Під час екскурсії "Невідоме Підзамче" ми пропонуємо придивитися до архітектури цієї дільниці пильніше. На нас чекає подорож вздовж давнього Волинського шляху. Ми оглянемо славнозвісну фабрику Бачевських, фабрику повидла, чудові архітектурні приклади львівської сецесії: кам'яницю Шульців, будинок-корабель по вулиці Волинській, та найстаріші храми Львова: Храм Івана Хрестителя, церкву Святого Миколая, церкву Святої Параскеви П'ятниці.
Фабрика Бачевського
Була головним виробником горілчаної продукції у Австро-Угорській імперії, провідним приватним підприємством, яке розповсюджувало свою продукцію не тільки на території України, але й на території Австро-Угорщини і Європи загалом.
Фабрика повидла
Неоготична вежа, яка нагадує середньовічний замок. Збудовано її на початку ХХ ст. Тут виготовляли спиртові вироби та підсолоджені трунки “Й. Корнік і син”. Подейкують, що у 70-х роках тут справді виготовляли повидло, проте не це було основною функцією цього промислового об'єкту.
Храм Івана Хрестителя
Храм святого Івана Хрестителя є одним з найдавніших храмів Львова. Точна дата побудови святині досі невідома. Найдавніша згадка про споруду відноситься до 1201року. Відомий львівський реставратор Іван Могитич вважав, що цей храм був споруджений батьком Данила Галицького.
Церква святого Миколая
Церква святого Миколая є головним храмом давньоукраїнського Львова. Це найдавніша споруда, зведена з нагоди закладення міста. Фрескові розписи інтер’єру церкви датуються XXст. Окремі з них здійснив відомий український художник-імпресіоніст, Петро Холодний. Із старовинних пам’яток мистецтва тут збереглися ікона Теодора Тіронського (ХVII ст.), ікона Святого Миколая Чудотворця та ікона Богоматері, яка є цінним твором львівського малярства першої половини ХVII ст
Монастир Святого Онуфрія
Монастир Святого Онуфрія - один з найдавніших монастирів у Львові, збудований ще у XIII столітті. У 1573 році тут, Іваном Федором, було засновано друкарню та видано першу його книгу - “Апостол”. Це стало початком відновлення занепалого українського друкарства. Зараз на території монастиря Святого Онуфрія знаходиться одна з найстаріших та найбагатших бібліотек Львова, яка налічує в собі тисячі рідкісних видань, історичних документів, хронік та наукових праць.
Церква Святої Параскеви П’ятниці
Архітектурна пам’ятка давнього Львова, у якій поєднуються стилі українського, молдавського та західноєвропейського зодчества. За даними археологічних обстежень, що проводилися у 1977-1978 рр., це була перша церковна споруда, що знаходилася недалеко від першої львівської торгової площі, датується кінцем XIII - першою половиною XIV століття. Церква до сьогодні зберегла свій первісний вигляд храму - твердині.
Кам’яниця Шульців
Неподалік церкви Святої Параскеви та рогу вул.Хмельницького та вулиці Жовківської знаходиться одна з найгарніших вілл-кам’яниць на Підзамче - кам’яниця братів Шульців. Її збудували для власного помешкання львівські брати архітектори Ян та Кароль Шульц, про що свідчить напис під вікном другого поверху готичними літерами але польською: “Ян і Кароль Шульц, архітектори і власники, цей дім збудували для власного вжитку”. Яна Шульца називають основоположником австрійського модерну у Львові.
Будинок-корабель (вул.Волинська)
Будинок-корабель - це унікальна архітектурна пам`ятка Львова. Ця будівля своїм зовнішнім виглядом нагадує носову частину корабля. Його неординарна архітектура привертає увагу жителів і гостей міста Лева та викликає зацікавленість у його історії.