Запоріжжя
Край козацьких вольностей, перлиною якого є острів Хортиця. Хортиця – мініатюрна країна, на 12-кілометровій довжині якої розташовані всі ландшафтні зони України. На території острова знайдено поселення доби палеоліту, скіфів, сарматів, хозарів, кіммерійців, печенігів, половців, слов’ян. На ній перехрещувалися основні сухопутні та водні торгові шляхи.
Колись на острові було 129 курганів та древні астрономічні обсерваторії. Саме тут на Малій Хортиці Дмитро Байда-Вишневецький збудував у 1552 р. замок, від часу Хмельниччини і до зруйнування Січі Хортиця була центром козацького руху. Зараз тут Національний заповідник та історико-культурний комплекс “Запорізька Січ”.
Шанувальники козацької історії можуть оглянути також 700-літній дуб, під яким згідно легенди, запорожці писали листа турецькому султанові. Стовбур дерева в діаметрі 6 м 32 см, висота 36 метрів. Варто поспішити, бо на даний час живою є лише одна гілка.
Найвидатнішою подією в історії міста Запоріжжя було будівництво ДніпроГЕСу – унікального творіння інженерної думки ХХ ст., який зробив Дніпро судноплавним по всій довжині. Від радянської епохи в Запоріжжі до наших днів дійшов також район з цікавою архітектурою “Соцмісто”.
Прихильники ретро-автомобілів матимуть змогу відвідати Музей техніки «Фаетон», який був заснований в 2001 році. Перший екземпляр майбутньої колекції музею, ЗІС 1944 року, був куплений в 2001 році. Станом на 2018 рік, в експозиції Музею техніки “Фаетон” знаходиться понад 150 експонатів, серед яких ретро-автомобілі, мотоцикли, серійні і рідкісні дослідні зразки військової техніки, стрілецька зброя. Ряд експонатів знаходяться на ходу і регулярно беруть участь в різних історичних реконструкціях.
Також у Вас буде можливість відвідати Запорозький Музей Історії Зброї, який був заснований 7 липня 2004 р. В основу експозиції музею лягла приватна колекція дослідника, історика, краєзнавця, письменника, директора НПК ООО “Діана-92” Віталія Григоровича Шлайфера. У музеї представлено широкий спектр холодної та вогнепальної зброї: від зброї кам'яного віку до автоматів Другої світової війни.
Василівка
Місто в якому знаходиться Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова», це єдиний збережений замок Запорізької області. Архітектурний комплекс збудовано в 1889 - 1894 рр. нащадками генерал-поручика Василя Попова. В час свого розквіту це був палац оточений оборонним валом, схожим на стіни московського кремля, в 15 кімнатах якого зберігалися картини відомих європейських художників, палац оточував прекрасний парк, з алеями та фонтанами.
До наших днів дійшли мисливський будинок, що схожий на казковий палац, з вежами, високими стінами, які увінчані зубцями, ефектна мініатюрна вежа, з якої відкривається прекрасний вигляд на парк і мальовничу долину річки та двоє вхідних воріт. Це єдиний в Україні комплекс де збереглися практично всі елементи садиби часів освоєння Дикого поля.
Кам’яна Могила
Національний історико-культурний заповідник “Кам’яна Могила” є унікальною пам’яткою світового масштабу. Це шестиметрове скупчення великої кількості пісковиків, що утворили багато печер і гротів, в яких давні люди мали свої святилища. В гротах збереглися малюнки датовані 20-м тисячоліттям до нашої ери і найдавніша в світі т.з. дошумерська писемність.
Деякі науковці стверджують, що вже 10 тисяч років тому, мешканці тих місць не лише вміли писати, а й знали основи астрономії, хімії та медицини, секрети плавлення металів, використовували плуг та колесо.
поїздка дуже насичена. Враження чудові. трохи зіпсула настрій кохана Укрзалізниця. Все цікаве - і садиба, і музеї. Вікторія - відмінний гід, зуміла показати все з найкращої сторони. І навіть трохи приспішила корабель, щоб ми не запізнились на поїзд. Дякую за позитив!
ВідповідьДоброго дня, п. Наталія!
Ми дякуємо Вам за відгук!
Нам дуже приємно, що наша нова мандрівка вдалась і доставила Вам задоволення!)
До зустрічі!)
чи можна вже брати квитки?
Доброго дня, п. Наталія!
Дякуємо Вам за запитання!
Квитки на потяг вже можете брати.
Добрий день! Прошу відповісти чи це буде група з супроводжуючим від "Відвідай" чи збірна група з різних міст?
ВідповідьДобрий день, Ірино!
Дякую за запитання!
Керівник групи від ТО "Відвідай" буде зустрічати групу на головному залізничному вокзалі Запоріжжя.
Як добиратися в Запоріжжя львів'янам, бо прямі потяги прибувають не на 8 годину?
ВідповідьДобрий день, Марія!
Дякую за запитання.
Львів’яни можуть доїхати до Запоріжжя поїздом 086Л Львів-Новоолексіївка.
Віправлення зі Львова у п’ятницю о 11:10.
Прибуття у Запоріжжя у суботу о 07:25.