Херсон
Невелике за площею та кількістю населення місто на півдні України, однак дуже затишне, історично цікаве та по своєму особливе. Тепер це обласний центр, а також найбільший річковий порт на Дніпрі та морський порт. А в далекому XVIII ст., за наказом Катерини II, тут була збудована, князем Г. Потьомкіном, Херсонська фортеця, єдина на Причорноморському березі України. Фортеця була зовні захищена високим земляним валом та глибоким ровом і містила велику кількість тунелів та підземних ходів, однак таки ні разу не брала участь у воєнних діях. Про ті давні часи Вам розкажуть ворота фортеці, пороховий погреб (тепер ресторан), Арсенал (тепер тюрма), Катеринський собор (1876 р.), пам’ятник Потьомкіну (1836 р.). Запрошуємо пізнати історію та красу Херсону разом з нами.
Виноробне господарство князя Трубецького
ВАТ "Князя Трубецького" - старовинне виноробне підприємство, яке виробляє вина за класичною технологією. Знаходиться в присілку Веселе села Козацьке Херсонської області. Ця екскурсія буде цікава і захоплююча для тих, хто є поціновувачем вина, цікавиться процесом його виготовлення і хоче продегустувати високоякісний продукт, виготовлений з сортів винограду, вирощеного на херсонській землі. Крім винної дегустації у гостей господарства також буде можливість відвідати виноградники, шато, галереї винних підвалів XIX ст.
Також неподалік виноробного господарства в с. Козацьке, Бериславського району знаходиться колишня садиба князя П. Трубецького. Збереглись лише руїни палацу, однак поблизу цих руїн, в заростях було знайдене неймовірне місце, не притаманне рівнинній Херсонщині - єдиний степовий водоспад.
Сиваш
Сиваш — це унікальна водойма. У світі є лише три схожих об'єкти: Мертве море, озеро Кара-Богаз-Гол в Туркменістані та Велике Солоне озеро у Сполучених Штатах Америки. Це мілководне озеро з багатьма півостровами, мисами, затоками, островами, які перетворюють його в складний лабіринт заток і проток дивовижних обрисів. Завдяки ізольованості, мілководдю, хорошому прогріванню і випаровуванню, морська вода, яка надходить через протоку Тонкий Азовського моря, перетворюється в розсіл, а в результаті інтенсивного випаровування відбувається кристалізація солі. Вода Сиваша має високий рівень солоності (від 22% до 87%) і насичена великою кількістю мінералів, а саме: бром, йод, натрій, калій та інші. А в деяких частинах затоки соляний розчин також багатий на бета-каротин - продукт життєдіяльності мікроводорості Dunaliella salina. Ці місця в народі називають “рожевими озерами”. Найкрасивіші з них, Лемурійське та Генічеське, ми відвідаємо в нашому турі.
Лемурійське озеро
Це незвичне озеро недарма називають “рожевою мрією Херсонщини”. Розташоване казкове озеро у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Навколо Лемурійського озера виникло багато легенд. Як розповідають, відкрили це джерело випадково – у 70-х роках минулого сторіччя тут упав радянський військовий літак. Начебто саме від удару й потужного вибуху на місці падіння утворилося невелике озеро, яке почало наповнюватись водою рожевого кольору. Його колір, а також властивості (насиченість води йодобромними сполуками), дуже захоплюють як туристів, так і місцеве населення. Крім гарних фото, кожен відвідувач має можливість оздоровитися і зробити природні косметичні процедури з допомогою лікувальної солі та грязі.
Генічеське озеро
Це неймовірне червоно-рожеве озеро знаходиться в с. Приозерне, що на Арабатській стрілці. Його площа 9,2 км². Колір озера залежить від погоди. Найбільш насичений та яскравий рожевий колір, озеро має в період посушливого літа.
