Кольорова Румунія: загублене і величне

Сучава, монастирі в Сучевиці, Гуморі та Бирсані, гуцульські села, гори Родна і Мармароси, Сигіт, веселий цвинтар - все, що може запропонувати гостинна Румунія!

Розгорнути все
Згорнути все
planПлан туру

1 день: виїзд зі Львова (23:00) – нічний переїзд в комфортабельному автобусі до Румунії через КПП “Порубне”.
2 день: Sucevita “Сучевиця” (огляд монастиря) – Suceava “Сучава” (огляд фортеці, храмів та обід) – Cacica “Качиця” (соляна шахта, якщо вистачить часу) – Manastirea Humorului “Гумор монастир” (огляд монастиря) – Gura Humorului “Ґурагумора” (пам’ятник О. Кобилянській) – Poienile de sub Munte “Русь Поляни” (поселення о 21:00, вечеря).
3 день: сніданок і виїзд (08:00) – Poienile de sub Munte “Русь Поляни” (дерев’яна церква) – Repedea “Кривий” (музей мараморошських гуцулів, огляд церкви) – Barsana “Бирсана” (огляд монастиря) – Sighetu Marmatiei “Сигіт” (огляд Меморіалу жертвам комунізму та опору, центру міста та обід) – Sapanta “Сепинця” (веселий цвинтар) – Certeze “Чертезе” (огляд віл) – МП Дяково (перетин кордону) – Львів (повернення о 02:00-05:00).

placesЕкскурсійні об’єкти
Sucevita “Сучевиця”
Тут знаходиться найгарніший, найбільший за площею та найукріпленіший монастир Південної Буковини, збудований у стилі молдавської архітектури батьком і дядьком Петра Могили – визначними боярами Семеном та Яремою Могилами (Movilă). Майже квадратний у плані монастир-фортеця є справжньою перлиною світов...

Тут знаходиться найгарніший, найбільший за площею та найукріпленіший монастир Південної Буковини, збудований у стилі молдавської архітектури батьком і дядьком Петра Могили – визначними боярами Семеном та Яремою Могилами (Movilă). Майже квадратний у плані монастир-фортеця є справжньою перлиною світового значення, яка оточена височезними мурами із вежами. В середині комплексу є фантастичної краси церква Воскресіння Господнього (1582-1584рр), із внутрішніми і зовнішніми розписами. Храм є останнім та найдовершенішим із 22 розписаних монастирів Буковини і по праву занесений у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Читати більше Сховати текст
Suceava “Сучава”
Колишня столиця Молдавського князівства, де народився митрополит Петро Могила та служив парохом о. Микола Устиянович, може похвалитися величезною кількістю цікавих пам’яток столичного рівня. Здалека видно Тронну фортецю (XIV-XV ст.), в якій коронувалися молдавські господарі і під час оборони якої за...

Колишня столиця Молдавського князівства, де народився митрополит Петро Могила та служив парохом о. Микола Устиянович, може похвалитися величезною кількістю цікавих пам’яток столичного рівня. Здалека видно Тронну фортецю (XIV-XV ст.), в якій коронувалися молдавські господарі і під час оборони якої загинув Тиміш Хмельницький. Особливе зацікавлення також викликає перша митрополича княжа церква св. Юрія (1374р.), яка є найстарішим храмом міста. Серед паломників зі всієї Молдови та Бесарабії найбільш відвідуваним є монастир св. Йоана Нового (Сучавського) із церквою св. Георгія (1514-1522рр.), який занесений у список світової спадщини ЮНЕСКО. В цьому храмі знаходяться мощі св. Івана Сучавського, які на 97 років (1685-1783рр.) були вивезені до Стрия, а потім до Жовкви і були знову повернуті сюди на поклоніння.

Читати більше Сховати текст
Cacica “Качика”
У цих місцях австрійський уряд знайшов поклади солі та у 1817р. почав її видобуток. Для цього з галицьких соляних шахт були запрошені поляки та українці, які практично вручну видобували сіль. До нашого часу дійшла діюча соляна копальня, під час відвідування якої можна побачити штучне озеро на глибин...

У цих місцях австрійський уряд знайшов поклади солі та у 1817р. почав її видобуток. Для цього з галицьких соляних шахт були запрошені поляки та українці, які практично вручну видобували сіль. До нашого часу дійшла діюча соляна копальня, під час відвідування якої можна побачити штучне озеро на глибині 38 метрів із кристалами солі, спортивний майданчик, бальну залу, капличку із соляними скульптурами.

