Винники - маленька Швейцарія

За мальовничу природу у ХІХ ст. це передмістя Львова називали “маленькою Швейцарією”. Перекази та легенди кажуть, що Винники збудували винороби, але мешканці міста жартують, що все збудоване тут з тютюнового диму, так як на рештках замку в 1778р. була збудована перша в Україні тютюнова фабрика. Крі...

За мальовничу природу у ХІХ ст. це передмістя Львова називали “маленькою Швейцарією”. Перекази та легенди кажуть, що Винники збудували винороби, але мешканці міста жартують, що все збудоване тут з тютюнового диму, так як на рештках замку в 1778р. була збудована перша в Україні тютюнова фабрика.

Крім замку і фабрики, Винники цікаві своїми сакральними спорудами. Протягом екскурсії відвідаємо давній костел Вознесіння пресвятої Богородиці (1738 р.) імовірно за проектом відомого архітектора Бернарда Меретина.

Також відвідаємо храм Воскресіння Господа Ісуса Христа (1515р.). Церква славиться різьбленим чотириярусним іконостасом роботи Юліяна Макаревича, Модеста Сосенка та Антіна Манастирського. І саме тут знаходиться чудотворна ікона Матері Божої Винниківської.

Ще одна цікава церква у Винниках – св. Івана Хрестителя (1936р.) – колишня лютеранська кірха у винниківській німецькій колонії Вайнберґен. І останній, найновіший храм (ровесник незалежної України) – Володимира та Ольги УАПЦ.

Винники є першим містом Західної України, де було увіковічнено пам'ять про славетного Кобзаря. Ще у 1913 році в місті було зведено пам'ятник Т. Шевченку, який ми звісно ж, оглянемо та вшануємо пам'ять великого поета.

А на завершення відвідаємо Винниківський краєзнавчий музей та підсумуємо всю отриману інформацію.

Читати більше Сховати текст
Ціна: від 99 до 99грн

Ми підібрали тури в які входить це місце:


Знайдено 1 тур


  • Галерея
  • Список
  • Календар
Доступно 1 турів
Бестселер
Винники - маленька Швейцарія з Миколою Майданським

Запрошуємо відвідати місто, де було встановлено один з перших пам'ятників Тарасу Шевченку на Галичині Більше

Доступно 1 турів
Бестселер
Винники - маленька Швейцарія з Миколою Майданським

Запрошуємо відвідати місто, де було встановлено один з перших пам'ятників Тарасу Шевченку на Галичині Більше

1 день 10+
Ціна:99грн
Замовити Тур
10+ місць 2 — 10 місць Немає місць Вигляд

Відгуки (0)

Винники - маленька Швейцарія