Унікальне прадавнє село, яке вже існувало у давньоруські часи, а на початок Другої світової війни у селі було понад 2000 мешканців, 80 відсотків із яких вважали себе українцями. Насамперед Улюч відомий тим, що тут народились такі визначні постаті, як Михайло Вербицький – автор музики гімну «Ще не вмерла Україна» та Іван Могильницький – провісник національного відродження Галичини.
Історія Улюча сповнена неймовірним драматизмом, із 1939 по 1945 рік воно не раз переходило від нацистських загарбників до совєцьких окупантів, аж поки не було віддане Польщі. У 1946 році тут точилися жорстокі бої між підрозділами УПА та Військом Польським, частина мешканців була депортована в радянську Україну, а вже у 1947 році під час горезвісної операції «Вісла», всіх хто залишився примусово виселили на новонабуті терени заходу Польщі.
До наших днів дійшла унікальна перлина місцевої архітектури, старовинна дерев’яна церква Вознесіння Господнього (1659 ст.) із давнім цвинтарем навколо. Храм розташований на невисокому мальовничому пагорбі, підйом на нього та огляд сакральної перлини це чудова можливість власноруч торкнутися потужного історично-культурного пласту, який створювали наші предки ще з часів сивої давнини.