Маланка
Маланка – народні святкування напередодні Старого Нового Року, під час яких люди переодягаються в костюми тварин і фольклорних персонажів і де гармонійно переплелися язичницькі та християнські обряди. В Україні особливо яскраво маланкують на Буковині, Тернопіллі та Франківщині, щоб переконатися в цьому пропонуємо оглянути найколоритніші та найцікавіші Маланки України. Дійства проходить у вигляді параду центральною частиною населених пунктів і долучитися до них можуть усі охочі.
Белелуя
Славне покутське село зберегло для нас у незмінному виді чудову Маланку, яка на правду вважається одною із найкращих на Франківщині. Колядники з трьох частин “кутів” села, одягнені у автентичні костюми кози, смерті, чортів, Василя і Маланки, ведмедів ходять по хатах, виконуючи давні коляди. В обід маланкарі сходяться у центр села, щоб помірятися силами, особливо видовищними є бої ведмедів, які б’ються в костюмах зроблених з осоки, що важать до 50 кілограм.
Устя
Знаходиться на впадінні річки Нічлави у Дністер і славиться своєю яскравою Маланкою, на якій можна побачити піратські кораблі, індіанців, платформи, відомих політиків та зірок шоу-бізнесу.
Горошова
Добратися у відому своїм теплим дністровським мікрокліматом і помідорами Горошову на Фестивально-театралізоване дійство “Горошівська Маланка” не просто, бо дорогу постійно перекривають різноманітні блокпости. Але ті, хто потрапляє на цей найвідоміший фестиваль Тернопільщини, захоплюються багатством костюмів і кольорів, гостинністю місцевих мешканців та самобутністю народних традицій. Селом їздять машини-платформи, які зображають велетенських тварин, шхуни, багато мешканців одягнені у стародавні народні строї, а серед гостей можна побачити голівудських акторів та арабських принців.
Чагор
Бешкетливі чагорці також мають що запропонувати вибагливим пошановувачам Маланок, вулицями цього заможного села їздить велика колісниця богів Олімпу, запряжена крилатим Пегасом, запрошують на вогник у вігвам гостинні індіанці, а козаки, моргаючи, пропонують хильнути оковитої.
Буденець
В цьому мальовничому буковинському селі шанувальників старовини чекають гарний палац Мікулі-Волчинських (ХІХ ст.) із 300-літнім дубом та характерний для цього краю храм хатнього типу – церква св. Арх. Михаїла і Гавриїла (1799р.).
Красноїльськ
У цьому селищі під румунським кордоном відбувається одна із найцікавіших і найколоритніших Маланок України, яка привертає до себе увагу багатьох людей України та світу. У святі беруть участь п’ять великих груп хлопців, які переодягаються в яскраві костюми і ходять від хати до хати вітаючи мешканців селища з Старим-Новим Роком. Серед них виділяються традиційні костюми: дід і баба, цигани з солом’яними ведмедями на ланцюгах, царі і цариці, вершники і коні, лікарі, деякі костюми важать понад 100 кг.
Завершує дійство парад центральною вулицею, де маланкарі демонструють своє мистецтво мешканцям на гостям селища.
Добрий день,чи є ще місця?
ВідповідьДобрий день! Цей тур цьогоріч не проводиться. Маємо місця на схожий тур "На Маланку в Красноїльськ + СПА": https://vidviday.ua/malanka_kracnoilsk_spa
добрый день можно ли объединить следующие туры "5 маланок Галичини і Буковини" с "На буковинський Ріо -де Жанеро карнавал "Маланка у Вашківцях"
ВідповідьДоброго дня, п. Елено!
Дякуємо Вам за пропозицію, проте можливості об'єднати ці тури немає.
Усі фестивалі проводяться в 1 час і у різних місцях. Побувати на всіх одночасно, ми не встигнемо.