Вікенд у Польщі: Бещадське море і бойківські гори

Устрики Долішні, Рівня, Лісько, музей бойківської культури, озеро Соліна, Бещадська вузькоковійка, зубри, Смільник

Розгорнути все
Згорнути все
planПлан туру

1 день: виїзд зі Львова (07:00) - Смільниця-Krościenko (перетин кордону) - Ustrzyki Dolne "Устрики Долішні" (огляд музею-млин) - Równia "Рівня" (огляд церкви) - Lesko "Лісько" (екскурсія по місту, огляд замку, обід) - Myczków "Мичків" (музей бойківської культури) - Solina "Соліна" (круїз на катері, вечеря, поселення).

2 день: Solina "Соліна" (сніданок, виїзд о 08:00) - Majdan "Майдан" (Бещадська вузькоколійка, обід) - Muczne "Мучне" (огляд популяції зубрів) - Smolnik "Смільник" (огляд церкви) - Krościenko-Смільниця (перетин кордону) - Львів (повернення о 22:30).

Місця посадки
Львів, Залізничний Вокзал

м. Львів, пл. Двірцева, 1, Головний Залізничний Вокзал, стоянка автомобільного транспорту

placesЕкскурсійні об’єкти
Ustrzyki Dolne "Устрики Долішні"
Музей-млин у селі Устрики Долішні працює з 2011 року на місці колишнього діючого млина з 1925 року. Будівля успішно пережила Другу світову війну, але без обладнання. У 1953 році млин був відновлений і працював до 2007 року. В даний час на чотирьох поверхах ми можемо побачити процес з очищення та под...

Музей-млин у селі Устрики Долішні працює з 2011 року на місці колишнього діючого млина з 1925 року. Будівля успішно пережила Другу світову війну, але без обладнання. У 1953 році млин був відновлений і працював до 2007 року. В даний час на чотирьох поверхах ми можемо побачити процес з очищення та подрібнення зерна на млинах із сучасним обладнанням. Крім того, у складі постійної виставки є машини з ХІХ ст.

Читати більше Сховати текст
Równia "Рівня"
У бойківському селі Рівня знаходиться дерев’яна Церква Покрови Пресвятої Богородиці (1792 р.), колись вона належала до парафії Устянова Устрицького деканату Перемишської єпархії УГКЦ.  Дану церкву внесено до загальнодержавного реєстру пам'ятників історії. 

У бойківському селі Рівня знаходиться дерев’яна Церква Покрови Пресвятої Богородиці (1792 р.), колись вона належала до парафії Устянова Устрицького деканату Перемишської єпархії УГКЦ.  Дану церкву внесено до загальнодержавного реєстру пам'ятників історії. 

Читати більше Сховати текст
Lesko "Лісько"
Затишне містечко, яке розташоване в долині річки Сян. В даному місті знаходиться дуже красивий замок П. Кміта (1507р.), який згодом розбудували представники роду Стадницьких. Даний замок зберігся до наших часів і там зараз функціонує пансіонат “Замок”. Також цікавими для огляду є й інші історичні па...

Затишне містечко, яке розташоване в долині річки Сян. В даному місті знаходиться дуже красивий замок П. Кміта (1507р.), який згодом розбудували представники роду Стадницьких. Даний замок зберігся до наших часів і там зараз функціонує пансіонат “Замок”. Також цікавими для огляду є й інші історичні пам’ятки: Ратуша (1894р.),  фарний костел Благовіщення Богородиці (1539р.),  Синагога (1626-1654рр.). Окрім цього визначною пам'яткою єврейської культури у місті є цвинтар, перші поховання на якому датуються 1611 р.

Читати більше Сховати текст
Myczków "Мичків"
Неподалік Соліни у бойківському с. Мичків знаходиться музей духовної та матеріальної культури бойків, заснований С. Дроздом, істориком та ентузіастом народної культури Бещадських гір. В цьому музеї зібрані предмети, пов’язані з колишнім життям навколишніх сіл, садиб та міст, в яких до середини XX ст...

