Верецький (Ворітський) перевал
Символічне місце бо за літописними свідченнями саме через нього у 895 році угорські племена на чолі з князем Арпадом пройшли в Європу й оселилися в Панонії, з цієї нагоди тут встановлено пам’ятний знак. Перевал є також знаковим і для українців, бо на ньому у 1939р. польські та угорські прикордонники розстріляли біля 600 полонених захисників Карпатської України, вихідців з Галичини.
Чинадієво-водоспад
Посеред букового карпатського лісу, каскади струмочків, що скачуть з каменя на камінь, утворюють мальовничий чотирьохметровий водоспад “Скакало”.
Тисобикень
Село, що омивається норовливою Тисою, запрошує гостей в Затисянський краєзнавчий музей, який складається із палацу графів Фогораші (1890р.), хати бідняка (1918р.), сільської школи (1920р.) та хати заможного селянина (1882р.) із чудовими дерев’яними різьбленими меблями. Збереглися також сімейна графська каплиця (ХІХ ст.) та залишки парку із платанами і липами.
Ботар
Це місце користується популярністю в кулінарних гурманів, адже саме тут знаходиться ферма та дегустаційний зал, в якому можна посмакувати різними сортами леквару (повидла), ковбасами із свині мангалиці та екологічними соками. На щастя можна зробити фото на фоні біля пам’ятника свині та банки з варенням.
Виноградів
Один з виноробних центрів Закарпаття, розташований у підніжжі Чорної гори і має романтичні руїни замку Канко (XIII – XVI ст.), залишки готичного храму та каплиці (XVI ст.). У центрі Виноградова можна оглянути костел францисканського монастиря (XIV-XV ст.), Вознесенський костел бернардинського монастиря (XV ст.), палац баронів Перені (XVII ст.) та один із найколоритніших базарів України, який знаходиться на залізничних коліях.
Боржавська вузькоколійна залізниця
Єдина діюча на території Закарпаття вузькоколійна залізниця, яку мешканці Закарпаття з любов’ю називають “Анця Кушницька”. Почала свою діяльність у 1908р. вздовж річки Боржава і слугувала, в основному, для перевезення деревини, а згодом і пасажирів. Завдяки мальовничим пейзажам за вікном та раритетним потягам і вагонам, залізниця, з кожним роком все більше стає популярною серед туристів.
Особливе зацікавлення викликає унікальна вузлова залізнична станція Хмільник, яка розташована в тихому затишному місці серед дубового лісу далеко від населених пунктів та автошляхів, це – загублений світ, де мешкають раритетні залізничні “динозаври”. На станції можна оглянути залізничний арочний міст через Боржаву (1884 рік), механічний семафор, механічні стрілки (1889 рік), танкерну систему для заправки водою паровозів та бойлерну, ознайомитись з роботою електрожезлового апарату тощо.
Шаланки
Унікальне село на Закарпатті, в якому досі роблять дубові бочки для вина, печуть хліб на кукурудзяному листі, а також є винний підвал, у якому в 1711 році Ференц Ракоці ІІ пив вино та провів останній куруцький сейм.
Доброго дня! Які дати туру 2017?
ВідповідьДоброго дня, п. Ніна!
Дякуємо Вам за запитання!
Даний тур проводиться восени.
Доброго дня, чи планується у вас даний тур на 08.10.2016?
ВідповідьДоброго дня, п. Жанна! Дякуємо Вам за запитання! Остання дата проведення цього туру 01.10.16.
Добридень! Як назад (через які населені пункти) до Львова буде їхати автобус з села Шаланки, у якому закінчується тур? Можливо, для нельвівян буде краще вийти десь у Мукачево чи в Стрию. Дякую за відповідь!
ВідповідьДоброго дня!
Із Шаланок він іде Мукачево - Н.Ворота - Сколе - Стрий - Львів. Виходьте де Вам зручно.
а колесо огляду в Тисобикень входить в програму?
ВідповідьНа жаль ні, бо:
1. Нема дуже вільного часу;
2. Ми декілька разів домовлялися, приїзджали, а власник того колеса пропадав, і щоб не дратувати себе і туристів, ми його дивимося з вікна автобуса :)