Примітка! Соляну шахту “Качиця” відвідуватимемо лише у випадку, якщо швидко пройдеться кордон (до 1 год.) та не буде непередбачених затримок по програмі.

Читати більше Сховати текст
Manastirea Humorului “Гумор монастир”
Запрошуємо оглянути один із найвідоміших молдавських середньовічних церковних комплексів – жіночий монастир Гумор, збудований канцлером молдавського князівства Тоадером Бубуйогом. Його головний храм Успіння Пресвятої Богородиці (1530р.) розписаний як і інші храми Південної Буковини всередині і ззовн...

Запрошуємо оглянути один із найвідоміших молдавських середньовічних церковних комплексів – жіночий монастир Гумор, збудований канцлером молдавського князівства Тоадером Бубуйогом. Його головний храм Успіння Пресвятої Богородиці (1530р.) розписаний як і інші храми Південної Буковини всередині і ззовні, а відрізняється від інших тим, що в ньому вперше на Буковині було споруджено відкритий притвор (ґанок). Храм має велику сакральну та мистецьку цінність, за це його занесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Цікавими для огляду є фундаменти давньої монастирської церкви (1400-1432р.), а також вежа, збудована за часів правління господаря Молдови Василя Лупула (1641р.), донька якого Розанда вийшла заміж за Тимоша Хмельницького.

Читати більше Сховати текст
Gura Humorului “Ґурагумора”
Серед Карпатських гір, у багатонаціональному буковинському містечку, народилася видатна українська письменниця та громадська діячка Ольга Кобилянська (1863-1942рр.), тут вона провела перші роки життя в своїй українсько-німецькій сім’ї. Вдячні нащадки встановили їй пам’ятник серед парку в центральній...

Серед Карпатських гір, у багатонаціональному буковинському містечку, народилася видатна українська письменниця та громадська діячка Ольга Кобилянська (1863-1942рр.), тут вона провела перші роки життя в своїй українсько-німецькій сім’ї. Вдячні нащадки встановили їй пам’ятник серед парку в центральній частині міста, який і пропонуємо оглянути.

Читати більше Сховати текст
Poienile de sub Munte “Русь Поляни”
Найбільше українське село в Румунії, серед мальовничих Карпат, в якому проживає біля 10 000 мешканців з яких 97% є українцями-гуцулами. Окрасою села є чудово збережена дерев’яна церква Вознесіння Господнього (1798р.).

Найбільше українське село в Румунії, серед мальовничих Карпат, в якому проживає біля 10 000 мешканців з яких 97% є українцями-гуцулами. Окрасою села є чудово збережена дерев’яна церква Вознесіння Господнього (1798р.).

Читати більше Сховати текст
Repedea “Кривий”
Чудове гуцульське село, в якому проживає біля 4750 осіб (98% - українці) запрошує оглянути церкву св. пророка Іллі та колекцію Музею марамороських гуцулів, яку створив голова Фундації українських гуцулів в Румунії Василь Попович.

Чудове гуцульське село, в якому проживає біля 4750 осіб (98% - українці) запрошує оглянути церкву св. пророка Іллі та колекцію Музею марамороських гуцулів, яку створив голова Фундації українських гуцулів в Румунії Василь Попович.

Читати більше Сховати текст
Barsana “Бирсана”
Відоме на всю Румунію своїм монастирем, початки якого сягають ще 1390-х років. Тут можна оглянути церкву Введення Пресвятої Богородиці (1711р.), яка внесена в список світової спадщини ЮНЕСКО, а також відновлений у 1990-х роках жіночий монастир на честь 12 Святих Апостолів. Новий монастир складається...

Відоме на всю Румунію своїм монастирем, початки якого сягають ще 1390-х років. Тут можна оглянути церкву Введення Пресвятої Богородиці (1711р.), яка внесена в список світової спадщини ЮНЕСКО, а також відновлений у 1990-х роках жіночий монастир на честь 12 Святих Апостолів. Новий монастир складається із десятка витончених дерев’яних споруд і храмів, які збудовані в кращих традиціях мармароської готики та вражають гармонійним поєднанням із навколишнім середовищем. Це один із найбільш відомих і популярних серед паломників монастирів Румунії, в якому особливо вражає головна церква із 57-ми метровим шпилем, яка є однією із найвищих дерев’яних храмів Європи.

Читати більше Сховати текст
Sighetu Marmatiei “Сигіт”
Хоча Сигіт-Мармароський не є на українській етнографічній території, але за свою історію неодноразово ставав її адміністративним, освітнім та культурним центром. Окрім чудових кам’яниць в центральній частині міста, можна оглянути найбільш відвідуваний туристами Меморіал жертвам комунізму та опору, я...

