План туру:
1 день: виїзд зі Львова (08:00) – Надвірна (огляд музею історії) – Білі Ослави (музей Марійки Підгірянки) – Верхній Ясенів-Рівня (обід, відвідання музею Чукутихи і майстер-клас гри на дримбі) - Верховина (музей Галєрія гуцульських традицій і обрядів, музей штопора і дегустація вина) - Верховина/Ільці (поселення в садиби, вечеря).
2 день: сніданок і виїзд (08:00) - Верховина (музей-криївка і музей П. Шекерика-Доникового) - Кривопільський перевал (похід на полонину Діл) - Яремче (обід, музей мольфарства, еко-візит-центр Карпатського НПП) - Дора (музей підпілля УГКЦ) - Львів (повернення до 22:30).
Місце виїзду / повернення автобуса: готель "Львів", просп. В. Чорновола, 7.
Проживання: відбувається в затишних садибах зеленого туризму в смт. Верховина. Комфотрні 2-, 3- і 4-місні номери зі зручностями на поверсі. Фото типових садиб можна переглянути тут: https://vidviday.ua/photo_album.php/photo_album_id/9
У вартість ВХОДИТЬ:
- проїзд комфортабельним автобусом;
- проживання;
- супровід гіда-екскурсовода;
- екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах;
- страхування на час подорожі.
У вартість НЕ ВХОДЯТЬ і додатково оплачуються:
- вхідні квитки в туристичні об’єкти;
- харчування.
Знижки для дітей:
- Дітям до 6 років (включно) у супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні – безкоштовно;
- Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру – 100 грн./особа.
У вартість ВХОДИТЬ:
- проїзд комфортабельним автобусом;
- проживання;
- супровід гіда-екскурсовода;
- екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах;
- страхування на час подорожі.
У вартість НЕ ВХОДЯТЬ і додатково оплачуються:
- вхідні квитки в туристичні об’єкти;
- харчування.
Знижки для дітей:
- Дітям до 6 років (включно) у супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні – безкоштовно;
- Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру – 100 грн./особа.
Вартість вхідних квитків:
- музей історії Надвірнянщини: загальний, пенсійний, студентський – 20 грн., учні – 10 грн.;
- музей Марійки Підгірянки у Білих Ославах: добровільна пожертва;
- музей Чукутихи (Марії Кречунєк) у В. Ясеньові і майстер-клас з гри на дримбі: загальний, пенсійний, студентський - 30 грн., учнівський - 20 грн.;
- музей Галєрія гуцульських традицій і обрядів: загальний, пенсіонери, студенти - 50 грн., учні – 25 грн.;
- музей штопора і дегустація вина: загальний, пенсійний, студентський - 50 грн.;
- меморіальний музей Петра Шекерика-Доникового: загальний, пенсійний, студенський – 30 грн., учнівський – 25 грн.;
- музей-криївка УПА: загальний, пенсійний, студенський – 30 грн., учнівський – 25 грн.;
- частування полонинськими сирами і запашним карпатським чаєм: загальний - 30 грн.;
- музей мольфарства в Яремчі: загальний, пенсійний, студенський – 40 грн., учнівський – 30 грн.;
- екотуристичний візит-центр Карпатського НПП: загальний, пенсійний, студентський – 50 грн., учнівський – 25 грн
- музей підпілля УГКЦ в Дорі: добровільна пожертва;
Харчування:
Сніданок в 1-й день - можна поснідати вдома або взяти з собою їжу, щоб перекусити під час стоянок автобуса.
Обід в 1-й день – відбувається в ресторані с. Верхній Ясенів. Вартість - 120 грн.
Вечеря в 1-й день – відбувається в садибах. Вартість 120 грн.
Сніданок в 2-й день – відбувається в садибах. Вартість 80 грн.
Обід в 2-й день – відбувається у ресторані м. Яремче. Вартість - 120 грн.
Музей історії Надвірнянщини
Знаходиться в центрі міста Надвірна, в ньому можна дізнатися про визвольну боротьбу українського народу, традиції та звичаї мешканців краю. Особливо зацікавлює експозиція про видатного уродженця міста, всесвітньо відомого співака-бандуриста Василя Луціва.
Білі Ослави
В цьому мальовничому гуцульському селі народилася відома українська поетеса Марійка Підгірянка (Марія Омелянівна Ленарт-Домбровська). Про її письменницьку та громадську діяльність можна дізнатися у Музеї Марійки Підгірянки.
