якої є досить поганим. Її також слід відвідати, поки вона не втрачена через людську байдужість.
Стеблівка
Небайдужа греко-католицька громада цього села пробує відновити один з найдовершеніших зразків т.з. «марамороської готики» церкву Різдва Богородиці (XVI ст., 1797р.), яка згоріла у 1994р.
Бороняво
В цьому відомому паломницькому місці можна побачити Боронявську чудотворну ікону Пресвятої Богородиці (1785р.) у Благовіщенському василіанському монастирі.
Хуст
В столиці Карпатської України, що славна своїми живописними руїнами замку (ХІ-ХVІ ст.), ми оглянемо перлину закарпатського сакрального будівництва протестантський храм (XIІІ ст.).
Джублик
Так зване “Українське Меджугор’є”, найвідоміше паломницьке місце у Закарпатті, в якому знаходиться монастир Собору Пресвятої Богородиці, що був зведений на місці, де двом дівчатам Олені і Мар’янці у 2002 р. з’явилася Богородиця. Після цього у Джублику з 2003 року почалося кровоточіння хреста, а також це єдине місце на землі де була поява Пресвятої Родини. До цього відпустового місця зі Львова йде найдовша хресна дорога в світі.
Мукачево
Замість потужного замку в Мукачевому, котрий Ви мабуть бачили декілька разів, пропонуємо Вам оглянути жіночий православний Миколаївський монастир (XIV ст.), що розбудував князь Федір Корятович.
Свалява
Столиця мінеральних вод Закарпаття приховує від нас перлину дерев’яної сакральної архітектури – церкву святого Михайла (1588р.), яка є одною з двох церков такого типу в Закарпатті.