Коросниця (колись Йозефсберґ - Josephsberg, Korosnica).
Німецька колонія була заснована в 1785р. з 86 німецьких родин реформованого (протестантсько-кальвінистського) віросповідання. Надзвичайно цікавий план поселення у формі т.зв. старо-римського військового табору. В середині 1930-х рр. там жили 920 німців. По кількості населення це була найбільша німецька сільська колонія. Ще існують відновлена церква, будинок парафіяльного священика, глибокі криниці, пару селянських споруд, колишнє заросле німецьке кладовище.
Рівне (колись Кеніґсау – Königsau, Równe).
Німецька колонія була заснована в 1783р. з 78 німецьких родин римо-католицького віросповідання. Надзвичайно цікавий план поселення у формі т.зв. пентагону (регулярного п’ятикутника). В середині 1930-х рр. там жили 679 німців. Ще існують повністю перебудована церква, будинки школи, клубу, молочної, селянські споруди, колишнє німецьке кладовище.
Нове Село (колись Нойдорф – Neudorf, Nowe Sioło).
Німецька колонія була заснована в 1783р. філіалом колонії Бріґідау з 32 німецьких родин лютеранського (протестантського) і частково римо-католицького віросповідання. В середині 1930-х рр. там жили 213 німці. Ще існують відновлена церква, будинок школи, колишнє німецьке кладовище з пам’ятником.
Нижні Гаї
Тут розташований етнографічний музей галицьких німців, який створив і розвиває краєзнавець Євген Мельник. Музейна колекція складається із сотень автентичних речей: меблі, посуд, техніка, годинники, ордени та медалі, а також реконструкції будинків та храмів.
Ланівка (колись Бріґідау – Brigidau, Brygidyn).
Німецька колонія була заснована в 1783р. з 121 німецької родини лютеранського (протестантського) віросповідання. Надзвичайно цікавий план поселення у формі т.зв. шахової дошки. В середині 1930-х рр. там жили 867 німців. Ще існують відновлена церква, будинки парафіяльного священика та клубу, селянські споруди, колишнє німецьке кладовище, два пам’ятники німцям-колоністам, один пам’ятник українським переселенцям з Лемківщини.
м. Стрий (Stryj).
За Австрії, німці заселилися вже від 1780-х рр. в м. Стрию, спочатку службовці австрійського управління, ремісники, торгівці. Пізніше переїхали німці з колоній навколо м. Стрия. В середині 1930-х рр. там жили приблизно 600 німців. Ще існують відновлена церква (сьогодні храм баптистів), будинки парафіяльного священика, німецького клубу, німецької школи.
Загірне (колись Ґельзендорф – Gelsendorf).
Німецька колонія була заснована в 1786 р. з 36 німецьких родин лютеранського (протестантського) віросповідання. В середині 1930-х рр. там жили 272 німці. Ще існують будинок школи, колишнє німецьке кладовище з пам’ятником.
Махлинець (Machliniec)
Німецька колонія була заснована в 1823р. з 49 німецьких родин римо-католицького віросповідання. Ще існують церква, школа, німецька житлова забудова та колишнє німецьке кладовище.