Музей Чукутихи (Марії Кречунєк) в с. Рівня
1931-го року минулого століття світлина військового фотографа Миколи Сеньковського отримала гран-прі на виставці у Парижі. На ній – виконавиця традиційних гуцульських співанок зображена у народному вбранні та із люлькою. На знімку Чукутисі рівно 90 років. Дізнатися більше про гуцулку Марію Кречунєк, або як її кликали в селі, Чукутиха, відтепер можна в Музеї її імені.В центрі експозиції музею – фотографія “Стара гуцулка”, а також ціла колекція речей і артефактів, пов'язаних з життям виконавиці.
Господар музею і внук Марії, п. Михайло, розповіть багато сімейних билин, заспіває і заграє, як бабуся грала, а всіх бажаючих запросить до майстер-класу з гри на дримбі.
Музей Галєрія гуцульських традицій та обрядів у Верховині
Надзвичайно цікавий музей для релаксу душі, який зуміла створити файна господиня та місцева дослідниця Параска-Павла Рашковська. Вона познайомить із колекцією родинних вишивок, розповість про народні прикмети, проведе майстер-клас із гри на дримбах та намотуваннях переміток і хусток.
Музей штопора
Дегустаційний зал і музей - це ідеальне місце для любителів домашнього молодого вина, де зібрано близько 400 штопорів різних типів. Для дегустації буде запропоновано домашнє молоде вино, а також буде проведено розповідь про історію та види штопорів.
Меморіальний музей Петра Шекерика-Доникового у Верховині
Цей музей розповідає про славнозвісного війта Верховини, активного громадського діяча, актора, етнографа, оратора, доброго ґазду та чудового письменника Петра Шекерика-Доникового. Він писав свої твори гуцульським діалектом, серед них літературним шедевром є унікальний роман “Дідо Иванчік”, в якому автор зображує матеріальний і духовний світ гуцулів від давніх часів і аж до Першої світової війни.
Музей-Криївка УПА у Верховині
У Верховині, в підвальному приміщенні музею Петра Шекерика-Доникового, з’явився ще один музей. Тут відтворили криївку воїнів УПА – досі на Верховинщині не було нічого подібного. Підвалу, де розташувався музей, сотня років, а експонатам майже так само – тут все, що вдалося назбирати по людях. Засновник музею, Іван Маківничук, замаскував криївку найнадійнішим способом - вхід сюди знаходить в криниці.
Полонина Діл
В минулому - зразкова полонина, куди навідувалися чи не всі поважні гості району. Знаходиться на висоті понад 950 метрів над рівнем моря, місцеві мешканці її називають "панською", бо дорога до полонини неважка й швидка. На полонину Діл щодня приходять туристи, щоб поласувати свіжим сиром і полюбуватися мальовничими гірськими пейзажами. Пастухи розповідають туристам про життя на полонині й частують сирами. Сири варять у спеціальному окремому приміщенні. Гостям показують великий на 300 літрів чан. Полонина Діл - одне з найкращих і найдоступніших місць в Карпатах для знайомства з полонинських господарюванням.
Музей Мольфарства (Альпеншток) в Яремче
Музей знаходиться в самому серці Яремче. його засновники - батько і син Будейчуки, вивчаючи традиції, історію і культуру рідного краю, влаштовуючи експедиції в найвіддаленіші гірські села Гуцульщини, зібрали чималу колекцію артефактів: тут покажуть і старовинні інкрустовані столи, гуцульську кераміку, колекцію альпенштоків (палиць для гір), давніх лиж, таблиці часів Австро-Угорщини, гуцульський одяг, зброя опришків, і найголовніше - експонати від мольфарів, як-то "громовий камінь". Завітайте і дізнайтеся більше про гуцулів та їхнє життя протягом століть!
Екотуристичний візит-центр Карпатського Національного природного парку у Яремчі
Один із найкращих в Україні туристично-інформаційних центрів, який у сучасному і привабливому для туристів форматі презентує інформацію про Карпати, багатство флори і фауни, культуру і побут місцевих жителів – гуцулів. Особливо захоплюють макети гір та діорами з відображенням різних природних комплексів Карпат. За бажанням можна переглянути ексклюзивний фільм про географію, історію, етнографію та туристичні атракції Карпатського регіону.