Раніше тут був солезавод, тому озеро розділене дерев’яними стовпчикам на сектори — чеки, між якими циркулює насичений соляний розчин (рапа), з якого осідає на дно сіль. На дерев’яних стовпчиках можна побачити білі та рожеві соляні кристали. Фантастичний червоно-рожевий колір озеро має завдяки мікроводорості Dunaliella salina, яка виробляє елементи, які забарвлюють воду у рожевий колір та мають лікувальні властивості. Вода озера також насичена йодо-бромними сполуками. Отож, запрошуємо Вас помилуватися красою Генічеського озера та оздоровитися разом з нами.
Родонове термальне джерело
В трьох кілометрах від с. Щасливцеве, по дорозі до с. Стрілкове знаходиться йодо-бромне хлоридо-натрієве геотермальне джерело (гейзер). Як і всі геотермальні гейзери на Арабатській Стрілці, він є результатом бурових робіт під час геологічної розвідки. Мінеральна вода в цьому джерелі має протизапальну, знеболюючу та спазмолітичну дію. То ж у відпочиваючих є хороша нагода бюджетно та добре відпочити і порелаксувати в теплих лікувальних водах.
Олешківські піски
Це другий за розмірами піщаний масив Європи, який знаходиться в Олешківському районі Херсонської області. Назва напівпустелі походить від назви міста Олешки. Висота піщаних барханів зазвичай має 5 м, однак трапляються бархани висота, яких сягає 20 м. Температура піску вдень сягає 70 градусів. Тут також трапляються піщані бурі, що не видно навіть сонця й неба. Олешківські піски складаються з 7 необліснених арен, найбільша з яких в діаметрі має 15 км, загальна площа незвичайної херсонської пам’ятки близько 160 квадратних кілометрів. На території Олешківських пісків організовано природоохоронну зону — Національний природний парк «Олешківські піски». Відвідавши “Олешківські піски”, Ви матимете змогу ознайомитися з унікальними рослинами, лісами, піщаними дюнами заворожуючого масштабу, а також побачити на власні очі десятки видів диких тварин, птахів і рептилій, що мешкають у парковій зоні.
Фото Новая Каховка. ГЕС ночью ??? Это плотина в Запорожье!!!
ВідповідьДобрий день, п. Олено!
Дякуємо за спостережливість та небайдужість. Інформацію виправили. Після першого виїзду плануємо оновити наш фотоальбом.
В сентябре будет проводиться тур?
ВідповідьВітання!
Ні, на жаль, даний тур не планується на вересень.
Даты проведения экскурсий пожалуйста
ВідповідьДоброго дня п. Лідія!
Найближчим часом, дати з'являться !
Ви можете проголосувати за повторення даного туру, як тільки він з'явиться на сайті, ми Вам зателефонуємо!
Добрий день! Скажіть, будь ласка, звідки в Одесі буде відправка автобуса, бо потяг зі Львова прибуває до Одеського вокзалу о 8-43 год. Чи ми встигнемо добратися?
ВідповідьДоброго дня п. Надія! дякуємо за Ваше запитання) Не хвилюйтесь, автобус буде відправлятися від Головного залізничного вокзалу м. Одеси.
Добрий день. Чи буде можливість приєднатися в Херсоні (якщо так то орієнтовно на яку годину) і чи в кінці екскурсії продумана якась можливість повернення (я з Івано-Франківська), чи це вже клопіт туриста?
ВідповідьВітання, п. Тетяна!
1. Так, можливість приєднатись в Херсоні буде, приблизно о 14:00.
2. Тур розпочинається і закінчується в Одесі, відповідно до іншого міста потрібно добратись самостійно.
До зустрічі у нових турах!
у вас фото підписане щасливциве родонове термальне джерело, це не в щасливцивому а у стрелковому... я була на обох джерелах... маю відео на моїй сторінці інстаграмуhttps://www.instagram.com/vasylyk_anyta/
ВідповідьДобрий день, п. Анна!
Дякуємо за спостережливість та небайдужість. Інформацію виправили. Після першого виїзду плануємо оновити наш фотоальбом.