Хоча Сигіт-Мармароський не є на українській етнографічній території, але за свою історію неодноразово ставав її адміністративним, освітнім та культурним центром. Окрім чудових кам’яниць в центральній частині міста, можна оглянути найбільш відвідуваний туристами Меморіал жертвам комунізму та опору, який створений в приміщенні колишньої австро-угорської в’язниці (1897р.), що використовувалася як політична в’язниця для румунської еліти.  Для українців у Сиготі цікавими є православна барокова церква Вознесіння Святого Хреста (1791-1807р.), яка в минулому була греко-католицькою, а також єдиний діючий в Румунії Педагогічний ліцей ім. Т.Шевченка з українською мовою викладання, неподалік яких є пам’ятник видатному Кобзарю.

Читати більше Сховати текст
Sapanța “Сепинця”
Біля парафіяльної церкви румунського села Сепинці розкинувся один із найоригінальніших цвинтарів у світі, який отримав назву “Веселий цвинтар”. На його різнокольорових дубових надгробках вирізьблені картинки професії або причини смерті небіщика, а також оригінальний, подеколи поетичний опис життя та...

Біля парафіяльної церкви румунського села Сепинці розкинувся один із найоригінальніших цвинтарів у світі, який отримав назву “Веселий цвинтар”. На його різнокольорових дубових надгробках вирізьблені картинки професії або причини смерті небіщика, а також оригінальний, подеколи поетичний опис життя та смерті покійного. Перший такий пам’ятник виконав у 1935 році місцевий скульптор Іван Петраш, а тепер веселе кладовище має вже понад 800 таких. Ця ідея є близькою до душі місцевим мешканцям, нащадкам даків, в культурі яких смерть – це мить, сповнена радістю та очікуванням нового кращого життя, а не смутку, як характерно для загальноєвропейської культури. Щоб переконатися на власні очі в особливості цього місця, запрошуємо оглянути це одне з найпопулярніших туристичних місць Румунії.

Читати більше Сховати текст
Certeze “Чертезе”
Найпишніше румунське село, аналог української Нижньої Апші, де більшість населення є на заробітках закордоном, а за зароблені гроші будують величезні будинки-палаци. Мешканці Чертезе були в першій хвилі румунських заробітчан закордон, особливо в Париж, і щоб показати свою успішність вони намагаються...

Найпишніше румунське село, аналог української Нижньої Апші, де більшість населення є на заробітках закордоном, а за зароблені гроші будують величезні будинки-палаци. Мешканці Чертезе були в першій хвилі румунських заробітчан закордон, особливо в Париж, і щоб показати свою успішність вони намагаються збудувати свої вілли вищими і більшими за сусідські.

Читати більше Сховати текст
walletФінанси
У вартість туру входить
  • проїзд комфортабельним автобусом;
  • супровід гіда-екскурсовода;
  • екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах;
  • страхування на час подорожі;
  • проживання.
У вартість не входять і додатково оплачуються
  • вхідні квитки в туристичні об’єкти;
  • харчування.
Знижки
  • Дітям до 6 років (включно): безкоштовно (при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні)
  • Дітям від 7 до 12 років (включно) та особам з інвалідністю І та ІІ груп (за наявності посвідчення): 120 грн/особа (від загальної вартості туру)
  • Учасникам БД/ООС (за наявності посвідчення): знижка 30% від вартості туру
ticketsВхідні квитки

Монастир у Сучевиці: загальний, пенсійний – 5 L, студентський, учнівський – 2 L;

Замок у Сучаві: загальний – 16 L, пенсійний – 8 L, студентський, учнівський – 4 L;

Cоляна шахта у Качиці: загальний – 15 L, пенсійний, студентський, учнівський – 8 L;

Монастир у Гумор: загальний, пенсійний – 5 L, студентський, учнівський – 2 L;

Музей мараморошських гуцулів у Кривому: добровільна пожертва;

Меморіал жертвам комунізму та опору у Сиготі: загальний – 10 L, пенсійний – 5 L, студентський, учнівський – 4 L;

Музей марамароського села (скансен) у Сиготі: загальний – 10 L, пенсійний, студентський, учнівський – 5 L;

Веселий цвинтар у Сепинцях: загальний, пенсійний – 10 L, студентський, учнівський – 4 L.

