Місто подібне до людського організму і функції артерій в ньому виконують вулиці. У Львові безліч вулиць, гідних того, щоби ними водити гостей міста і навіть тих, хто на них проживає.
Однією з таких є вулиця Коперника, вік якої не такий поважний, як знаменитої площі Ринок, але по ній варто прогулятися, адже це єдина вулиця у Львові, на якій розташовано аж чотири палаці. На цій вулиці зупинявся відомий ловелас Джакомо Казанова та рідний брат австрійського імператора Карл Людвиг, саме тут винайшли гас в аптеці Міколяша, саме тут проклали одну з перших трамвайних колій у Львові, тут з’явився один з перших кінотеатрів, а ще тут була безліч різних «фабрик», що виготовляли фортепіано та органи, пасту до взуття і навіть корки до пляшок. На вулиці є унікальний музей однієї книги і музей-сквер замкових мініатюр, на цій вулиці є дві гори і два леви, що колись прикрашали вежу старої ратуші.
Кондитерська-аптека Іонових «Під золотою зіркою»
Інтерактивний музей-кондитерська засновано на території старовинної аптеки у центрі міста, де у 1853 році було винайдено першу в світі гасову лампу. Історичн будівля складалася з трьох поверхів, де перший поверх був комерційним – тут була аптека, крамниця, три магазини, а решта два поверхи використовувались як житло. Цінні експонати інтерактивного музею – це відреставровані меблі, автентичні гасові лампи і оригінальні постери – лікерів Міколяша і Галицької крайової виставки 1894 року.
Кінопалац «Коперник»
Кінотеатр у Львові на перетині вулиць Миколая Коперника та Ференца Ліста, один з найдавніших кінотеатрів міста. Кінотеатр було засновано у 1912 році під назвою «Санс-Рівал». Перебував у власності інженера Едварда Бурнатовича. Проєкт реконструкції будинку під кінотеатр виконав архітектор Казимир Теодорович. На час відкриття кінотеатр мав одну з найкращих глядацьких зал у місті. У залі кінотеатру, що містила 425 місць, відбувалися також театральні постановки і наукові зібрання.
Львівський музей книги
Музей мистецтва давньої української книги — самостійний відділ Львівської галереї мистецтв. В період з 1976 по 1990 рр. експонати музею містилися у храмі святого Онуфрія, тоді він називався музеєм імені Івана Федорова, оскільки саме він, один із засновників друкарської справи в Україні, був похований у стінах монастиря. Власне, тому і було вирішено розмістити музей тут. Але коли монастир повернули 1990 року отцям василіанам, колекцію перенесли у підвали Львівської картинної галереї, де вони лежали до 1997 року. З 1997 року Львівський музей давньої української книги отримав свою будівлю, проте не на своїй території. Розміщений унікальний музей на території палацу Потоцького в цегляній будівлі, яка у часи спроб побудувати метро у Львові слугувала бараком для будівельників. Планувалося на тимчасово. Однак немає нічого більш тривалого, аніж тимчасове.
Музей мініатюр у Львові
Це перший в Україні парк такого типу. Експозиція парку складається з більше десятка зменшених копій твердинь Галичини, Волині, Закарпаття, Поділля, Буджаку, Наддніпрянщини, Таврії. Всі вони створені з бетону і масштабуються 1:50. Кожний експонат має свій міні-стенд, де вказані роки побудови пам’ятки, теперішнє місце розташування і складові (якщо об’єкт має кілька будівель). Слід також згадати, що деякі зі споруд (наприклад, Високий замок у Львові) не збереглися до сьогодні.
Палац Потоцьких
Палац графів Потоцьких – яскравий зразок архітектури зрілого історизму, одна з найцікавіших архітектурних пам’яток Львова. Палац є прототипом так званих резиденцій «Entire cour et jardin» короля Людовіка XIV, що його визначають як «бароковий класицизм», коли чітке планування поєднується із багатим зовнішнім оформленням. На плані він має прямокутну форму з незначними бічними ризалітами.
Композиція палацу Потоцьких — центральноосьова. Двоповерховий, з додатковим мансардним поверхом, увінчаний «французьким дахом». Дахові конструкції дерев’яні, фасади рустовані з пластичним оздобленням. Вхід до палацу оформлює критий портик, до якого ведуть сходи та під’їздні пандуси. На центральній осі розташована парадна брама з багато декорованими металевими воротами, фланкована порт'єрками з «французькими дашками».
Львівська Цитадель
Фортифікаційна споруда у Галицькому районі Львова здавна викликає зацікавлення як в мешканців так і в гостей міста. Зведення цитаделі велося у 1850—1856 роках. Цитадель складається з чотирьох веж-бастіонів і триповерхової будівлі казарми. Також місце має свої трагічні сторінки, під час Другої світової війни у цитаделі був концентраційний табір для військовополонених "Stalag 328".