Перейти на Головну сторінку
На зв’язку: 09:00-22:00
+38-(067)-50-88-667
+38-(066)-825-99-36
Viber: +38-(063)-670-55-87

[email protected]

УВАГА: примітки біля дат позначають наявність вільних місць ('+' більше 10 і '!' менше 10 місць)Віддамо "Бойківську Абетку" в добрі руки!

Напередодні вересня у Львові вийшла з друку Бойківська Абетка – ілюстроване видання для першокласників Бойківщини. На кожну літеру в Абетці є свій оригінальний віршик, який легко запам’ятовується і має пізнавальний характер. За задумом творчої групи, вона надасть можливість маленьким бойкам, вивчаючи літери, пізнавати культурну спадщину, побут та звичаї своїх предків. 

Першого вересня першокласники Турківщини, Сколівщини, гірських сіл Старосамбірщини та Дрогобиччини разом з Букварем отримали також Бойківську Абетку. Надійде вона також до шкіл та бібліотек бойківської частини Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Старі слова, назви гір та історичних центрів, елементи одягу – все це оживає на сторінках Абетки поряд з яскравими і самобутніми ілюстраціями. Оскільки обізнаність про значення бойківських слів молодими бойками поступово втрачаються, наприкінці книжечки є спеціальний бойківський словничок, в якому подається їх тлумачення. Таким чином Бойківська Абетка буде зрозумілою для дітей в усіх куточках України.

Видання побачило світ завдяки доброчинній підтримці відомого на Бойківщині благодійника, уродженця с. Ільника на Турківщині Іллі Рибчича. Автором Бойківської Абетки є київський етнограф бойківського походження Наталя Кляшторна. Малюнки до цього видання вийшли з-під пензля талановитого закарпатського художника і дослідника народної культури Романа Пилипа. Абетка вийшла також і за сприяння Ігоря Губліта, креативного директора Туроператора "Відвідай" - вихідця із бойківського села Славська. Як хтось цікавиться або має бойківське коріння, то можемо подарувати "Бойківську Абетку" - її можна безкоштовно отримати у нас в офісі (адреса та розклад).

Вперше Бойківська Абетка вийшла на суд широкої громадськості 6 вересня в Старому Самборі на Львівщині у рамках презентації видання наукових творів етнографа о. Михайла Зубрицького. Відомий львівський історик Ярослав Грицак, представляючи видання для маленьких бойків, наголосив на важливості справи, зробленої для бойківської спільноти творчим колективом, який працював над Абеткою.

Джерело: "БойкоСвіт" Анна Горішнянська http://bojkosvit.com/bojkivskym-dityam-bojkivski-abetky/