Двір Вірменського собору
Двір вимощений надгробними плитами, деякі з яких вмонтовані у стіни. Найстарішим плитам близько 600 років. Тут зберігся старовинний вірменський цвинтар – надгробні плити були перенесені з інших вірменських храмів. А якщо зайти у двір собору з вулиці Краківської, то можна побачити надгробні плити XVI − XVII століть, на яких добре збереглися різні написи.
Італійське подвір’я
Внутрішній дворик будинку грецького купця Корнякта. Це одна з найвизначніших пам’яток ренесансної архітектури XVI століття. У подвір’ї зберігається дзвін, відлитий у Львові у 1586р., рештки “стовпа ганьби”, встановленого у Львові на площі Ринок наприкінці XVI століття та реконструкція “стовпа”, виконана у 1973 році, скульптура лева – символу давнього Львова. Сьогодні тут проводяться концерти камерної музики, знімаються фільми.
Подвір’я палацу Потоцьких
Справжньою окрасою вулиці Коперника у Львові є палац Потоцьких. Проте й ділянка навколо палацу є не менш цікавою. Щорічно тут відбуваються різноманітні концерти, конференції, презентації. Особливо відомими подіями є щорічний Фестиваль шоколаду у Львові, фестиваль ретро-автомобілів “Гран прі Леополіс” та книжковий ярмарок “Форум видавців”.
З тильної сторони палацу знаходиться парк мініатюр. Він знайомить із замками та оборонними спорудами давньої України. Особливістю об’єкту є те, що тут Ви побачите не ті пам’ятки Львова, які всім відомі і які можна відвідати, а ті, які вже є втраченими. В тому числі тут можна побачити, як виглядав вже зниклий львівський Високий Замок.
Пасаж Андреоллі
Найстаріший з пасажів Львова – кам’яниця XVIII століття, збудована в стилі ампір. У 1808 році італієць зі Швейцарії Домінік Андреоллі відкрив тут цукерню. А чи знали Ви, що справжню славу фірмі приніс не сам шоколад, а його обгортка? Чим вона така особлива? Відповідь отримаєте під час пішохідної екскурсії містом.
Пасаж Миколяша
Наскрізний перехід, що існував у Львові між вулицями Коперника та Вороного з торговою галереєю, накритою заскленою мережчатою металевою конструкцією. У 1939 році внаслідок бомбардування Львова літаками пасаж був знищений. Що тут тепер?Відвідавши екскурсію “Шарм Львівських двориків”, зможете особисто побачити, як з часом змінився пасаж.
Чудова віртуальна інтелектуальна екскурсія від пана Любомира по віллах Львова. А чи не можна було б зробити її продовження по інших віллах, і не тільки у Львові, до прикладу в Дрогобичі, Трускавці?
ВідповідьДобрий день, п. Оксано!
Дякуємо Вам за відгук.
Ми раді, що екскурсія від п. Любомира Вам сподобалась!
Візьмемо до уваги Вашу ідею та обіцяємо ще багато цікавого!
Слідкуйте за нашими новинами та анонсами.
До зустрічі у нових мандрах!
Переглянули сьогодні ZOOM-екскурсію «Шарм Львівських двориків». Дуже добре, що у непростий теперішній час з'являються такі альтернативні форми проведення екскурсій (вчора доєдналися до чудової екскурсії Тетяни Казанцевої про будинки в районі вул. Коновальця).
Зрозуміло, що перші спроби не позбавлені технічних та організаційних труднощів, а тому для підвищення рівня таких заходів пропоную:
1) ілюструвати розповідь відеоматеріалом, а фото додавати тільки архівні;
2) критично ставитися до історичних фактів і легенд про Львів.
Пропоную ознайомитися зі статтею відомого історика Василя Расевича https://zaxid.net/istorichni_brehni_n1266519
Добрий день, п. Юрій!
Дякуємо за відгук!
Раді, що екскурсія Вас зацікавила, і Ви з розумінням поставились до технічних моментів.
По мірі можливостей врахуємо Ваші пропозиції та побажання!.
До зустрічі у нових мандрівках!
Дуже цікава екскурсія. Дізнався багато нового. Навіть не уявляв, що у Львові існує дворик забутих іграшок. Дякую за цікаву екскурсію. Окрема подяка турагенції "Відвідай" за ссилку на відеоматеріали.
ВідповідьДобрий день.А не можна було б розпочинати екскурсії такого плану зранку,коли хоч трохи менше людей.Бо на 13.00 в тих місцях просто не проштовхнешся.Всі львівяни це знають.
ВідповідьДоброго дня, п.Оксано!
Дякуємо за запитання. Дану екскурсію бронюють не тільки львів'яни, тому ми враховуємо цей момент, що зранку ще комусь потрібно буде дістатися до Львова.