Перейти на Головну сторінку
На зв’язку: 09:00-22:00
+38-(067)-50-88-667
+38-(066)-825-99-36
Viber: +38-(063)-670-55-87

[email protected]

УВАГА: примітки біля дат позначають наявність вільних місць ('+' більше 10 і '!' менше 10 місць)Проходи Ратушею

7 грудня з нагоди Дня місцевого самоврядування в приміщенні Львівської міської ради, з ініціативи громадської організації «Підкова» і туроператора «Крилос Ком», відбулася екскурсія «Коридорами Ратуші». Охочі відвідали приймальню міського голови, управління внутрішньої політики, сесійну залу, побували у внутрішньому дворику та в центрі обслуговування мешканців.

«На місці теперішніх підвалів колись були тюрми. Саме з цим пов’язана легенда про привид Чорної труни, — розповів екскурсовод Петро Гошовський. — Коридорами нічної міської ради блукав привид Чорної труни, лякаючи сторожів і людей, що затримувалися в цих стінах допізна. Ніхто не міг зрозуміти, чому цей привид з’являється і що йому потрібно. Таємницю розгадав один із лавників (суддів). Це була душа в’язня, який блукав у стінах Ратуші й одразу помер. Ув’язнили його несправедливо, він не скоїв жодного злочину. Тому після смерті, на знак протесту проти несправедливості, він почав блукати нічними коридорами. Посмертно суддя визнав його невинним, проведено спеціальні церковні церемонії й уже після цього привид перестав з’являтися».

Петро Гошовський наголосив, що це лише легенда, і чи йняти віри цьому, кожен вирішує сам, але потому розповів іще цікавий факт: коли було знайдено лавчі книги, в один період на обкладинках з’являвся надпис «Пам’ятайте про чорну труну». Вважають, що ця історія мала б спонукати чиновників до чесності. Також озвучили інформацію, що це п’ята за рахунком львівська Ратуша, збудована з каменю. Першу будували з дерева ще в XIV ст.

Учасники екскурсії також висловили стурбованість з приводу новобудов, які псують красу міста, а чиновник відповів, що від міської влади, мовляв, нічого не залежить.

Ірина ЛЕСІВ

Джерело: газета Ратуша, http://ratusha.lviv.ua/index.php?dn=news&to=art&id=1563