Неподалік Соліни у бойківському с. Мичків знаходиться музей духовної та матеріальної культури бойків, заснований С. Дроздом, істориком та ентузіастом народної культури Бещадських гір. В цьому музеї зібрані предмети, пов’язані з колишнім життям навколишніх сіл, садиб та міст, в яких до середини XX ст. проживали бойки, які споконвік творили колоритний етнічний ландшафт цих земель. Цей музей знайомить нас із звичаями, традиціями та повсякденною працею людей минулої ери. Експонати представлені у цьому музеї датуються кінцем ХІХ ст. і серединою ХХ ст. 

Читати більше Сховати текст
Jezioro Solina "Озеро Соліна", або “Бещадське море”
Це найбільше штучне озеро Польщі, яке займає площу в 22км2. Воно з’явилося в 1969 році в результаті будівництва греблі на річці Сян. Зараз це неймовірно красиве озеро із блакитно-смарагдовою водою, яке розташоване між схилами Бещадських гір, а в минулому, до будівництва Солінської ГЕС, тут було чима...

Це найбільше штучне озеро Польщі, яке займає площу в 22км2. Воно з’явилося в 1969 році в результаті будівництва греблі на річці Сян. Зараз це неймовірно красиве озеро із блакитно-смарагдовою водою, яке розташоване між схилами Бещадських гір, а в минулому, до будівництва Солінської ГЕС, тут було чимало сіл, в яких до 1946 р. домінувало українське населення. На берегах Солинки та Сяну здебільшого проживали бойки, яких впродовж 1939-1947 рр., було переселено на територію УРСР та Західну Польщу. Чимало українських туристів приїжджає сюди для оздоровлення, оскільки довкола озера є багато курортних міст та сіл із мінеральною водою; інші ж для відпочинку, адже тут є чимало пляжів, прогулянкових катерів, яхт-клубів; а ми ж пропонуємо відвідати Соліну для пізнання історії рідного краю.

Читати більше Сховати текст
Majdan "Майдан"
Серед Бещадських гір, в невеличкому польському селі Майдан знаходиться одна з найголовніших «родзинок» даної місцевості - Бещадська вузькоколійка, ширина між рейками — 75 см.  Це єдина гірська вузькоколійка, якій понад сто років. Вона була створена в 1898 р.  Кілька десятиліть нею возили деревину пі...

Серед Бещадських гір, в невеличкому польському селі Майдан знаходиться одна з найголовніших «родзинок» даної місцевості - Бещадська вузькоколійка, ширина між рейками — 75 см.  Це єдина гірська вузькоколійка, якій понад сто років. Вона була створена в 1898 р.  Кілька десятиліть нею возили деревину під час лісозаготівлі. Зараз вона функціонує як туристична атракція. У селі Майдан знаходиться головний вокзал вузькоколійки, який зачарує Вас своєю атмосферою, та музей Бещадської залізниці, який вабить своєю історією, адже тут можна побачити, як виглядали старі квитки на поїзд, а також одяг машиністів і кондукторів. Вузькоколійка також має другу назву “цюхця”, яку отримала в народі через звук коліс. Отож запрошуємо Вас проїхатися на “цюхці” серед мальовничих лісистих Бещадських хребтів.

Читати більше Сховати текст
Muczne "Мучне"
На території лісництва Мучне знаходиться господарство зубрів, яке було засноване у рамках проекту "Збереження європейського зубра в Польщі - південна частина". Нинішнє господарство є продовженням розведення зубрів у Бещадських горах, яке було започатковано в 1963 р. у вигляді акліматизаційного госпо...

На території лісництва Мучне знаходиться господарство зубрів, яке було засноване у рамках проекту "Збереження європейського зубра в Польщі - південна частина". Нинішнє господарство є продовженням розведення зубрів у Бещадських горах, яке було започатковано в 1963 р. у вигляді акліматизаційного господарства. На території господарства облаштовані спеціальні оглядові майданчики, з яких можна помилуватися на зубра кавказької породи, яка походить із Швейцарії та Франції. Господарство займає площу близько 7 га та дозволяє спостерігати за тваринами в їх природному середовищі на безпечній відстані.

Читати більше Сховати текст
Smolnik "Смільник"
В селі Смільник знаходиться церква Архангела Михаїла. Цей храм перебудовувався 4-и рази і останній раз він був збудований в 1791 р. в бойківському стилі, таким він зберігся до наших днів. Храм складається з нефа, вівтаря і бабинця. Всі частини церкви увінчані банями з хрестами на вершині шатрового д...