axe Технічна інформація щодо туру в Румунію:
  • Для подорожі треба мати біометричний паспорт або паспорт із діючою шенгенською візою і чистим місцем для штампів і печаток. Для дітей треба мати окремий закордонний паспорт.
  • Просимо туристів, що мають власну страхівку на термін поїздки повідомляти, щоб ми не робили подвійне страхування.
  • Для отримання знижок у туристичних об’єктах студентам слід мати студентське посвідчення міжнародного зразка.
  • Орієнтовна вартість румунських леїв відносно інших грошових одиниць (станом на 25.02.2020р.): 1 лей – 5,56-5,65 грн. – 0,23 $ – 0,21 Є.
  • Під час планування туру закладено в середньому 2 години для проходження українсько-румунського кордону. Якщо кордон перейдеться швидше, то в програмі можливі бонуси, якщо довше, то буде скорочено час перебування у Сучаві.
keysПроживання
Готелі в селах Poienile de sub Munte “Русь Поляни” та Repedea “Кривий” (Румунія)

відбувається в готелях та агро-садибах гуцульських сіл Poienile de sub Munte “Русь Поляни” та Repedea “Кривий”, номери 2-3-х місні з вигодами.

mealХарчування
1-й день
Сніданок

Можна поснідати вдома, взяти з собою перекус або поснідати під час стоянки автобуса в закладах громадського харчування на власний смак і вибір.

Обід

відбувається у закладах громадського харчування Сучави. Орієнтовна вартість 20-25 L.

Вечеря

відбувається у готелі. Вартість – 25 L.

2-й день
Сніданок

відбувається в готелі. Вартість – 15 L.

Обід

відбувається у закладах громадського харчування у м. Сигіт. Орієнтовна вартість 20-25 L.

Вечеря

У закладах громадського харчування на власний смак і вибір.

Місця посадки
Львів, готель 'Львів'

Готель "Львів" (м. Львів, пр. В. Чорновола, 7)

faqПитання та відповіді
Загальні питання
Як замовити тур і дізнатись чи є вільні місця на тур?

Можна двома шляхами:

а) подивитися у нас на сайті (біля дат).   

б) дізнатися у менеджера через онлайн-консультацію сайту, Skype, електронною поштою або по телефону (усі контактні телефони є на сторінці "Контакти");

*приклад 

вільних місць немає. 

вільні місця 2-10 осіб.

вільних місць більше 10ти.

Коли оплачувати кошти за вхідні квитки і харчування? Чи всі екскурсії і харчування є обов’язковими?

Вхідні квитки і харчування Ви оплачуєте в автобусі керівнику групи. Екскурсії і харчування не є обов’язковими, Ви обираєте тільки те, що бажаєте.

Чи повернуть мені кошти оплачені за тур у разі відмови від поїздки?

У разі відмови від заброньованого туру просимо завчасно повідомити про це відповідального менеджера по телефону або на електронну пошту.

Умови повернення оплати за анульовані місця залежать від терміну повідомлення про анулювання:
- не пізніше ніж за 7 робочих днів до початку туру - повертаємо 85 % вартості;
- від 6 до 4 робочих днів до початку туру - повертаємо 50 % вартості;
- від 3 до 2 робочих днів до початку туру - повертаємо 20 % вартості;
- менше ніж за 1 робочий день до початку туру, а також при неявці туриста - оплату не повертаємо та не переносимо цю оплату на іншу дату виїзду чи на інший тур.

У Новорічних, Різдвяних та акційних турах умови анулювання можуть відрізнятися від стандартних (з цими умовами можна ознайомитись у Правилах бронювання).

Анулювання турів закордон. 
Правила анулювання турів закордон туристом. 
Умови повернення оплати за скасовані місця залежать від терміну повідомлення про анулювання:
- не пізніше, ніж за 15 робочих днів до початку туру - повертаємо 100 % вартості туру або переносимо 100% на іншу дату чи тур;
- від 14 до 7 робочих днів до початку туру - повертаємо 50 % вартості туру;
- від 6 до 4 робочих днів до початку туру - повертаємо 20 % вартості туру;
- менше, ніж за 3 робочих дні до початку туру, а також при неявці - оплату не повертаємо та не переносимо цю оплату на іншу дату виїзду чи на інший тур.

Ми забронювали тур, оплатили, але так і не отримали інформаційного листа. У чому справа?

