Монастирська церква св. Георгія у селі Воронець завдяки унікальним цікавим розписам, що вражають як сюжетами, так і колористикою, належить до пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також її називають Сікстинською каплицею Сходу, а про унікальні фрески інтенсивної синьої барви свідчить ще одна назва – Воронецька синь. Ці фрески збереглися в повному кольорі лише на кількох церковних стінах. Весь зовнішній розпис і унікальний синій колір монастиря не мають аналогів у світі.
Монастир у період Середньовіччя побудував Стефан Великий усього за три місяці і три тижні – як знак перемоги у битві при Васлуї. Легенда про походження самої церкви пов’язана з іменем як Стефана Великого, так і першого настоятеля монастиря – святого Даниїла Пустельника. Про це є цікаві перекази, зокрема те, що Даниїл як духівник Стефана підказав йому ідею побудови монастиря.
Свого часу Воронець був відомий школою каліграфії, де священники та ченці вчилися читати, писати та перекладати релігійні тексти. Але згодом тривалий час він пустував. Коли 1991 року, після понад 200-річної перерви, життя тут знову завирувало, то вдалося збудувати житло для черниць, каплицю, фонтани, конюшні, комори і будинок для паломників.