В селі Смільник знаходиться церква Архангела Михаїла. Цей храм перебудовувався 4-и рази і останній раз він був збудований в 1791 р. в бойківському стилі, таким він зберігся до наших днів. Храм складається з нефа, вівтаря і бабинця. Всі частини церкви увінчані банями з хрестами на вершині шатрового даху. Цей дерев'яний храм було внесено у 2013 р. до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поряд з іншими дерев'яними церквами Карпатського регіону України і Польщі.

Читати більше Сховати текст
walletФінанси
У вартість туру входить
 • проїзд комфортабельним автобусом;
 • супровід гіда-екскурсовода;
 • екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах;
 • страхування на час подорожі;
 • проживання.
У вартість не входять і додатково оплачуються
 • вхідні квитки в туристичні об’єкти;
 • харчування.
Знижки
 • Дітям до 6 років (включно): безкоштовно (при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні)
 • Дітям від 7 до 12 років (включно) та особам з інвалідністю І та ІІ груп (за наявності посвідчення): 100 грн/особа (від загальної вартості туру)
 • Учасникам БД/ООС (за наявності посвідчення): знижка 30% від вартості туру
ticketsВхідні квитки

Музей-млин в Устриках Долішніх (Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzyki Dolne): загальний - 9,80 zł, пенсійний, студентський, учнівський - 7,50 zł;

Музей культури бойків в Мичкові (Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie): загальний - 8 zł; пенсійний, студентський, учнівський - 4 zł;

Круїз на катері в Соліні: загальний, пенсійний, студентський, учнівський - уточнюється;

Бещадська вузькоколійка в Майдані (Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki w Majdanie): загальний - 27 zł, люди старше 70 років та діти до 16 р. - 22 zł; діти до 3-х років безкоштовно.

axe Технічна інформація щодо туру в Польщу:
 • Для подорожі треба мати біометричний паспорт або паспорт із діючою шенгенською візою і чистим місцем для штампів і печаток. Для дітей треба мати окремий закордонний паспорт.
 • Просимо туристів, що мають власну страхівку на термін поїздки повідомляти, щоб ми не робили подвійне страхування.
 • Для отримання знижок у туристичних об’єктах студентам слід мати студентське посвідчення міжнародного зразка.
 • Для проходження кордону треба мати від 300 польських злотих з особи для перебування на території Польщі до 3-х днів.
 • Під час планування туру закладено в середньому 2 години для проходження українсько-польського кордону. Якщо кордон перейдеться швидше, або пізніше можливі зміни в програмі.
keysПроживання
Поселення в Соліні (Польща)

відбувається у готелях села Solina "Соліна", номери 2-3-х місні з вигодами в  номері. 

mealХарчування
1-й день
Сніданок

можна взяти з собою канапки, щоб перекусити під час стоянки автобуса на українсько-польському кордоні.

Обід

відбувається у закладах громадського харчування міста Lesko "Лісько" на власний смак і вибір.

Вечеря

відбувається у готелі у с. Solina "Соліна". Вартість – 15-20 Zl.

2-й день
Сніданок

відбувається у готелі у с. Solina "Соліна". Вартість – 15-20 Zl.

Обід

відбувається у закладах громадського харчування в с. Majdan "Майдан". Вартість – 15-20 Zl.

Вечеря

можна купити продукти у супермаркетах Польщі, щоб перекусити під час стоянки автобуса на польсько-українському кордоні.

faqПитання та відповіді
Загальні питання
Що входить у вартість туру?

У вартість зазвичай ВХОДИТЬ (якщо інше не передбачено описом туру): проїзд комфортабельним автобусом, проживання, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах, страхування на час подорожі.

За що потрібно оплачувати окремо?

Окремо Ви зазвичай оплачуєте вартість вхідних квитків і харчування (якщо інше не передбачено описом туру).

Чи можна оплатити в автобусі?

Ні, на жаль, не можна. Ми працюємо за 100% передоплатою.

Поставити питання
rating Відгуки (0)
Розгорнути все
Згорнути все

Вікенд у Польщі: Бещадське море і бойківські гори