Менше години їзди від гамірного Берліну і ми у затишному Потсдамі, у місті палаців та садів. Гайда пізнавати таємниці цього легендарного прусського міста!
Найбільшим об’єктом Всесвітньої спадщини Юнеско в Німеччині є Берлінсько-Потсдамський культурний ландшафт. Зокрема у Потсдамі це майже 500 га паркової площі, а також 150 споруд, побудованих від початку XVIII ст.
Почнімо зі Старого ринку, який є історичним центром міста. Навпроти реконструйованого Палацу Барберіні розташована неокласична найбільша в Потсдамі церква Святого Миколая з масивним 77-метровим куполом та портиком. Її будували у два етапи в період з 1830 по 1850 рік.
Під час ІІ Світової війни церква зазнавала бомбардування двічі. Реставрація тривала десятиліттями і завершилася 1981 року. Поруч вражає величчю і деталями кам’яного фасаду стара Ратуша з годинником на вежі.
Неподалік розташований знаменитий літній палац Сан-Сусі, відомий своєю розкішною архітектурою та однойменним величним парком з алеями, альтанками, ставочками, різноманітними садовими композиціями навколо. Назва походить від французького «sans souci», що перекладається, як «без турбот». Надихнувшись бароковою архітектурою Франції та Італії, прусський король Фрідріх Великий збудував цей комплекс з елегантним палацом у стилі рококо та терасним садом, щоб відпочивати у ньому від суворого етикету Берлінського двору та насолоджуватися природою.
Ще однією візиткою Потсдаму, його історичним символом, є Бранденбурзькі ворота, які втілюють дух стародавньої Пруссії. Збудовані вони на 20 років раніше за свій столичний аналог. За наказом того ж Фрідріха Великого у 1770 році цю споруду зводили, як символ перемоги у Семирічній війні. Тож не дивно, що вона нагадує давньоримську тріумфальну арку імператора Костянтина.
Сучасний Потсдам – це поєднання історичного минулого та архітектурного шарму наших днів у перлині Пруссії, яка чекає на ваше відкриття!