Інфо-лист з контактами керівника групи, адресою місця виїзду та іншою інформацією про тур надсилається на електронні пошти турагентів або у вайбер туристів не пізніше ніж за 1-2 календарні дні до виїзду (залежно від тривалості туру). Тому якщо до виїзду залишилось 4 і більше днів, то можливо ми ще не встигли надіслати інфо-лист. Також крім папки «Вхідні», наші листи можуть потрапляти у папку «СПАМ». Тому перевірте, будь ласка, цю папку. У випадку, якщо інформаційного листа немає і там, просимо сконтактуватись з нами по телефону. Можливо, у нас неправильно зазначена Ваша електронна адреса або помилка у номері телефону.

Чи можна вибрати собі місця у автобусі або дізнатись які у нас місця ?

Місця в автобусі бронюються згідно запису. Чим швидше Ви забронюєтесь, тим ближче до переду автобуса зможете сісти.

Де ми будемо проживати?

Умови проживання залежать від обраного Вами туру. Усі деталі щодо поселення, чітко розписані у інформаційних листах.

Чи відбувається підселення у номер, якщо я їду у тур сам/а? Чи можна за додаткову оплату жити одному/одній у номері ?

Проживання під час мандрівки відбувається у 2- і 3-місних номерах. Якщо Ви подорожуєте наодинці, то Вас можуть поселити з кимось із туристів (підселення не відбувається до туристів протилежної статі). Також Ви можете проживати самі в окремому номері за додаткову оплату (ціну уточнювати в менеджера цього туру).

Що потрібно мати з собою під час мандрівки ?

З собою у мандрівку ми рекомендуємо брати посвідчення особи (паспорт, водійські права, свідоцтво про народження тощо). Усі інші деталі стосовно того, що потрібно мати з собою ми зазначаємо у інформаційних листах.

Чи можна придбати квиток на поїзд о 08:05, якщо виїзд туру о 08:00 або на поїзд о 23:28, якщо повернення з туру о 23:30?

Не рекомендуємо так робити. Виїзд відбувається за розкладом, оскільки тури мають насичену екскурсійну програму, для повноцінного виконання якої ми маємо дотримуватись наперед визначених часових меж. Тому радимо при купівлі квитків на поїзд (або автобус чи літак) обов'язково враховувати запас часу, який буде необхідний, щоб дістатись з вокзалу до місця збору групи та у зворотному напрямку після завершення туру. Також нагадуємо, що ми не гарантуємо швидше повернення, аніж зазначено в описі туру на сайті та не несемо відповідальності за придбання квитків на поїзд чи інший вид транспорту, у яких час відбуття або прибуття не збігається з часовими межами туру.

Чи можна у Вас замовити подарунковий сертифікат?

Так, звичайно. У нас є 2 види сертифікатів: на конкретну суму і на певний тур. Замовити їх Ви можете за офісним телефоном або безпосередньо у нас в офісі. Також замовлення можна зробити онлайн на сторінці "Подарунковий сертифікат". Після он-лайн замовлення менеджер зконтактується з Вами і уточнить деталі замовлення. Сертифікат можемо відправити службою доставки (переважно «Новою поштою») у будь-який куточок України. Бланк сертифікату є безкоштовним, оплачується лише вартість обраних послуг.

Що входить у вартість туру?

У вартість зазвичай ВХОДИТЬ (якщо інше не передбачено описом туру): проїзд комфортабельним автобусом, проживання, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах, страхування на час подорожі.

За що потрібно оплачувати окремо?

Окремо Ви зазвичай оплачуєте вартість вхідних квитків і харчування (якщо інше не передбачено описом туру).

Якщо я забронював/ла тур на сайті, скільки часу чекати на відповідь менеджера?

Надання відповіді про наявність вільних місць та підтвердження бронювання здійснюється упродовж 1 робочого дня з моменту подання запиту (крім суботи та неділі, а також державних вихідних).

Як здійснити оплату?

Оплатити замовлення можна в нашому офісі за адресою: м. Львів, вул. Замарстинівська, 34 або банківським переказом (банківські реквізити надсилаємо за вимогою). Замовлення потрібно оплатити упродовж 3 робочих днів від моменту підтвердження (у випадку замовлення пізніше ніж за 3 дні до виїзду термін оплати узгоджується окремо).При оплаті на банківський рахунок потрібно упродовж 4 робочих годин повідомити електронною поштою відповідального менеджера про проведену оплату, вказавши при цьому назву та дати туру, прізвища замовників, суму та час оплати.

Чи можна оплатити в автобусі?

Ні, на жаль, не можна. Ми працюємо за 100% передоплатою.

Поставити питання
rating Відгуки (0)
Розгорнути все
Згорнути все

Кольорова Румунія: загублене і величне