Прикарпатське село Старуня у ХХ ст. було сенсаційно відомим на весь світ через знайдені тут в озокериті, ідеально збережені залишки мамонтів та волохатих носорогів, а згодом і єдиним на території материкової України грязевим вулканом.
З часом створення Відпустового центру блаженного Симеона Лукача в Старуні почала писатися нова історія, адже саме тут народився, провадив свою священничу діяльність і був похований підпільний єпископ УГКЦ блаженний Симеон Лукач. Вдячні нащадки вирішили увіковічнити пам’ять свого земляка і створили відпустове місце, до якого з’їжджаються люди з цілої України. Зустрічає гостей Музей блаженного Симеона та підпільної УГКЦ, який створений у вигляді типової хати початку ХХ ст.
На вершину невисокої гори серпантинами веде хреста дорога, на стаціях якої можна помолитися та милуватися чудовими панорамами Карпат. А на самій горі височить найбільший в Україні ажурний хрест висотою 25 метрів і шириною 14 метрів, а у його основі є каплиця Пресвятої Родини.
Вражають також модерний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, викладений мозаїкою Гріб Господній та ротонда Божої Матері Неустанної Помочі, в якій можна скуштувати і набрати з собою гірської джерельної води.