Воронець (Voroneț)

Монастирська церква св. Георгія у селі Воронець завдяки унікальним цікавим розписам, що вражають як сюжетами, так і колористикою, належить до пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також її називають Сікстинською каплицею Сходу,  а про унікальні фрески інтенсивної синьої барви  свідчить ще одна назва...

Монастирська церква св. Георгія у селі Воронець завдяки унікальним цікавим розписам, що вражають як сюжетами, так і колористикою, належить до пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також її називають Сікстинською каплицею Сходу,  а про унікальні фрески інтенсивної синьої барви  свідчить ще одна назва – Воронецька синь. Ці фрески збереглися в повному кольорі лише на кількох церковних стінах. Весь зовнішній розпис і унікальний синій колір монастиря не мають аналогів у світі.

Монастир у період середньовіччя побудував Стефан Великий усього за три місяці і три тижні – як знак перемоги у битві при Васлуї. />Легенда про походження самої церкви пов’язана з іменем як Стефана Великого, так і  першого настоятеля монастиря – святого Даниїла Пустельника. Про це є цікаві перекази, зокрема те, що Даниїл як духівник Стефана підказав йому ідею побудови монастиря. 

Свого часу Воронець був відомий школою каліграфії, де священники та ченці вчилися читати, писати та перекладати релігійні тексти. Але згодом тривалий час він пустував. Коли 1991 року, після понад 200-річної перерви, життя тут знову завирувало, то вдалося збудувати житло для черниць, каплицю, фонтани, конюшні, комори і будинок для паломників.

Читати більше Сховати текст
Ціна: від 6495 до 6495грн

Ми підібрали тури в які входить це місце:


Знайдено 1 тур


  • Галерея
  • Список
  • Календар
Доступно 1 турів
Новинка
Містична Румунія: замок Дракули та Венздей, каньйон Біказ + СПА

Замок Дракули, Венздей та Пелеш, Сігішоара та Брашов, каньйон Біказ, соляна шахта Качіка та СПА Солка Більше

Доступно 1 турів
Новинка
Містична Румунія: замок Дракули та Венздей, каньйон Біказ + СПА

Замок Дракули, Венздей та Пелеш, Сігішоара та Брашов, каньйон Біказ, соляна шахта Качіка та СПА Солка Більше

5д / 4н 10+
Ціна:6495грн
Замовити Тур
10+ місць 2 — 10 місць Немає місць Вигляд

Відгуки (0)

Воронець (Voroneț)