“Бравому вояку Швейку”
Через Львів пройшлася не одна пара ніг знаних людей. "Відзначився" тут і персонаж бестселера Ярослава Гашека “Пригоди Бравого Вояка Швейка”. Шанувальники вояка Йозефа дослідили чеський роман і виявили, що Бравий Швейк не просто побував в місті Лева, але й випив не одну гальбу хмільного “Львівського”. Тому, зважаючи на цей красномовний факт, Бравий Солдат автоматично набув статусу “Почесного Львів’янина”.
"Лучнику"
Праворуч від Швейка на площі Ринок можна побачити ще один пам’ятник. Це також ковальська робота – силует лучника. Цей пам’ятник встановили біля міськради у рамках 50-го Міжнародного турніру зі стрільби з лука "Золота осінь – 2013". Хоча на вигляд статуя досить тендітна, проте це лише омана, адже важить вона біля 200 кілограм і заввишки 2,5 метри.
Фонтани на площі Ринок
Чотири античні фігури: бога морів Нептуна, його дружини Амфітрити, богині полювання Діани і героя Адоніса — творіння скульптора Гартмана Вітвера. Фонтани на площі Ринок вже стали певним символом міста: тут призначають зустрічі, п'ють каву та роблять фотографії.
“Лавочка закоханих”
На північній стороні площі Ринок у 2008 році, під час Всеукраїнського ковальського фестивалю “Залізний лев”, урочисто відкрили лавочку закоханих. Разом із лавочкою народилася й нова легенда: якщо закохані візьмуться за руки й одночасно сядуть на лавку, то їхнє кохання буде щасливим і довгим. Також є традиція чіпляти на неї замки, аби ніколи не розлучатися.
“Кентавру”
На площі Ринок є хоч і невеличкий, проте особливий пам’ятник. Мініатюрний кентавр-п’яниця авторства Богдана Романця прикрашає стіну кафе “Кентавр” на площі Ринок. Щоб його знайти, зробіть кілька кроків по вулиці Краківській і підніміть голову вверх, щоб розгледіти невеличку скульптуру на стіні будинку №2.
“Никифорові Дровняку”
Найпривабливіше місце для загадування бажань – пам’ятник Никифору Дровняку. Далеко не всі знають, що цей загадковий чоловік в капелюсі поблизу Домініканського собору – відомий художник-примітивіст українського походження. У світі всього два пам'ятники цьому чоловікові. Другий споруджено у його рідному місті Криніца у Польщі на рідній Лемківщині.
“Усмішці ( + драбина в небо)”
Найменший пам’ятник Львова, рибу-постамент створив у 2001 році з нагоди Другого Міжнародного симпозіуму карикатури Олег Дергачов. У 2008 році пам’ятник змінили – поставили ще одну веселу рибку. Автор започаткував ідею зміни скульптур: через певний період часу дарувати Львову нову “Усмішку”, набагато щирішу і більшу у розмірах, відповідно до того як міняється місто, який настрій панує у ньому. “Драбина в небо” прикріплена на будівлі культурно-мистецького центру "Дзига", щоб її помітити, потрібно підняти голову. Як казав керівник “Дзиґи” Маркіян Іващишин, драбина символізує вихід із архітектурного глухого кута, а залізти на неї ще не зважився жоден. До речі, автором ідеї став художник-архітектор з Америки – Юнія Коваль.
“Винахідникам гасової лампи”
Саме у нашому місті, у 1853 році, молоді аптекарі-винахідники, за походженням чех Ян Зех та вірменин Ігнатій Лукасевич винайшли освітлювальний пристрій – так-звану ґнотову лампу, яка працювала за схемою згоряння гасу та ґноту (шнура-провідника), який був просякнутий гасом. Тож, молоді вчені заслужили власний пам’ятник, який зручно розмістився біля кнайпи "Гасова лампа".
“Ченцеві-пивовару”
Ченець-пивовар несе бочку із пивом просто посеред проспекту Свободи. Скульптуру Володимира Цісарика, яка увічнює Львівську пивоварню та символічну годину 17:15, встановили у травні 2011 року, до 755 річниці з першої письмової згадки про Львів. Кошти на спорудження цього пам’ятнику виділила Львівська пивоварня.
“Королю Данилу Галицькому”
Увічнена у бронзі постать засновника міста Львова, відомого політичного діяча і полководця, короля Данила Галицького прикрашає одну з найдавніших площ Львова від 2001 року.