Перейти на Головну сторінку
+38-(032)-255-36-55
vidviday.com.ua@gmail.com

Львів, вул. Замарстинівська, 34

УВАГА: примітки біля дат позначають наявність вільних місць ('+' більше 10 і '!' менше 10 місць)

Музичне товариство ім. Лисенка
Нове!

Музичне товариство ім. Лисенка

Екскурсовод: Роксоляна Гавалюк, музикознавець, викладач Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича.

Запрошуємо на екскурсію будівлею Музичного Товариства ім. М. Лисенка на пл. М. Шашкевича, 5 із понад 100-літньою історією!

Початок о 13.00. Місце зустрічі повідомляється після запису.

Вартість: при попередній оплаті 59 грн. або на місці 79 грн.

Запис: (096)-481-36-70, (093)-253-38-37, (066)-825-99-36

Тривалість:
1 год.
Ціна - 79 грн. 59 грн.

12 червня 2016 року виповнилось 100 років з дня відкриття власної будівлі Музичного Товариства ім. М. Лисенка у Львові з Вищим музичним інститутом при ньому за адресою пл. Шашкевича, 5. Будівля, у якій зараз міститься головний корпус Музичного коледжу ім. С. Людкевича, має виняткову історію виникнення і функціонування, їй належить особливе місце у культурному житті міста і галицького краю загалом.

Сама споруда є яскравим архітектурно-мистецьким явищем, яке поєднало імена низки видатних українських митців. Проект належить фірмі Івана Левинського, а стиль будівлі зумовив його архітектор Євгеніуш Червінський. Унікальною оздобою споруди є її Велика та Мала зали, що знаходяться під охроною ЮНЕСКО. Їх неповторний образ творять монументальні розписи Модеста Сосенка, скульптури Григорія Кузневича, металеві твори Михайла Стефанівського, картини Олекси Новаківського, вітражі Станіслава Габріеля Желєнського.

Не менш вражаюча є і сама історія виникнення та подальшого функціонування цього будинку. Цей будинок був збудований для потреб Музичного товариства ім. М. Лисенка, але історія зумовила те, що він став одним з найважливіших осередків не лише музично-мистецького життя і місцем важливих громадських, політичних, релігійних, освітніх, наукових, театральних, літературних, розважальних та спортивних подій для української громади протягом тривалого відтинку часу (1916-1944 роки).

Ближче знайомство з цією історією переконливо розвінчує міфи щодо бідності, скромності явищ суспільного життя та безініціативності українців, порівняно з іншими громадами міста. А кількість славетних імен - і не лише українських - пов’язаних з цією спорудою насправді дивує і вражає. Запрошуємо до ближчого знайомства!