Перейти на Головну сторінку
На зв’язку: 09:00-22:00
+38-(067)-50-88-667
+38-(066)-825-99-36
Viber: +38-(063)-670-55-87

[email protected]

УВАГА: примітки біля дат позначають наявність вільних місць ('+' більше 10 і '!' менше 10 місць)Різдвяний «павучок» об’єднав львівські сім’ї

У Львові передріздвяний період був насичений цікавими подіями. А член Національної Спілки народних майстрів України Марія Янко додала до різдвяних свят ще трішки «щастя». Для поціновувачів українських традицій майстриня провела майстер –клас з виготовлення різдвяного «павучка». Як стало відомо журналісту 032ua такий атрибут Різдва у родині пані Марії виготовляють здавна і ці знання вона перейняла від бабусі.

На початку заняття майстриня розповіла присутнім про значення павучка у домі. У свій час саме він врятував Діву Марію. «Коли Марія втікала з сином, вона заховалась у печері. А маленький павучок швиденько виткав павутину на печері і переслідувачі подумали, що тут давненько нікого не було і поїхали далі» - розповіла пані Марія. Зі слів майстрині такий «павучок» у домі є своєрідним оберегом. В давні часи він був невід’ємним атрибутом різдвяних свят, а після свят його спалювали. «Таким чином спалювали усе зло, яке увібрав у себе павучок» - додала пані Марія. Після цікаво вступу усі присутні взялися за роботу. І діти, і дорослі із захватом приступили до діла.

Спершу очистили травинки від лушпиння і порізали на одинакові частинки. На столику у кожного – моток ниток, циганська голка, ножиці. Поруч очищені соломинки, які майстриня ретельно підбирає , бо для «павучка необхідно соломинки однакового розміру. Де треба підрівняти, підрізується ножицями. Через кілька хвилин у руці пані Марії вже акуратний пучечок з 12 соломин. Згодом жінка сплете з них так звані ліхтарики, а ось з них з часом робиться готовий солом’яний павук. На думку пані Марії, перед Різдвом таке спільне виготовлення «павучка» об’єднює сім’ю.

Понад дві години учасники майстер–класу під чітким керівництвом пані Марії трудилися над виготовленням павучка, але усі були задоволені результатом своєї роботи. Одна із учасниць пані Наталя зізналась, що на такому майстер-класі вперше, але їй дуже сподобалось і її маленькій донечці теж. Слід зауважити, що майстер – класи з виготовлення «павучка» пані Марія дає не вперше. Вони проводяться навіть у школах, куди і запрошують майстриню. Варто нагадати, що згідно традиції «павук» має висіти до Водохреща, потім його спалюють. Однак у пані Марія переконує, що в її домі немає такого звичаю, «павуки» часом висіли роками.

http://www.032.ua/news/452317