Перейти на Головну сторінку
На зв’язку: 09:00-22:00
+38-(067)-50-88-667
+38-(066)-825-99-36
Viber: +38-(063)-670-55-87

vidviday.com.ua@gmail.com

Як можна допомогти? Долучитись фінансово >01.03.2019
Благодійна подорож до Тернополя для Жіночого християнського Марійського товариства «Милосердя»

На свято Трьох святителів, 12 лютого, членкині Жіночого християнського Марійського товариства «Милосердя» взяли участь в благодійній подорожі, яку організував для них Туроператор "Відвідай".

Учасниці цієї мандрівки побували на екскурсії у тернопільському храмі святого апостола Петра, де побачили найбільшу шопку України, виготовлену братами–францишканцями, також відвідали меморіальний музей Соломії Крушельницької у селі Біла біля Тернополя, побували на цвинтарі і помолилися за упокій душі її батька, греко-католицького священика Амвросія Крушельницького. 

Далі шлях цієї подорожі проліг до міста Глиняни на Львівщині, де її учасниці відвідали новостворений музей килимарства і мали чудову екскурсію, яку провела членциня цього товариства, професор Львівської академії мистецтв Зеновія Шульга. В музеї зберігаються роботи відомої дисидентки, борця за волю України, засновниці Жіночого Марійського товариства «Милосердя» Стефанії Шабатури, за які радянська влада позбавила її свободи.

Довідка:

Жіноче християнське Марійське товариство «Милосердя» відродилося у Львові у 1989 році і було першою мирянською організацією і першою Марійською організацією, яка відродилася ще за часів Совєтського Союзу. До ініціативної групи входили Ірина Калинець, Уляна Гнатів, Марія Бабій, Оксана Сенатович, Анна Мороз, Зеновія Зарицька та інші. Уже тоді членкині формально зверталися до влади щоб відправити молебень чи панахиду і таким чином допомогли УГКЦ виходити з підпілля.

Діяльність Товариства пов язана із вихованням молоді, дітей в дусі християнської моралі, в допомозі Церкві в її соціальному служінні, зокрема, в опіці над малозабезпеченими, хворими, людьми похилого віку. Також товариство поширює Марійський культ через відвідування відомих відпустових Марійських центрів.